Reis

Hind755

Rumeenia 27. juuni - 4. juuli 2019 VÄLJA MÜÜDUD!

Väljasõit

27 Jun

Kestus

8 päeva

Vaatamisi

3708

reisikava

1. päev N 27. juuni
Transfeer Võrust ja Kraavilt Riiga. Lend Riiast Budapesti kell 12.55-13.50. Suundume Egerisse, kus sadakond aastat peremehetsenud türklastest on alles jäänud Euroopa põhjapoolseim minarett ja võimas, meilegi raamatust “Egeri tähed” tuntud kindlus. (Palun siis kõigil raamat uuesti üle lugeda!)
Teel Egerisse käime vaatamas Egerszalóki soolamäge. 410 m sügavusest maapinnale jõudev 65-68 kraadine termaalveeallikas on moodustanud sinna 1200 ruutmeetri suuruse lubjakivimoodustise, mis on piirkonna üks põnevamaid vaatamisväärsusi. http://www.gyogyvizekvolgye.hu/kovek-turak-latnivalok/48-sodomb.html
Linna vahetus läheduses asub Kauni Naise Org, mis on Egeri piirkonna suurima ulatusega veinikeldrite ala. Täna ligi 200 keldriga Kauni Naise Org on olnud tihedalt seotud Egeri veinide kuulsusega. Võimalus keldreid külastada ning veine maitsta, osta, juua. Majutus Kauni Naise Oru läheduses hotellis Bacchus.  http://bacchuspanzio.hu/
Kell 19.30 õhtusöök (palócite gulyás koos 5 veini degusteerimisega kauni Naise orus keldris number 19 (Hagymási Kelder; http://www.bormester.hu/index.php?a=vendeglatas )

Päevane marsruut kaardil: https://goo.gl/maps/3zBk189cjtaeHqCp7

2. päev R 28. juuni
Hommikusöök.
Suundume Rumeeniasse, Satu Mare linna. Väike tutvumine linnaga. vaba aeg lõunasöögiks. Jätkame teekonda Maramuresi piirkonda, mis on rumeenlaste endi seas hinnatud just sealsete mägede ja puutumatu looduse tõttu.
Teekonnale jäävad maantee lähedusse mustlaste külad, millest on võimalik läbi sõita. Külastame ka kuulsat Rõõmsat surnuaeda.
Õhtuks jõuame Viseu de Susi nimelisse linna, mis on lõpp-peatuseks metsa majandamiseks rajatud kitsarööpmelise raudtee süsteemile, millel liikuvate rongidega on sealsetest mägedest transporditud puitu. Tänaseks on raudteesüsteemist saanud tursimiatraktsioon. Kunagistesse luksusvagunitesse on rajatud hotell ning restoran. Lisaks stardib eraldi rong iga päev reisijatega mägedesse, et nautida mägede ilu. Majutume kupeedes (2-kohalised) ning sööme õhtusööki restoranvagunis (seisvas rongis).

Päevane marsruut kaardil: https://goo.gl/maps/JVvg4PwCKiJ2

3. päev L 29. juuni
Hommikusöök restoranvagunis.
Suundume rongisõidule mägedesse, mis viib meid justkui ajas tagasi. Tegemist on Euroopa mõistes täiesti ainulaadse atraktsiooniga. Teekond kulgeb mägede vahel Vaseri jõe orus järjest kõrgemale ja kõrgemale. Kahetunnise tõusuteekonna vältel tehakse mitu peatust, et täiendada auruveduri veevarusid. Samal ajal saavad reisijad minna jalga sirutama, jalutama ja “postivagunis” omaendagi varusid täiendada. Lõpp-peatuses mägedes on tunnine peatus. Võimalus süüa lõunat või pidada piknik oma kaasatooduga. Selleks on peatusesse ehitatud varjualused ja paigaldatud lauad. Rongisõit kestab 9.00 – 15.00.
Seejärel sõidame ööbima Sighisoarasse, kõikide vampiiride ülema, krahv Dracula sünnilinna, mille all- ja ülalinna (tsitadelli) kitsastel tänavatel jalutades tundub, et oled sattunud ajas ligi 400 aastat tagasi. Tänavaid ääristavad keskaegsed ja baroksed elumajad. Kindlusel on tornid, mis kuulusid erinevatele käsitööliste tsunftidele. Pärliks on kellatorn kus on muuseum ja vaateplatvorm. Ainulaadne on tsitadellis asetsev mitmesaja astmega ja katusega kaetud trepp, mis oli mõeldud laste koolitee kergendamiseks. Linn on kantud UNESCO maailimapärandi nimekirja.
Majutus Sighisoaras hotellis Sighisoara http://www.sighisoarahotels.ro/?page_id=22 

