Reis

Šveits- looduseilu etalon

Väljasõit

Igapäevaselt

Kestus

9 päeva

Vaatamisi

1734

TEGEMIST ON NÄIDISPROGRAMMIGA

Hinna sees

bussikasutus
8 ööbimist
reisijuhi teenused
ekskursioonid
juhtimiskulud

Reisi ajakava

1. päev

Väljasõit kokkulepitud kohast kell 05.30. Sõit läbi Baltikumi ja Poola. Lõunasöögi peatus Leedus. Ööbimine Poolas Czestochowa Etap hotellis.
2. päev

Hommikusöök. Sõit läbi Poola ja Tšehhi Saksamaale Nürnbergi, kus ööbime Motel One hotellis.
3. päev

Tutvumine Nürnbergiga. Edasi alustame sõitu Šveitsi suunas. Teel peatus Freiburgis. Õhtuks jõuame Berni, kuhu jääme neljaks ööks.
4. päev

Hommikusöök. Päeva alustame kaunis Luzernis, mis asub Vierwaldstättersee ääres.Paljud peavad Luzerni Šveitsi salajaseks pealinnaks. Luzerni koonduvad peaaegu kõik täiusliku turismilinna elemendid: suurepärane rannajoon mägede foonil, ajaloolised kirikud, huvitavad poed ja külluses rohelust, iga-aastane muusikafestival ja ekskursioonilaevad järvel. Tutvume vanalinnaga: veetorn, linnamüürid. Kapellbrücke, vana raekoda, kaupmeeste uhked majad ja maailma kõige kurvemaks monumendiks nimetatud Lõvimonument. Vaba aeg. Seejärel jääb meie teele Pilatuse mägi, mille kohta pajatatakse palju legende. Teeme peatusi pildistamiseks.. Sõidame läbi Gotthardi tunneli, mis viib meid itaaliakeelsesse Šveitsi. Tunniga oleme lumiste tippude vahelt jõudnud palmide alla. Väikeses, Melides, Lugano järve ääres , jalutame Mini-Šveitsis, kus on vaatamiseks väljas selle maa tähtsamate ja kuulsamate ehituste 1:25 mudelid. Õhtupoolikul jalutame Luganos, linnas, kus päike paistab enam kui kaks tuhat tundi aastas. Siin kasvavad forsüütiad ja mimoosid, kameeliad ja magnooliad, asalead ja rododendronid. Peaväljak Piazzadella Riforma on tohutu ala, mis on täidetud kohvilaudadega, katustega kaetud kaubatänavad viivad väljakult vanalinna, mis on täis butiike. Kaunis vaade linnale avaneb Bre mäelt. Õhtuks jõuame tagasi Berni.
5. päev

Hommikusöök. Bernist lõunas Bern Oberlandil on turistidele palju pakkuda: majesteetlikud mäed, muljet avaldavad liustikud, tohutud järved ja kosed, võluvad külad ning kenad puhkekeskused. Meie sõidame Interlakenisse, mis asub Thuni ja Brienzi järvede vahel. Nüüd tuleb loota ilmataadi heasüdamilkkusele, kuna läheme tippe vallutama. Veel enne jääb meie teele Trümmelbachi kosk, mis kogub vett Eigerilt (3970m), Mönchilt (4099m) ja Jungfrault endalt (4158m) ning paiskab kaljudelt alla kuni 20 0000 liitrit vett sekundis. Soovijail võimalus tõusta mäetõstukitega Schilthorni, mis asub 2970 m kõrgusel. Piz Gloria nimelise pöörleva restorani vaateplatvormilt näeb hea ilmaga ligi kahtesada lumist mäetippu, nende hulgas ka Mont Blanc`i. Seejärel natuke puhkust Lauterbrunneni külakeses ning pärast seda tutvume Berniga. Teeme väikese jalutuskäigu kuulsate Berni arkaadide all, imetleme vana kellatorni ja Erhart Küngi „Viimset kohtupäeva” Berni Münsteri sissepääsu kohal. Vaba aeg. Õhtul sõidame hotelli tagasi.
6. päev

Hommikusöök. Selle päeva märksõnadeks on juust ja vein. Gruyeres on suur kindlustatud küla, mis asub kõrgel künkatipul, tõmbab turiste kogu maailmast. Künkajalamile rajatud näidisjuustuvabrikus saab näha kuulsa Gruyeres´juustu valmimise saladusi.Seejärel sõidame Genfi järve äärde, kus Montreaux`ist idas asub Šveitsi kõige kuulsam loss Chateau de Chillon, mis kuulus Sioni piiskoppidele. Edasi läheb meie tee jälle mägedesse, Leukerbadi, kus asub Euroopa kõrgeim termaalbassein. Võimalus puhata, vee mõnusid nautida ning samaaegselt kõrgeid mäetippe imetleda ja näha ka mägikitsi, kes jalutavad uhkelt alpiaasadel. Külas müüakse ka juustu ning erinevaid Sveitsi veine, kuna just see piirkond Rhone jõe ääres on maaviinamarjakasvatuse keskus. Šveitsi veinid naabermaade omadele alla ei jää. Üle oru aga paistavad lumised tipud, nende seas ka kuulsaim Valais´mägi Matterhorn ( 4480m), mis pole küll kindlasti kõige kõrgem, kuid kindlasti kõige rohkem muljet avaldavam. See hirmuäratav püramiidikujuline tipp, mis kaunistab ka ühe sokolaadifirma toodete ümbriseid ja karpe, oli minevikus ja on ka praegu väljakutse mägironijatele üle maailma. Tagasiteel Berni jäävad meie teele filmilinnana tuntud Montreaux ning Vevey, mille rikkuse kahekordse vundamendi moodustavad šokolaad ja vein.
7. päev

Hommikusöök. Sellel päeval külastame Šveitsi ja Austria vahel asuvat miniriiki Liechtensteini, millel pikkust 25 km ja laiust 6 km. Külastame pealinna Vaduzi. Võimalus teha lõbus rongisõit Vaduzi kitsastel tänavatel eestikeeelsete seletustega.Vaduz on ka õige koht suveniiride ostmiseks ja lõunapausiks. Pärast paaritunnist peatust alustame sõitu Viini, kus ööbime.
8. päev

Hommikusöök. Alustame koju sõitu. Meie tee viib läbi Tšehhi ja Poola, teel peatused. Õhtuks jõuame Bialystoki, kus ööbime.
9. päev

Hommikusöök. Sõit läbi Poola ja Baltikumi. Leedus lõunapeatus. Õhtuks jõuame Eestisse.

Lisainfo

Reisiks on vajalik Eesti Vabariigi kodaniku pass või ID-kaart. Palun kontrollida oma reisidokumentide kehtivust.Kindlustuse vormistamiseks vajatakse järgmisi andmeid: reisija nimi ja isikukood.

Lisatasu eest:
 • reisikindlustus
 • Leukerbad 18   franki
 • Trümmelbachi kosk 7 franki
 • Schilthorn 90 franki
 • Juustu valmistamine 10 franki
 • Chateau de Chilon    12 franki
Küsi hinda

  print

  Broneeri reis

  Reisi nimi Täiskasvanu Laps Vabu kohti Väljasõit Kestus
  Šveits- looduseilu etalon 0 0 0 Anytime 9 päeva

  Booking Information

  Name Price ( Adults/Children ) Persons ( Adults/Children ) Quantity Kokku

  Maksumus

  Vahehind 0
  Kokku 0

  Customer Information

  *
  First Name is required.
  *
  Last Name is required.
  *
  Number Phone is required.
  *
  Address is required.
  Thank You. Your booking have received and booking number is