Reis

Palanga ja Leedu merevaigurannik

Väljasõit

Igapäevaselt

Kestus

3 päeva

Vaatamisi

4357

TEGEMIST ON NÄIDISPROGRAMMIGA

Kirjeldus

Reisi eesmärgiks on tutvuda Leedu rannikualade linnade ja põneva loodusega. Põgusalt tutvume ka sadamalinna Klaipedaga. Räägime loomulikult merevaigust ning külastame Palanga merevaigumuuseumi. Sõidame praamiga Kura säärele, kus tutvume sääre tekkeloo ning selle huvitava pinnamoega.

Ööbimiskohaks on kuulus kuurortlinn Palanga. Hotell asub mereranna ja jalakäijate tänava läheduses.

Hinna sees

sõit mugava bussiga
praamisõit Kura säärele
2 ööbimist hotellis koos hommikusöögiga
reisijuhi teenused
vaatamisväärsuste pääsmed

Reisi ajakava

1. päev

RIIA - ŠIAULIAI RISTIMÄGI - PALANGA Sõit läbi Eesti-Läti-Leedu. Vahepeatus kehakinnituseks Riias, lätlaste kuulsaimas toitlustus- ja puhkekohas „Lidos“ . Sõit Leetu. Ristimägi - katoliiklaste pühapaik, mida on külastanud ka Rooma paavst. Õhtuks jõuame Palangasse, võimalus jalutada mererannal ja randumissillal. Ööbimine Palangas hotellis (2-kohalised toad).
2. päev

KURA SÄÄR - SMYLTINE MEREMUUSEUM-AKVAARIUM - DELFINAARIUM -NÕIAMÄGI - NIDA - KLAIPEDA Hommikusöök. Klaipeda - on see sakslaste või leedukate linn? Vaatame üle keskväljaku ja linna sümboli Tharau Annekese. Sõidame praamiga üle Kura lõuka. Kura säär on umbes 100 km pikkune ja mõne kilomeetri laiune kitsas poolsaar, mis ühineb mandriosaga Kaliningradi oblastis. Meie teeme ringsõidu Leedule kuuluval alal, mida tuntakse ka Neringa nime all. Külastame Smiltyne meremuuseum-akvaariumi ja delfinaariumi . Muuseum asub restaureeritud kindluses, kus on väljapanekud laevanduse ajaloost, laevamudelitest, navigatsiooniriistadest, aga ka akvaariumid, kus on võimalik näha nii Läänemere kui ka troopiliste merede kalu. Rikkalik on korallide ja merikarpide kollektsioon. Kõige põnevam on kindlasti delfiinide etendus. Juodkrante lähedal jalutame Nõiamäel ja vaatame üle puuskulptuuride pargi, mis on valminud Leedu muistendite ainetel. Nida lähedal asuvad umbes 70 m kõrgused rändliivaluited. Kõrbeskäija tunne tekib luidetel jalutades tõesti, ega ilmaasjata kutsuta Neringat ka Leedumaa Saharaks. Ööbimine Palangas samas hotellis.
3. päev

PALANGA MEREVAIGUMUUSEUM Hommikusöök. Külastame Palanga merevaigumuuseumi. Ussikuninganna Egle - üks paljudest Palanga botaanikaaia skulptuuridest. Lõuna paiku alustame tagasiteed. Soovi korral sissepõige imeilusasse Kretinga talveaeda. Koju jõuame hilisõhtul.

Lisainfo

Reisile on vajalik kaasa võtta kehtiv EV pass või ID kaart!

NB! Reisija on kohustatud tutvuma  ABZ Reiside reisitingimustega: www.abz.ee

Lisatasu eest:
 •  lõunasöök „Lidos“
 •  Merilõvide etendus

Pildistamine/filmimine meremuuseum-akvaariumis

Küsi hinda

  print

  Broneeri reis

  Reisi nimi Täiskasvanu Laps Vabu kohti Väljasõit Kestus
  Palanga ja Leedu merevaigurannik 0 0 0 Anytime 3 päeva

  Booking Information

  Name Price ( Adults/Children ) Persons ( Adults/Children ) Quantity Kokku

  Maksumus

  Vahehind 0
  Kokku 0

  Customer Information

  *
  First Name is required.
  *
  Last Name is required.
  *
  Number Phone is required.
  *
  Address is required.
  Thank You. Your booking have received and booking number is