Päevane marsruut kaardil: https://goo.gl/maps/4uxfACTPFPhPZJWQ6

4. päev P 30. juuni
Hommikusöök.
Alustame sõitu Brani linnakesse, kus asub Bram Stokeri poolt kuulsaks kirjutatud Dracula loss, mida on võimalik ka külastada. Tegemist on pigem muinasjutulossiga, milles elegantse ja harmoonilise struktuuri kõrval sulavad ühte gooti, romaani ja renessansstiil. Lossi külastamise aeg on kell 11.00. http://www.bran-castle.com/
Pärastlõunal aga külastame kunagist Rumeenia kuninglikku suveresidentsi Pelesi lossi, mis on üks Rumeenia sümboleid. See oli kuninganna Elisabethi lemmikloss.160 ruumi on erakordselt vaheldusrikkalt kujundatud: näeme mauri, türgi, veneetsia, saksa ja teisi stiile. Pillavalt on kasutatud erinevaid materjale. http://peles.ro
Majutuma sõidame Snagovi järve äärsesse hotelli Mirage, http://www.miragehotel.ro/en/
Snagovi järv ja seda ümbritsevad metsad on looduskaitse all. Võimalus õhtusöögiks hotelli restoranis (pearoog, magustoit 10 eurot).

Päevane marsruut kaardil: https://goo.gl/maps/Jw15SheTfErYb6ux8

5. päev E 1. juuli
Hommikusöök.
Suundume Rumeenia pealinna Bukaresti. Keskpäval alustame bussi- ja jalgsiekskursiooni linnas: Võidu väljak ja tänav, kuningapalee, Cismigiu park, Champs Elysees´d meenutav 3,2 km pikkune Ühtsuse tänav, patriarhikirik.
Vaba aeg lõunasöögiks linnas.
Külastame ka Ceausescu poolt ehitatud Rumeenia parlamendi hoonet (ca kell 15.30), mis on maailma suurim administratiivhoone. http://cic.cdep.ro/en
Majutus Pitestis hotellis Cornul Vanatorului, https://cornulvanatorului.ro/

Päevane marsruut kaardil: https://goo.gl/maps/RLBNTJqkGPTrgz428

6. päev T 2. juuli
Hommikusöök.
Suundume läbima Transfăgărășani mägiteed. Transfăgărășani peetakse Euoopa üheks kaunimaks teeks. See 90 km pikkune teelõik ehitati 1970ndatel olulise militaarteena Bascovi ja Arpasu de Jos vahele Nicolae Ceaușescu poolt (Ceaușescu meeletus). Tee viib 2042 m kõrgusele üle merepinna.
Majutus Alba lulia lähedal hotellis Cardinal, https://domeniilemartinutzi.ro/ 

Päevane marsruut kaardil:https://goo.gl/maps/crEtAiyQDrEBZ4Vj6

7. päev K 3. juuli
Hommikusöök hotellis.
Suundume Ungarisse, varane saabumine ööbimiskohta. Lõõgastumine Makós Hagymatikumi nimelises termaalveeujulas, http://hagymatikum.hu/en/home/
Esimesed termaalveed jõudsid Makós maapinnale 1956. aastal. Viis aastat hiljem rajati esmane hoone basseinidega. praegune kaasaegne hoone on valminud aastal 2012. 993. meetri sügavuselt maapinnale jõudev termaalvesi on 41 kraadine. Makó termaalvesi on omasuguste hulgas väga erinäoline. Aitab lihas- ja närvipõletike ning närvivalude puhul.  Sobib reumatoloogiliste haiguste korral, luumurdude järel taastusraviks.
Majutus Makó linnas hotellis Bástya, http://bastyahotelmako.hu/

Päevane marsruut kaardil: https://goo.gl/maps/RvT9sPU4uRPTh4jk6

8. päev N 4. juuli
Hommikusöök.
Sõidame Budapesti. Lend Budapest – Riia väljub kell 14.30. Riias oleme kell 17.25. Transfeer Riia lennujaamast tagasi Eestisse.

