Reis

Hind310

Põhja-Poola ja ajalooline Preisimaa 3.-8. juuli 2018

Väljasõit

03 Jul

Kestus

6 päeva

Vaatamisi

10865

Kohti

35

reisikava

Üldinfo:
Poolamaa on suur ja lai, Eestist pea seitse korda suurem. Kahjuks on kujunenud arvamus, et ega seal Poolas küll midagi teha ega vaadata pole. Teadjamad aga väidavad vastupidist. Viimastel aastatel on turistide meelispaigaks saanud Kirde-Poolas asuv Warmia-Masuuria ajalooline piirkond. Selle maastikku iseloomustab mandrijää taganemisel kujunenud vaheldusrikas reljeef: kõrgendikud ja metsad vahelduvad järvedega, mida kokku on üle kahe tuhande. Poolakad nimetavad seda osa oma riigist rohelisteks kopsudeks ja tuhande järve maaks.
Veel kirevam on piirkonna administratiivne ja poliitiline minevik. Kõik Euroopa suuremad sõjad on siit üle käinud. Masuuria metsades ja soodes on sumbanud Teutooni ordu rüütlid, Napoleoni sõdurid kui ka vene punaväelased. Teise maailmasõja ajal resideerus siin „Hundikoopaks“ nimetatud punker-peakorteris Hitler.
Keerulised ajad on kokku toonud erinevad etnilised grupid, kes kõrvuti elades on säilitanud oma kombed ja traditsioonid. Taoline rahvuslik mitmekesisus ja imeilus loodus, suurepärased puhkamisvõimalused eristavad Warmia-Masuuria piirkonda ülejäänud Poolast.

Tähtsamad vaatamisväärsused reisil:
„Hundikoobas”. Swieta Lipka, Lidzbark-Warminski, Gdansk, Sopot, Malbork, Torun, Mikolajki.

1. päev T 3. juuli
Väljasőit varahommikul Tartust ja Võrust. Őhtuks jőuame Kirde-Poola Masuuria järvede piirkonda. Teel peatused jalasirutuseks ja lõunasöögiks. Majutus Ketrzynis.

2. päev K 4. juuli „HUNDIKOOBAS“ – SWIETA LIPKA – LIDZBARK-WARMINSKI – GDANSK
Hommikusöök. Külastame ajaloolist paika, Hitleri punkrite varemeid, kus asus füüreri peakorter „Hundikoobas“, mida ta kasutas alates 24.06.1941 kuni 1944 a. novembri lõpuni. 80 punkrist koosnev rajatis, mille seinte paksus ulatus 6 meetrini, asus suurel maa-alal, mille hitlerlased õhkisid 1945. a. jaanuari lõpus. 20.juulil 1944 tegi kolonel Claus von Stauffenberg siin ebaõnnestunud atentaadikatse Hitlerile.
Peale seda sõidame tagasi Swieta Lipkasse, et tutvuda Põhja-Poola kaunima barokse palverändurite kirikuga, mis on kuulsaks saanud oma orelikontsertide poolest.
Vaba aeg lõunasöögiks Swieta Lipkas.
Jätkame sõitu Gdanski suunas. Teel teeme põgusa peatuse Warmia pealinna Lidzbark-Warminski piiskopilossi juures.
Majutus Gdanskis hotellis.

3. päev N 5. juuli GDANSK
Hommikusöök. Reis jätkub Ida-Pommerimaa uhkes pealinnas Gdanskis. Kolmiklinnadest Gdynia-Sopot-Gdansk on viimane tõeline juveel, olles olnud märkmisväärse osa oma minevikust jõukas hansalinn. Jalutame Neptuni purskkaevuga Pikal Turul, mida palistavad punakates värvitoonides muinasjutuliselt kaunid viilkatusega patriitsimajad. Näeme raekoda, monumentaalset Maria kirikut, kaunite treppidega Maria tänavat – Danzigi vana sümbolit, keskaegset vintsihoonet Krantor imelisel Motlawa kaldapealsel, linnaväravaid, mis näevad välja nii nagu oma hiilgeaegadel paarsada aastat tagasi.
Vaba aeg lõunasöögiks ning ise linnaga tutvumiseks.
Pärastlõunal kell 14.00 suundume 45-minutit kestvale laevasõidule Gdanskist Westerplattesse. Laevasõidu lõppedes tuleb buss meile järele. Vaata ka http://www.perlalew.pl/
Seejärel käime kaubanduskeskuses.
Õhtul lühitutvus Sopotiga. Võimalus jalutada muulil (pääse 7.50 pln). http://molo.sopot.pl/molo?lang=en
Majutus samas hotellis Gdanskis.

