Reis

Hind65

Teatri,-tee-ja veiniretk Jänedale: "Elevandi kõrts" 22.august 2020

Väljasõit

22 Aug

Vaatamisi

820

Kohti

7

reisikava

Väljasõit Võrust kell 9.
Külastame Kõrvemaal Jäneda lähedal asuvat Aru mõisa, mis on tuntust kogunud käsitööveinide ja ürditeede valmistamisega. Viimaseid turustatakse Katariina tee kaubamärgi all kohvikutele ja restoranidele. Aru mõisa veinid ja ürditee kannavad Põhja-Eesti kohaliku toidu märgist. Nende õunadestillaat “Õuna Hing” pälvis tänavu (2020) toimunud konkursil “Parim Eesti käsitöönaps” teise koha.
Tutvume tootmisega, tutvume toodanguga ning kuna aeg on lõunas, siis juurde ka väike näks!
Kell 14 etendus “Elevandi kõrts”
Kõrtsid pole eestlaste elus olnud ainult tühipaljad joomakohad. Läbi sajandite – teated esimestest maakõrtsidest siinkandis pärinevad juba 15. sajandist – on kõrtsis vahetatud uudiseid, mõistetud õigust, ravitsetud tõbesid ja sinna keerulistel aegadel varju mindud. Siit on alati abi saadud ja omasid on siin alati hoitud: kohtul kohtu õigus, kirikul kiriku õigus ja kõrtsil kõrtsi õigus – kui parafraseerida Tammsaaret. Sel ajal, kui ümberringi toimus suur ajalugu, tõusis kõrtsis ikka esiplaanile väikeste inimeste suured eludraamad.
“Elevandi kõrtsi” lugu algab sellest, et eesti mees Ants saab päranduseks kõrtsi. Aasta on 2020. Ants tahaks aastaid tühjana seisnud elusüdame uuesti käima lüüa, kuid poeg ja naine on tema plaanide suhtes skeptilised. Pinnale ujuvad saladused, mille lahendamine tundub esmapilgul keeruline, kui mitte lausa võimatu. Jäädes oma kõrtsipidamise plaanidega üksipäini, hakkab Ants lappama aastasadade jooksul Elevandi kõrtsis peetud päevaraamatut. Ta rändab ajas tagasi – aastatesse 1941, 1915, 1905, 1900 ja lõpuks 1702. Aegadesse, mil kõrts pidi suutma olla rohkem ja suurem kui kõrts ning mil murrangulised ajaloosündmused murdsid ka elusaatusi.
Näidendis on kasutatud pärimust erinevate Eesti kõrtside ajaloost. Muuhulgas on teada fakt, et sellenimeline kõrts on tegelikult olemas olnud ning asus näidendi mängupaigast, Jäneda Pullitalliteatrist, vaid mõne kilomeetri kaugusel Aravete aleviku lõunaosas Kurisoo mõisa maadel. Näidendis on kasutatud veelgi detaile Hanno Talvingu koostatud raamatust “Eesti kõrtsid”, ent näidendi tegevuspaik on väljamõeldud koht, kus askeldavad tegelased, keda pole kunagi olnud ning kellega juhtuvad dramaatilised sündmused pole tegelikkuses kunagi aset leidnud.
“Elevandi kõrts” on seitsmest pildist koosnev ajamäng, kus neli näitlejat (Tõnu Oja, Terje Pennie, Katariina Ratasepp ja Märt Koik) kehastavad rohkem ligemale kahtkümmet erinevat tegelast läbi erinevate ajastute.
See, mis on olnud enne meid, aitab Antsul lõpuks leida lahenduse mitmele ülimalt tänapäevasele probleemile. Laiemas vaates tegelebki “Elevandi kõrts” suurte üldinimlike küsimustega. Et me ei tohi unustada seda, mis oli enne meid. Kui kaugele on inimene valmis minema kaitsmaks oma last või peret? Kuidas saavutada mõistmine erinevate põlvkondade vahel? Kui tuhanded surevad, kas siis on ühe inimese päästmisel tähtsust?
Autor ja lavastaja Gerda Kordemets, kunstnik Neoon Must.
Osades: Tõnu Oja (Eesti Draamateater), Terje Pennie (Ugala Teater), Katariina Ratasepp, Märt Koik.
Võrru tagasi jõuame kella 20.00 paiku.

Hind: 65 eurot

 

Kui panete kokku oma 7-liikmelise seltskonna, alustame reisi teie “kodust” teile sobival kuupäeval!

Foto: vanabaskiniteater.ee

hinna sees

  • bussiksutus
  • reisijuht-giidi teenus
  • Aru veini-ja teemõisa külastus koos degustatsiooniga

Lisatasu eest

  • pilet etendusele (soovi korral võimalik tellida ABZ Reisidest) – pensionär/laps 19.90  eurot; täispilet 22.90 eurot

Lisainfo

Tasumine. Tasumine 5 päeva jooksul peale reisile registreerumist.
OÜ ABZ Reisid arvelduskonto number SEB pangas on EE121010220003996017. Selgitusse palun lisage reisi nimi ja reisija nimi.

NB! Reisile registreerumise ja reisiraha tasumisega kinnitate, et olete tutvunud OÜ ABZ Reisid reisitingimustega www.abz.ee

print

Broneeri reis

Reisi nimi Täiskasvanu Laps Vabu kohti Väljasõit Kestus
Teatri,-tee-ja veiniretk Jänedale: "Elevandi kõrts" 22.august 2020 65 0 7 22 Aug

Booking Information

Name Price ( Adults/Children ) Persons ( Adults/Children ) Quantity Kokku

Maksumus

Vahehind 0
Kokku 0

Customer Information

*
First Name is required.
*
Last Name is required.
*
Number Phone is required.
*
Address is required.
Thank You. Your booking have received and booking number is

Ulvi Mustmaa

Reisijuht, giid

Phone

+372 56 457 384

Email

ulvi.mustmaa@gmail.com