Hind: 755 eurot (grupile 26 reisijat)
laps lisavoodil 2-kohalises toas 690 eurot

hinna sees

 • bussiransfeer Võrust Riia lennujaama ja tagasi
 • lennupiletid suunal Riia-Budapest-Riia koos äraantava pagasiga (airBaltic)
 • Ungari reisibussi kasutus vastavalt programmile
 • 6 ööbimist hotellis, 1 rongi kupeevagunis (2-kohalistes tubades/kupeedes)
 • 7 hommikusööki
 • õhtusöök rongis
 • parkimistasud, teemaksud
 • eestikeelse reisijuht-giidi teenused

Lisatasu eest

 • lisatoitlustus
 • tasuliste vaatamisväärsuste pääsmed ( 1 euro = ca 4,5 Rumeenia leud)
  – ühine kerge õhtusöök ja veinimaitsmine Egeri Kaunite Naiste orus, 15 eurot
  – Rumeenia parlamendihoone külastus Bukarestis, täiskasvanu ja pensionär 45 leud, õpilane 15 leud
  – Pelesi loss, täiskasvanu 60 leud, pensionär 30 leud, õpilane 15 leud
  – Brani loss, täiskasvanu 40 leud, pensionär 30 leud, õpilane 10 leud
  – rongisõit mägedesse (kestus 6 tundi), täiskasvanu 59 leud, pensionär 49 leud, laps 39 leud
  – termaalveeujula Ungaris, 8 eurot
 • soovitame sõlmida ka meditsiiniabikindlustuse koos reisitõrkekindlustusega. Meditsiiniabikindlustus katab kindlustusjuhtumi korral ka visiiditasud, voodipäevatasud ja riikidevahelise transpordi, mida Euroopa ravikindlustuskaart ei kata.
  Reisitõrkekindlustus katab tehtud reisipaketi kulud juhul, kui jääte reisi eel haigeks ja ei saa reisile minna (vajalik on sel juhul esitada kindlustusfirmale arstitõend). Reisitõrkekindlustus maksab kulud ka juhul, kui lähedane inimene peaks jääma haigeks või surema. Reisitõrkekindlustuse soovitame sõlmida nii vara kui võimalik, kuid mitte enne, kui pole kindel, et reis kindlasti toimub. Reisitõrkekindlustus hakkab kehtima 5 päeva peale sõlmimist. Tutvu konkreetse kindlustuspakkuja tingimustega!
  ABZ Reisid müüb BTA kindlustust. Kindlustuse sõlmimiseks on vaja isikukoodi. 
  BTA kindlustuse hinnad (kattega 1000 eurot) on järgnevad:
  – vanusele 18-64 eluaastat maksab meditsiiniabikindlustus 6.40, meditsiiniabikindlsutus koos reisitõrkekindlustusega 14.64
  – vanusele 65-74 eluaastat, maksab meditsiiniabikindlustus 12.81, meditsiiniabikindlustus koos reisitõrkekindlustusega 29.27

Lisainfo

Reisile on vajalik kaasa võtta vähemalt reisi lõpuni kehtiv  pass või ID kaart ja Euroopa ravikindlustuskaart! Ravikindlustuskaart annab õiguse vajaminevale arstiabile Euroopa Liidus. Kaardi tellimise kohta loe: https://www.haigekassa.ee/kontaktpunkt/arstiabi-euroopa-liidus-ja-mujal/euroopa-ravikindlustuskaart

Tasumine. Ettemaks 100 eurot palume tasuda ABZ Reiside arvelduskontole SEB pangas EE121010220003996017 5 päeva jooksul peale reisile registreerumist, kuid mitte hiljem kui 28. veebruariks 2019. Kogu reisiraha peab olema tasutud 31 päeva enne reisi.
Reisi tühistamisel peale 28. veebruari ei tagastata reisijale registreerumisel tehtud ettemaksu.

NB! Reisile registreerumise ja reisiraha tasumisega kinnitate, et olete tutvunud OÜ ABZ Reisid reisitingimustega www.abz.ee

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis ja hinnas.

OÜ ABZ Reisid
Kooli 6, Kagukeskus
Võru 65606
Tel. +372 78 28 498
e-mail: info@abz.ee
web: www.abz.ee

print

Broneeri reis

Reisi nimi Täiskasvanu Laps Vabu kohti Väljasõit Kestus
Rumeenia 27. juuni - 4. juuli 2019 VÄLJA MÜÜDUD! 755 0 0 27 Jun 8 päeva

Booking Information

Name Price ( Adults/Children ) Persons ( Adults/Children ) Quantity Kokku

Maksumus

Vahehind 0
Kokku 0

Customer Information

*
First Name is required.
*
Last Name is required.
*
Number Phone is required.
*
Address is required.
Thank You. Your booking have received and booking number is