Reis

Põhja-Poola koos majutusega Golebiewski hotellis

Väljasõit

Igapäevaselt

Kestus

5 päeva

Vaatamisi

1748

TEGEMIST ON NÄIDISPROGRAMMIGA

Kirjeldus

Poolamaa on suur ja lai, Eestist pea seitse korda suurem. Kahjuks on kujunenud arvamus, et ega seal Poolas küll midagi teha ega vaadata pole. Teadjamad aga väidavad vastupidist. Viimastel aastatel on turistide meelispaigaks saanud Kirde-Poolas asuv Warmia-Masuuria ajalooline piirkond. Selle maastikku iseloomustab mandrijää taganemisel kujunenud vaheldus rikas reljeef: kõrgendikud ja metsad vahelduvad järvedega, mida kokku on üle kahe tuhande. Poolakad nimetavad seda osa oma riigist rohelisteks kopsudeks ja tuhande järve maaks.

Veel kirevam on piirkonna administratiivne ja poliitiline minevik. Kõik Euroopa suuremad sõjad on siit üle käinud. Masuuria metsades ja soodes on sumbanud Teutooni ordu rüütlid, Napoleoni sõdurid kui ka vene punaväelased. Teise maailmasõja ajal resideerus siin Hundikoopaks nimetatud punker-peakorteris Hitler.

Keerulised ajad on kokku toonud erinevad etnilised grupid, kes kõrvuti elades on säilitanud oma kombed ja traditsioonid. Taoline rahvuslik mitmekesisus ja imeilus loodus, suurepärased puhkamisvõimalused eristavad Warmia-Masuuria piirkonda ülejäänud Poolast.

 

Reisi lõpuosa veedame maalilises Mikolajkis asuvas eksklusiivses hotellis (www.golebiewski.pl) väga hea toitlustamise ja üllatavalt paljude vaba aja veetmise võimalustega (veekeskus „Tropicana“ basseinide, mullivannide, saunade ja liutorudega, ööklubi, diskoteek, restoranid jms).

Hinna sees

sõit mugava bussiga
reisijuhi teenused
4 ööbimist koos hommikusöökidega
õhtusöök Golebiewski hotellis
meditsiiniabikindlustus
pääsmed muuseumidesse

Reisi ajakava

1. päev

Väljasõit kell 6.00 Võrust, seejärel Antslast. Sõit läbi Baltikumi. Õhtuks jõuame Kirde-Poola Masuuria järvede piirkonda. Majutus Swieta Lipkas hotellis Taurus, 2-kohalised toad (http://www.hotel-taurus.pl). Tutvume Swieta Lipkas Põhja-Poola kauneima barokse palverändurite kirikuga, mis on kuulsaks saanud oma orelikontsertite poolest. Barokne orel hämmastab külastajaid liikuvate kujude ja isemängivate muusikainstrumentidega.
2. päev

Hommikusöök. Külastame kuulsat ajaloolist paika, Hitleri punkrite varemeid, kus asus füüreri peakorter „Hundikoobas“, mida ta kasutas alates 24.06.1941 kuni 1944 a. novembri lõpuni. 80 punkrist koosnev rajatis, mille seinte paksus ulatus 6 meetrini, asus suurel maa-alal, mille hitlerlased õhkisid 1945. aasta jaanuari lõpus. 20. juulil 1944 tegi kolonel Claus von Stauffenberg siin ebaõnnestunud atendaadikatse Hitlerile. Edasi sõidame Malborki, kus külastame võimsat ja majesteetlikku kindluslossi, mis on suurim telliskividest ehitatud kindlus maailmas (UNESCO maailmapärandi nimekirjas) ning mis sai ordu keskuseks pärast seda, kui ordu 14.sajandil oma peakorteri Veneetsiast ära tõi. Sõit Gdanskisse. Majutus hotellis Focus***, 2-kohalised toad (http://www.focushotels.pl/gdansk,11.html ).
3. päev

Hommikusöök. Kolmiklinnadest Gdynia-Sopot-Gdansk on viimane tõeline juveel, olles kogu oma olemasolu jooksul iseseisev hansalinn. Lonkida ilusal kevadpäeval Pikal Turul, mida palistavad punakates värvitoonides muinasjutuliselt kaunid patriitsimajad, ja tunda elust mõnu – see on olnud aastasadu selle Läänemereäärse linna elanike ja külaliste meelisajaviide. Ülevaatlik linnaekskursioon ajaloolises keskuses, mis näeb välja nii nagu oma hiilgeaegadel paarsada aastat tagasi. Lühitutvus Sopotiga: jalutuskäik muulil. Sõidame vanasse ülikoolilinna ja ühtlasi ka Mikołaj Koperniku sünnilinna Torunisse. Visla jõe kaldal asuv Torun, mis jäi sõjast puutumata, on üks Poola ilusamaid linnu, mille süda on kantud UNESCO maailmapärandisse. Linnaekskursioon kohaliku giidi saatel. Majutus Torunis hotellis Kopernik**, 2-kohalised toad (http://www.hotelewam.pl/15-Toru%C5%84,_Hotel_Kopernik.html?l=2)
4. päev

Hommikusöök. Sõit Mikolajkisse, Masuuria suvepealinna. Majutus Golebiewski hotellis****, 2-kohalised toad (http://www.golebiewski.pl/mikolajki). Veemõnude nautimine Tropicana veepargis. Rikkalik õhtusöök rootsi lauas. Hilisõhtust (kella 22 alates) avatud diskoteek ja ööklubi.
5. päev

Hommikusöök. Sõit läbi Poola, Leedu ja Läti koju.

Lisainfo

Reisile on vajalik kaasa võtta vähemalt reisi lõpuni kehtiv  pass või ID kaart ja Euroopa ravikindlustuskaart! Ravikindlustuskaart annab õiguse vajaminevale arstiabile Euroopa Liidus. Kaardi tellimise kohta loe: http://www.haigekassa.ee/kindlustatule/arstiabi_val/euroopa-ravikindlustuskaart

 

NB! Reisija on kohustatud tutvuma ABZ Reiside reisitingimustega www.abz.ee

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis ja hinnas. Reisikorraldaja ei vastuta pääsmete kallinemise eest!

Lisatasu eest: 
 • Soovijatele õhtusöök Swieta Lipkas hotellis Taurus (6 eurot inimene)
Küsi hinda

  print

  Broneeri reis

  Reisi nimi Täiskasvanu Laps Vabu kohti Väljasõit Kestus
  Põhja-Poola koos majutusega Golebiewski hotellis 0 0 0 Anytime 5 päeva

  Booking Information

  Name Price ( Adults/Children ) Persons ( Adults/Children ) Quantity Kokku

  Maksumus

  Vahehind 0
  Kokku 0

  Customer Information

  *
  First Name is required.
  *
  Last Name is required.
  *
  Number Phone is required.
  *
  Address is required.
  Thank You. Your booking have received and booking number is