Reis

Hind227

Võhma, Virumaa ja Peipsiveer 5.-6. august 2021

Väljasõit

05 Aug

Kestus

2 päeva

Vaatamisi

603

Kohti

20

reisikava

1. päev N 5. august
Väljasõit kell 7.00 Võrus muusikakooli eest (Vabaduse 5).
Kell 8.00 Tartust AHHAA keskuse parklast.
Suundume Võhmasse. Külastame Võhma Valgusevabrikut ning saame endale ka ise küünla valmis valada. https://www.valgusevabrik.ee/
Teeme minirongiga tiiru väikelinnas Võhmas, et näha sealseid kaunimaid paiku.
Lõuna kohvikus “Võhma”.
Seejärel sõidame Rakveresse. Kui Rakvere linnaväljak on Eestis üks moodsamaid, siis ajaloolise maamärgina kõrgub linna kohal võimas linnus, mida mainib juba Läti Henrik 13. saj kirja pandud kroonikas ja mille varemetest on saanud Rakvere peamine turismiatraktsioon.
Külastame Rakvere linnust, http://rakverelinnus.ee/et ja tutvume linnaga.
Rakverest sõidame mere äärde, Sillamäele. Linn asub Soome lahe ääres Sõtke jõe suudmes. Tööstuslinna alguseks saab lugeda aastat 1946, kui otsustati rajada põlevkivimaake ümbertöötlev metallurgiatehas, et saada lõpptulemusena uraanioksiide. Selle tööstusharu tõttu oli linn tuntud suletud linnana.
Täna saame linnas tutvuda sõjajärgsest ajast pärinevate stalinistliku ajastu hoonete ning klassikaliste alleedega. 2017. aastal rekonstrueeriti Sillamäel üks selle „pärlitest“ ja kõige väärikamatest tänavatest – Mere puiestee. Sillamäe avanes elanikele ja külalistele täiesti uuenenud Mere puiestee näol koos laia allee, ajalooliste elementide, uute objektide ja mugava ligipääsuga merele.
Majutuma sõidame Narva-Jõesuusse hotelli Noorus Spa Hotel, https://www.noorusspahotel.com/
Hotelli saabumise aeg orienteeruvalt kell 19.
Päevane marsruut kaardil: https://goo.gl/maps/jEBfyuKLTDVm4Yvg6

2. päev R 6. august
Hommikusöök majutuskohas.
Tutvume Narva linnaga. Narva linna asend kahe riigi piiril on nii selle mineviku kui tänapäeva kõige iseloomulikumaks jooneks. Siin, Narva jõe kallastel, mis oma kiireid voogusid Peipsi järvest Balti merre kannab, asus juba keskajal ajalooline kahte tsivilisatsiooni eraldav piir, mis lahutas euroopalikku katoliiklikku Läänt slaavlaslikust õigeusklikust Idast. Piir pole aga sugugi ainult eraldusriba, vaid ka kokkupuutepunkt, kahe kultuurimaailma kohtumise ja vastastikuse mõjutamise paik.
Kell 10 Hermanni linnuse külastus. See on kompleks, mis koosneb keskaegsest Liivi ordu lossist ja linna kaitsevööndist, ehitatud 13.–15 sajandil. Pikk Hermann, Hermanni linnuse peatorn on ühtlasi ka Narva linna sümbol. Narva muuseum asub Hermanni linnuses. Seejärel külastame Narva Bastione.
Vaba aeg lõunasöögiks Astri keskuses.
Pärastlõunal kell 14.30 Kreenholmi ekskursioon, kus külastajad saavad keset monumentaalset industriaalarhitektuuri ülevaate manufaktuuri enam kui 160-aastasest ajaloost.
Algab kodutee mööda vanausuliste kultuurist rikastatud Peipsiveert. Sõidame läbi Mustvee, Kallaste, Alatskivi ja Kolkja. Vanausulisi kutsuti nii siin kui Venemaal raskolnikuteks ning alles hiljem said nad tuntuks kui sibulavenelased. Nad ise eelistavad terminit vanausulised (staroverõ). Vanausulised erinevad ülejäänud eestivenelastest unikaalsete traditsioonide poolest.
Omaette vaatamisväärsus on kilomeetrite pikkune Raja tänavküla.
Varnjast keerame bussi nina koduteele. Tagasi Tartus oleme kella 20.30, Võrus  kella 21.30 paiku.

Päevane marsruut kaardil: https://goo.gl/maps/DBGMuQ2RnVtE11k98

Hind: 227 eurot

hinna sees

  • 23-kohalise bussi kasutus
  • majutus 2-kohalistes tubades hotellis Noorus Spa hotel koos hommikusöögiga
  • hotelli spaa-ala kasutus selle lahtiolekuaegadel 8.00 – 22.00
  • reisijuht-giidi teenused
  • lõuna kohvikus “Võhma”
  • ühiselt külastatavate tasuliste vaatamisväärsuste pääsmed ja kohalikud giidid: Võhma Valgusevabrik, Rakvere linnus, Narva linnus ja bastionid, Kreenholmi manufaktuur

Lisatasu eest

  • lisatoitlustus

Lisainfo

Lisainfo: Reisile on vajalik kaasa võtta vähemalt reisi lõpuni kehtiv EV pass või ID kaart ja Euroopa ravikindlustuskaart! Ravikindlustuskaart annab õiguse vajaminevale arstiabile Euroopa Liidus. Kaardi tellimise kohta loe: http://www.haigekassa.ee/et/kontaktpunkt/euroopa-ravikindlustuskaart/

Tasumine: Ettemaks 100 eurot palume tasuda ABZ Reiside kontole 5 päeva jooksul peale reisile registreerumist. Kogu reisiraha peab olema tasutud 31 päeva enne reisi. Reisid maksumusega alla 100 euro tuleb tasuda 5 päeva jooksul peale reisile registreerumist.
Ülekandega tasumisel palume märkida selgitusse reisi nimi, kuupäev(ad) ja reisija nimi. OÜ ABZ Reisid arvelduskonto number SEB pangas on EE121010220003996017.
Reisi tühistamisel vähem kui 31 päeva enne reisi algust ei tagastata reisijale ettemaksu.

NB! Reisija on kohustatud tutvuma ABZ Reiside reisitingimustega www.abz.ee

 

OÜ ABZ Reisid
Seminari 5
Võru 65608
Tel. +372 78 28 498
e-mail: info@abz.ee
web: www.abz.ee

print

Broneeri reis

Reisi nimi Täiskasvanu Laps Vabu kohti Väljasõit Kestus
Võhma, Virumaa ja Peipsiveer 5.-6. august 2021 227 0 20 05 Aug 2 päeva

Booking Information

Name Price ( Adults/Children ) Persons ( Adults/Children ) Quantity Kokku

Maksumus

Vahehind 0
Kokku 0

Customer Information

*
First Name is required.
*
Last Name is required.
*
Number Phone is required.
*
Address is required.
Thank You. Your booking have received and booking number is