Reis

Hind312

Valgevene 3.-6. juuli 2018

Väljasõit

03 Jul

Kestus

4

Vaatamisi

2128

Kohti

15

reisikava

Üldinfo:
Valgevene on nii ehe, et võiks nostalgiamuuseumina lausa piletiraha võtta. Head teed, puhtus, kord ja paatos kaunistavad seda muuseumi. Peremees Łukašenka on nähtamatu, aga suur. Riik toetab, et rahvas saaks tööd ja leiba. Valgevenelaste elu on parem kui naabritel Ukrainas ja Venemaal.

Reisikava:
1.päev T 3. juuli
Varane väljasõit kell 6 Võrust Vabaduse platsilt ja kell 6.30 Rõugest Eesti Ema juurest. Sõit Eestis, Lätis, Leedus. Lõunasöögi peatus Leedus 19.kilomeetril kohvikus “ZooCafe”. Õhtuks jõuame Valgevene pealinna Minskisse, mida on esmakordselt mainitud 1067.a.ja mis on koduks 1,7 miljonile inimesele. Esimene mulje pealinnast on üllatav: kõik on nii suur ja särav. Ei ühtegi tavalise suurusega maja! Kõige selle juures jääb linnast puhas ja korralik mulje. Paneelelamurajoonid on rõõmsad, puhtad ja originaalsed.
Ööbime kesklinna hotellis Belarus*** , toad kahele. http://www.hotel-belarus.com/en/

2. päev K 4. juuli
Hommikusöök.
Külastame soovijatega Minski lähedal asuvat Hatõni memoriaalkompleksi.
Memoriaal avati 1969.a. Hatõni metsakülakese ja üle poole tuhande teiste külade mälestuseks, mis karistussalklaste poolt maani maha põletati. Hatõnis leidsid 22.03.1943 piinarikka surma 149 külaelanikku. Noorte arhitektide poolt rajatud mõjuvõimas memoriaal on mattunud vaikusesse, mida iga poole minuti tagant täidavad kellalöögid, ööpäev läbi, nädalast nädalasse, kuust kuusse, aastast aastasse.
Minskisse tagasi jõudes vaba aeg lõunasöögiks (orienteeruvalt kell 13-14.30).
Pärastlõunal linnaekskursioon Minskis kohaliku giidiga (bussiga ja jalgsi): parlamendihoone ja presidendi residents, Võidu väljak, suursugune Vabaduse prospekt, Rahvusraamatukogu ja sõit liftiga raamatukogu katusele, nautides vaadet linnale. Ajalooline Troitski linnaosa.
Väga kaunis on öine Minsk, kui kogu linn särab tuledes. Omaette vaatamisväärsus on suurepärase arhitektuuri ja disainiga rahvusraamatukogu tuledemäng õhtuhämaruses. Sügava mulje jätab Pisarate Saar. Saarel on mälestusmärk leinavate emadega ja selle seintel Afganistanis hukkunud poiste nimed, iga nime juurde käib küünal. Raha mälestusmärgi püstitamiseks kogusid hukkunud sõdurite emad.
Ööbimine samas hotellis***.

3. päev N 5. juuli
Hommikusöök.
Ennelõunal sõidame kohaliku giidi saatel põnevasse ja populaarsesse Dudutki vabaõhumuuseum-külla, kus on võimalik näha 18. sajandi külaelu Külastame pottsepa ja puusepa töökoda, sepikoda ja tuuleveskit, maitseme pagaritöökojas valmistatud värsket leiba ja näeme ehtsa puskari valmistamist koos degusteerimisega.
Seejärel sõidame Nesviži, mis on Valgevene vanimaid linnu. Külastame Nesviži kindluslossi, aristokraatlikku Radziwillide perekonna kunagist residentsi ja parki.
Tagasi Minskis oleme kell 19.
Ööbimine samas hotellis***.

4. päev R 6. juuli
Hommikusöök. Alustame tagasiteed , lõunapeatus Leedus 19. kilomeetril kohvikus “ZooCafe”. Reisi lähtekohta jõuame hilisõhtuks.

