Reis

Hind630

Sügisvärvides Lapimaa 22.-26. september 2021

Väljasõit

22 Sep

Kestus

5 päeva

Vaatamisi

1730

Kohti

20

Oleme sellesse reisiprogrammi kokku kogunud Soome Lapimaa maalilisemad teelõigud ja põnevamad matkarajad, et sügisvärvidest – ruskast – ikka see viimane võtta. Sekka põnevaid kohtumisi saamide ja nende traditsioonidega. Näiteks – kas oled kuulnud mehest, kelle haskid maailma kuulsamates filmides hunte mängivad? Meie lähme talle külla. Või kas teadsid, et kõige kauem on kullapalavik kestnud Soome Lapimaal? Või et Luostos võib mustikate vahelt ametüsti noppida? Lisaks loodame virmaliste peale ja matkame mööda rippsildu. Matkamist karta ei pruugi – suuri kõrguste vahesid ei ole, erivarustust vaja ei lähe  ja aega on varutud piisavalt. Pigem võiks öelda – nautlevad jalutuskäigud looduses!

1. päev K 22. september
Väljasõit Võru muusikakooli platsilt kell 6.
10.30-12.30 merereis Tallinn-Helsingi (Tallink).
Teekond väikeste jalasirutuspeatustega Oulusse. Räägime Soomest, soomlastest ja soome keelest – ja Eestist ja eestlastest ja eesti keelest ka.
Ööbime Oulus Nallikari kämpingus (4-kohalised majakesed).

2.päev N 23. september
Hommikusöök
Pisut piinlik oleks Lapimaa reisilt välja jätta Rovaniemi. Niisiis teeme põgusa peatuse – kasvõi selleks, et endale öelda: nii, nüüd olemegi teisel pool joont. Polaarjoont. Jõuluvanale ja tema külale – Pajakyläle – viskame ka pilgu peale ja isegi pisikeseks lõunasöögiks jaäb aega.
Veel paar tundi sõitu põhja poole ja ongi aeg käia gunstizaalis. Reinar Särestoniemi on kõige kuulsam Soome-Lapi kunstnik, kellele Soome president on omistanud Kunstide Professori aunime ja kelle maalid on käinud näitustel pea ümber terve maakera. “Minu maalides olen ainult mina ise. Neis on minu õnn ja valu, täitmatu igatsus, kogu mu elu,” on öelnud Särestonniemi. Nii ongi. (Lisatasu a 12 eurot.)
Levi suusakeskuse taga asub väike külake Köngas ja selle taga elab mees, kes kasvatab haskisid. Mitte ainult kelgukoerteks – tema poole pöördub maailma filmitööstus siis, kui on vaja filmida hunte… Mis ja kuidas, sellest juba koha peal. (Lisatsu a 12 eurot.)
Teekond Akäslompolosse on isegi teemärgistusega tähistatud kui “Maaliline tee”.
Ööbimine Äkäslompolos Seita puhkekeskuses (2-kohalised toad; sauna ja basseini kasutamise võimalus hinna sees).

3.päev R 24. september
Hommikusöök.
Hommikupoolikul sõit läbi uute maaliliste maastike – läbi Luosto Rahvuspargi (kus kohalike sõnul võib mustikate vahelt ametüsti noppida ja kus tegutseb ka Euroopa ainuke ametüstikaevandus) Oulanka Rahvusparki. Viimases võtame ette Soome ühe kuulsaima ja huvitavaima matkaraja – 12 km pikkuse Väikese Karuringi.
Ööbime spa-hotellis Kuusamon Tropiikki. (2-kohalised toad, hinna sees ka spa külastamise võimalus)

4. päev L 25. september
Hommikusöök.
Umbes tunniajase sõidu järel oleme jõudnud Hossa rahvusparki. Teeme läbi 5-kilomeetrise matkaraja, mille põnevaimaks osaks on kindlasti rippsild üle Julma Ölkki kanjoni.
Jätkame sõitu lõuna suunas.
Ööbimine Varkausis Vanas Postimajas (2-kohalised toad).

5. päev P 26. september
Hommikusöök.
Mikkeli linnas on ala, kuhu haljastusettevõtted rajavad igal aastal iseennast ja uuemaid aiandustrende tutvustavaid nurgakesi. Vaatame need üle.
Mikkeli külje all asub Soome suurim puitmõis Kenkävero. Saimaa järve kaldal asuva imeilusa ürdi- ja lilleaia ning kohalike kunstnike poekestega mõisa on oma suvekoduks valinud isegi Jõuluvana ise – nii võimegi öelda: nüüd on ring täis 🙂
19.30-21.30 toob Tallink meid tagasi Eestisse.

Hind: 630 eurot

Hinna sees:
– bussikasutus
– ööbimised koos hommikusöögiga
– laevapiletid
– reisijuhi teenused

Lisatasu eest:
– Reinar Särestöniemi muuseum (12 eurot)
– Haskipargi külastus (12 eurot)

 

Lisainfo:

Jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi. Reisile registreerumise ja ettemaksu tasumisega kinnitab reisija, et on tutvunud OÜ ABZ Reisid reisitingimustega www.abz.ee

print

Broneeri reis

Reisi nimi Täiskasvanu Laps Vabu kohti Väljasõit Kestus
Sügisvärvides Lapimaa 22.-26. september 2021 630 570 20 22 Sep 5 päeva

Booking Information

Name Price ( Adults/Children ) Persons ( Adults/Children ) Quantity Kokku

Maksumus

Vahehind 0
Kokku 0

Customer Information

*
First Name is required.
*
Last Name is required.
*
Number Phone is required.
*
Address is required.
Thank You. Your booking have received and booking number is

Ulvi Mustmaa

Reisijuht, giid

Phone

+372 56 457 384

Email

ulvi.mustmaa@gmail.com