Reis

Hind40

Põlva-Elva kevadine lillereis 16. mai 2021

Väljasõit

16 May

Kestus

1 päev

Vaatamisi

776

Kohti

7

Foto: Ulvi Mustmaa

ABZ Reiside pakkumine: reis “uksest ukseni” 7-liikmelisele seltskonnale.
Pane oma usaldusväärsetest sõpradest kamp kokku, vali kuupäev ja anna meile teada, kust reisi alustada soovite!

VÄLJA MÜÜDUD!

Hei, lilleinimesed!

Pärst pikka „paastu” ja koduaias rügamist on paras aeg end lille lüüa ja üks lillereis ette võtta!

Nii nagu Võru, on ka Põlva ja Elva saanud EV 100 arhitektuuriprogrammi “Hea Avalik Ruum” raames uued ja huvitavad linnasüdamed. Vaatame need üle. Lisaks külastame kahe Eesti kangema sibullille-spetsialisti – Andi Normeti ja Sulev Savisaare koduaedu ja -põlde.

 • 8.00 – Väljasõit Võrust
 • Põlva keskväljaku arhitektuurikonkursi võtis projekt nimega „Puulinn”. Siiamaani oli Põlva üks väheseid ilma konkreetse keskväljakuta linnu. Omamoodi veider, kuid samas huvitav on ka nüüdne lahendus, mis on linna keskväljaku paigutanud otsekui „nurga taha”. Vaatamegi siis nurga taha!
 • Ahja taga avanevaid vaateid võib võrrelda kevadise Hollandiga. Raamatute „Maalehe nartsissiraamat”, „Maalehe gladiooliraamat”, „Liiliad aeda”, „Sibullillede ajatamine”, „Praktiline käsiraamat aiapidajale” autor Andi Normet kasvatab oma talus ligikaudu hektaril sibullilli, millest suurema osa moodustavad 140 nartsissisorti. Lisaks 127 liiliasorti ning 250 taksoniga dendropark.
 • Elva uus linnasüda seob keskväljaku Arbi järve äärse puhkealaga. Teele jäävad istumispesad, soojad kivid, võrkkiiged, lauatennis ja õuemale, trenažöörid, mudilaste mänguala, Presidendi tamm… Teekond lõpeb puidust rannaplatvormi, vee kohal oleva lamamisvõrgu ja purskkaevuga.
 • Aeg iseseisvaks jalutamiseks ja lõunapausiks.
 • Raamatu „Eesti sibullilleentsüklopeedia” (mis tutvustab 980 liiki ja 4000 sorti 81 perekonnast, koos kirjelduste ja kasvunõuetega) autori Sulev Savisaare aia puhul on tegemist Baltimaade ja Põhjamaade suurima haruldaste sibullillede avamaakollektsiooniga. Umbes 700 ruutmeetrisele haritavale alale on koondatud ca 2000 haruldast püsilille, enamikus sibullilled. Sulev kasvatab sibullilli, mida muudes Eesti aedades ei esine ning katsetab uusi sorte, et näha, millised neist sobivad meie kliimas avamaale ja millised mitte. Kõige arvukamalt on esindajaid perekondadest lauk, ülane, tulivõhk, aarum, sügislill, lõokannus, krookus, koerahammas, püvilill, lumikelluke, võrkiiris, juuno, kobarhüatsint, linnupiim, jänesekapsas, silla, kolmiklill, aga esindatud on ka paljud muud vähem tuntud sibullilleperekonnad. Ei kasvata tulpe, nartsisse, hüatsinte, liiliaid ega külmaõrnu sibullilli (jorjenid, gladioolid jm).
 • Enne kojusõitu teeme veel ka terviseturgutuse Väikesel Väerajal (3 km) – vahelduval metsamaastikul kulgev terviserada ühendab endas teaduse, tervise, spordi, kunsti ja pärimuse valdkondi. Rajale paigutatud Eesti muinasjuttude puuskulptuurid tekitavad omapärase vabaõhugalerii.
 • Võrru tagasi jõuame orienteeruvalt kell 19.

 

Hind: 40 eurot

hinna sees

 • bussikasutus
 • reisijuht-giidi teenus
 • Sulev Savisaare aia külastus

Lisatasu eest

 • Andi Normeti nartsissipõllu külastus, 15 eurot/ inimene
 • toitlustus

Lisainfo

Tasumine: Ettemaks 100 eurot palume tasuda ABZ Reiside kontole 5 päeva jooksul peale reisile registreerumist. Kogu reisiraha peab olema tasutud 31 päeva enne reisi. Reisid maksumusega alla 100 euro tuleb tasuda 5 päeva jooksul peale reisile registreerumist.
Ülekandega tasumisel palume märkida selgitusse reisi nimi, kuupäev(ad) ja reisija nimi. OÜ ABZ Reisid arvelduskonto number SEB pangas on EE121010220003996017.
Reisi tühistamisel vähem kui 31 päeva enne reisi algust ei tagastata reisijale ettemaksu.

NB! Reisija on kohustatud tutvuma ABZ Reiside reisitingimustega www.abz.ee

 

OÜ ABZ Reisid
Seminari 5
Võru 65608
Tel. +372 78 28 498
e-mail: info@abz.ee
web: www.abz.ee

print

Broneeri reis

Reisi nimi Täiskasvanu Laps Vabu kohti Väljasõit Kestus
Põlva-Elva kevadine lillereis 16. mai 2021 40 40 7 16 May 1 päev

Booking Information

Name Price ( Adults/Children ) Persons ( Adults/Children ) Quantity Kokku

Maksumus

Vahehind 0
Kokku 0

Customer Information

*
First Name is required.
*
Last Name is required.
*
Number Phone is required.
*
Address is required.
Thank You. Your booking have received and booking number is

Ulvi Mustmaa

Reisijuht, giid

Phone

+372 56 457 384

Email

ulvi.mustmaa@gmail.com