Reis

Põhja-Poola ja ajalooline Preisimaa 6 päeva

Väljasõit

Igapäevaselt

Kestus

6 päeva

Vaatamisi

1788

TEGEMIST ON NÄIDISPROGRAMMIGA

Kirjeldus

Poolamaa on suur ja lai, Eestist pea seitse korda suurem. Kahjuks on kujunenud arvamus, et ega seal Poolas küll midagi teha ega vaadata pole. Teadjamad aga väidavad vastupidist. Viimastel aastatel on turistide meelispaigaks saanud Kirde-Poolas asuv Warmia-Masuuria ajalooline piirkond. Selle maastikku iseloomustab mandrijää taganemisel kujunenud vaheldus rikas reljeef: kõrgendikud ja metsad vahelduvad järvedega, mida kokku on üle kahe tuhande. Poolakad nimetavad seda osa oma riigist rohelisteks kopsudeks ja tuhande järve maaks.

Veel kirevam on piirkonna administratiivne ja poliitiline minevik. Kõik Euroopa suuremad sõjad on siit üle käinud. Masuuria metsades ja soodes on sumbanud Teutooni ordu rüütlid, Napoleoni sõdurid kui ka vene punaväelased. Teise maailmasõja ajal resideerus siin Hundikoopaks nimetatud punker-peakorteris Hitler.

Keerulised ajad on kokku toonud erinevad etnilised grupid, kes kõrvuti elades on säilitanud oma kombed ja traditsioonid. Taoline rahvuslik mitmekesisus ja imeilus loodus, suurepärased puhkamisvõimalused eristavad Warmia-Masuuria piirkonda ülejäänud Poolast.

Hinna sees

sõit mugava bussiga
teemaksud
5 ööbimist koos hommikusöökidega
reisijuhi teenused

Reisi ajakava

1. päev

Väljasőit varahommikul. Sőit läbi Baltikumi. Őhtuks jőuame Kirde-Poola Masuuria järvede piirkonda. Majutus Swieta Lipkas hotellis.
2. päev

HUNDIKOOBAS“ – SWIETA LIPKA – LIDZBARK-WARMINSKI - GDANSK Hommikusöök.Külastame ajaloolist paika, Hitleri punkrite varemeid, kus asus füüreri peakorter „Hundikoobas“, mida ta kasutas alates 24.06.1941 kuni 1944 a. novembri lõpuni. 80 punkrist koosnev rajatis, mille seinte paksus ulatus 6 meetrini, asus suurel maa-alal, mille hitlerlased õhkisid 1945. a. jaanuari lõpus. 20.juulil 1944 tegi kolonel Claus von Stauffenberg siin ebaõnnestunud atentaadikatse Hitlerile. Peale seda sõidame tagasi Swieta Lipkasse, et tutvuda Põhja-Poola kaunima barokse palverändurite kirikuga, mis on kuulsaks saanud oma orelikontsertide poolest. Jätkame sõitu Gdanski suunas. Teel teeme põgusa peatuse Warmia pealinna Lidzbark-Warminski piiskopilossi juures. Ööbime Gdanskis hotellis**.
3. päev

GDANSK Hommikusöök. Reis jätkub Ida-Pomooria uhkes pealinnas Gdanskis. Kolmiklinnadest Gdynia-Sopot-Gdansk on viimane tõeline juveel, olles kogu oma olemasolu jooksul iseseisev hansalinn. Jalutame Neptuni purskkaevuga Pikal Turul, mida palistavad punakates värvitoonides muinasjutuliselt kaunid viilkatusega patriitsimajad. Näeme uut ja vana raekoda, monumentaalset Maria kirikut, kaunite treppidega Maria tänavat, Danzigi vana sümbolit, keskaegset vintsihoonet Krantor imelisel Motlawa kaldapealsel, linnaväravaid, mis näevad välja nii nagu oma hiilgeaegadel paarsada aastat tagasi. Ööbimine Gdanski hotellis**.
4. päev

KASHUUUBIA ŠVEITS – MARIENBURG - TORUN Hommikusöök. Enne Marienburgi sõitmist tutvume kuurortlinna Sopotiga. Jalutuskäik muulil. Seejärel sõit Marienburgi (Malborki) läbi Kashuubia Šveitsi.Külastame Malborki võimsat ja majesteetlikku kindlus-lossi, mis on suurim telliskividest ehitatud kindlus maailmas (UNESCO maailmapärandi nimekirjas) ning mis sai ordu keskuseks pärast seda, kui ordu 14. sajandil oma peakorteri Veneetsiast ära tõi. Suundume Toruni. Majutus Torunis hotellis**.
5. päev

Hommikusöök. Päev Toruniga tutvumiseks. Torun on üks vähestest Poola linnadest, mis jäi sõjas puutumata. Linna keskaegne keskus on kantud UNESCO maailmapärandisse. Gooti arhitektuuri poolest üks rikkamaid Poola linnu. See on ka Mikołaj Koperniku sünnilinn. Õhtuks sõidame tagasi Masuuri järvede piirkonda. Majutus Mikolajkis hotellis***.
6. päev

Hommikusöök. Sõit Poolast läbi Leedu ja Läti koju.

Lisainfo

Reisile on vajalik kaasa võtta vähemalt reisi lõpuni kehtiv  pass või ID kaart ja Euroopa ravikindlustuskaart! Ravikindlustuskaart annab õiguse vajaminevale arstiabile Euroopa Liidus. Kaardi tellimise kohta loe: http://www.haigekassa.ee/kindlustatule/arstiabi_val/euroopa-ravikindlustuskaart

 

NB! Reisija on kohustatud tutvuma ABZ Reiside reisitingimustega www.abz.ee

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis ja hinnas. Reisikorraldaja ei vastuta pääsmete kallinemise eest!

Lisatasu eest: 
 • lisatoitlustus            – tasuliste vaatamisväärsuste pääsmed ja kohaliku giidi teenus (1 euro = 4,15 zlotti):- Hundikoobas 18 zlotti (venekeelne giid ja pilet)- Gdanski vanalinna jalgsiekskursioon 10 zlotti (venekeelne giid)- Malborki kindlusloss 40 zlotti, 30 zl õpilane, tudeng, EU pensionär (venekeelne giid ja pilet)- Toruni liinnaekskursioon a´10 zl (venekeelne giid).- pääse muulile jalutama 8 zlotti

  – meditsiiniabikindlustus

   

  vanus meditsiiniabikindlustus
  18.-64 a. 7,08 eurot
  65.-74 a. 10,63 eurot
  Alates 75 a. 17,71 eurot

  Võimalik vormistada ABZ Reisides (Ergo Kindlustus). Vormistamiseks vajalik isikukood!

Küsi hinda

  print

  Broneeri reis

  Reisi nimi Täiskasvanu Laps Vabu kohti Väljasõit Kestus
  Põhja-Poola ja ajalooline Preisimaa 6 päeva 0 0 0 Anytime 6 päeva

  Booking Information

  Name Price ( Adults/Children ) Persons ( Adults/Children ) Quantity Kokku

  Maksumus

  Vahehind 0
  Kokku 0

  Customer Information

  *
  First Name is required.
  *
  Last Name is required.
  *
  Number Phone is required.
  *
  Address is required.
  Thank You. Your booking have received and booking number is