Reisi marsruut kaardil: https://goo.gl/maps/SBbF4EpF34R2

 

Hind: 312 eurot

Hinna sees

 • bussikasutus
 • 3 ööbimist  hotellis Belarus*** kahekohalistes tubades
 • 3 hommikusööki
 • Hatõni memoriaalkompleksi pääse
 • Minski linnaekskursioon bussiga ja jalgsi kohaliku venekeelse giidiga (vajadusel tõlge eesti keelde)
 • pääse rahvusraamatukogu platvormile
 • Dudutki vabaõhumuuseumi külastus ja degusteerimised (kohaliku giidi saatel)
 • Nesviži kindluslossi pääse ja kohalik giid
 • eestikeelne reisisaatja-giid
 • viisa koos meditsiiniabikindlustusega

Lisatasu eest

 • paketiväline toitlustamine
 • võimalus grupi soovil korraldada rahvuslikus stiilis õhtusöök trahteris Трактир на Парковой. Hind 15-20 eurot. https://www.traktir.by/pir-na-ves-mir/

Lisainfo

Reisile on vajalik kaasa võtta pass, milles on Valgevene viisa. Võta kaasa ka Euroopa ravikindlustuskaart! Ravikindlustuskaart annab õiguse vajaminevale arstiabile Euroopa Liidus. Kaardi tellimise kohta loe: https://www.haigekassa.ee/kontaktpunkt/arstiabi-euroopa-liidus-ja-mujal/euroopa-ravikindlustuskaart

Viisainfo:
Viisa vormistamiseks on vajalik: pass, 1 värviline dokumendifoto ja täidetud viiisaankeet.
Nõuded fotole: 35×45 mm värvifoto, mitte vanem kui 6 kuud. Inimene peab olema fotol kujutatud otse, nägu täielikult peal, ilma naeratuseta.
Nõuded passile: pass peab kehtima vähemalt 3 kuud peale reisi lõppu.
Meditsiiniabikindlustus on kohustuslik ja vormistatakse koos viisaga tervele reisigrupile reisikorraldaja poolt. 
Viisaankeet: ankeet tuleb täita trükitähtedega eesti keeles. Ankeet peab olema prinditud välja kahepoolsena ja olema ühel lehel!
Ankeedi leiate: estonian

Pass koos täidetud ja allkirjastatud ankeedi ning fotoga palume esitada reisikorraldajale 1. juuniks 2018. 

Tasumine. 5 päeva jooksul peale reisile registreerumist palume teha ettemaks 100 eurot inimese kohta. Kogu reisi maksumus peab olema tasutud hiljemalt 31 päeva enne reisi algust. Reisid maksumusega alla 100 euro tuleb tasuda 5 päeva jooksul peale reisile registreerumist.

NB! Reisile registreerumise ja reisiraha tasumisega kinnitate, et olete tutvunud OÜ ABZ Reisid reisitingimustega www.abz.ee

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis ja hinnas.

Reis toimub, kui grupi suurus on vähemalt 35 reisijat.

Kaupade kaasatoomise kohta liiduvälisest riigist loe: https://www.emta.ee/et/eraklient/reisimine-saadetised-umberasumine/kaupade-kaasatoomine-liiduvalisest-riigist 

 

OÜ ABZ Reisid
Kooli 6, Kagukeskus
Võru 65606
Tel. +372 78 28 498
e-mail: info@abz.ee
web: www.abz.ee

print

Broneeri reis

Reisi nimi Täiskasvanu Laps Vabu kohti Väljasõit Kestus
Valgevene 3.-6. juuli 2018 312 0 15 03 Jul 4

Booking Information

Name Price ( Adults/Children ) Persons ( Adults/Children ) Quantity Kokku

Maksumus

Vahehind 0
Kokku 0

Customer Information

*
First Name is required.
*
Last Name is required.
*
Number Phone is required.
*
Address is required.
Thank You. Your booking have received and booking number is