4. päev R 6. juuli MALBORK – TORUN
Hommikusöök. Sõidame Malborki (Marienburgi) läbi Kashuubia Šveitsi. Külastame (kell 11) Malborki võimsat ja majesteetlikku kindlus-lossi, mis on suurim telliskividest ehitatud kindlus maailmas (UNESCO maailmapärandi nimekirjas) ning mis sai ordu keskuseks pärast seda, kui ordu 14. sajandil oma peakorteri Veneetsiast ära tõi.
Lahkume Malborkist (kell 14) ja suundume Torunisse.
Majutus Torunis hotellis.
Kell 17 linnaekskursioon Torunis kohaliku giidi saatel (kestus 2 tundi). Visla jõe kaldal asuv Torun, mis jäi sõjast puutumata, on üks Poola ilusamaid linnu, mille süda on kantud ka UNESCO maailmapärandisse. Gooti arhitektuuri poolest üks rikkamaid Poola linnu. See on ka Mikołaj Koperniku sünnilinn.

5. päev L 7. juuli TORUN – MIKOLAJKI
Hommikusöök.
Jätkame tutvumist linnaga bussiekskursiooni käigus (1h).
Lisaks sellele, et Torun on tuntud kui Koperniku sünnilinn, on koha uhkuseks ka sealsed präänikud. Külastame präänikumuuseumi, kus meid pühendatakse Toruni präänikute ajalukku, maitsetesse, valmistamise saladustesse, ja seda kõike keskaegse präänikumeistri ning tema abiliste juhendamisel (kell 10.30 – 11.30) http://www.muzeumpiernika.pl/
Seejärel vaba aeg lõunasöögiks. Lahkume Torunist kell 13.
Õhtuks sõidame Masuuria järvede piirkonda (saabumine Mikolajkisse orineteeruvalt kell 18).
Majutus Mikolajkis hotellis.

6. päev P 8. juuli
Hommikusöök. Sõit Poolast läbi Leedu ja Läti tagasi Eestisse.

Reisi marsruut kaardil: https://goo.gl/maps/kt7UFF4mgTm

 

Hind: 310 eurot

hinna sees

  • sõit mugava 48-kohalise reisibussiga
  • teemaksud ja parklatasud
  • reisijuht-giidi teenus
  • 5 ööbimist hotellis 2-kohalistes tubades
  • 5 hommikusööki

Lisatasu eest

  • lisatoitlustus
  • tasuliste vaatamisväärsuste pääsmed ja kohaliku giidi teenus:

– Hundikoobas 4,50 eurot (venekeelne giid ja pilet, tõlgitakse eesti keelde)
– Gdanski vanalinna jalgsiekskursioon 3 eurot (venekeelne giid, tõlgitakse
eesti keelde)
– laevasõit Gdanskist Westerplatesse 10 eurot
– Malborki kindlusloss 10 eurot (venekeelne giid ja pilet, tõlgitakse eesti keelde)
-Toruni linnaekskursioon 3 eurot (venekeelne giid, tõlgitakse eesti keelde)
           – Präänikumuuseum Torunis 3 eurot

  • soovi korral meditsiiniabikindlustus. Meditsiiniabikindlustus katab kindlustusjuhtumi korral ka visiiditasud, voodipäevatasud ja riikidevahelise transpordi, mida Euroopa ravikindlustuskaart ei kata.
  • 1-kohalise toa lisatasu 48 eurot

Lisainfo

Reisile on vajalik kaasa võtta vähemalt reisi lõpuni kehtiv  pass või ID kaart ja Euroopa ravikindlustuskaart! Ravikindlustuskaart annab õiguse vajaminevale arstiabile Euroopa Liidus. Kaardi tellimise kohta loe: https://www.haigekassa.ee/kontaktpunkt/arstiabi-euroopa-liidus-ja-mujal/euroopa-ravikindlustuskaart

Tasumine. 5 päeva jooksul peale reisile registreerumist palume teha ettemaks 100 eurot inimese kohta. Kogu reisi maksumus peab olema tasutud hiljemalt 31 päeva enne reisi algust. Reisid maksumusega alla 100 euro tuleb tasuda 5 päeva jooksul peale reisile registreerumist.

NB! Reisile registreerumise ja reisiraha tasumisega kinnitate, et olete tutvunud OÜ ABZ Reisid reisitingimustega www.abz.ee

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis ja hinnas.

OÜ ABZ Reisid
Kooli 6, Kagukeskus
Võru 65606
Tel. +372 78 28 498
e-mail: info@abz.ee
web: www.abz.ee

print

Broneeri reis

Reisi nimi Täiskasvanu Laps Vabu kohti Väljasõit Kestus
Põhja-Poola ja ajalooline Preisimaa 3.-8. juuli 2018 310 0 35 03 Jul 6 päeva

Booking Information

Name Price ( Adults/Children ) Persons ( Adults/Children ) Quantity Kokku

Maksumus

Vahehind 0
Kokku 0

Customer Information

*
First Name is required.
*
Last Name is required.
*
Number Phone is required.
*
Address is required.
Thank You. Your booking have received and booking number is