Reis

Hind240

Päevaliiliate pärast puu otsa

Väljasõit

Igapäevaselt

Kestus

3 päeva

Vaatamisi

1306

Kohti

20

300m pikkune jalutusrada 21m kõrgusel puulatvade kohal

reisikava

Üldinfo:
Leedus asub Euroopa suurim päevaliiliate kollektsiooniaed, kus on nii 2000 sordi jagu silmailu kui ka võimalus isikliku kollektsiooni rikastamiseks üht-teist kaasa osta.
Kuid enne päevaliiliaid käime ära puu otsas! Ja suusatamas! Ja oma silmaga Guinnessi rekordite raamatusse kantud pea 4 meetri kõrgust šakotist vaatamas! Sa ei tea, mis on šakotis? No siis pole üldse muud võimalust, kui pead kaasa tulema!
Leedu kuurortlinn Druskininkai asub Leedumaa kagunurgas, Valgevene piiri lähistel Nemunase jõe kaldal. Linna tuntus kuurordina algas juba 1794. aastal. Juba siis usuti, et mineraalid, mida leidub sealsetes vetes, on raviva toimega. 1837. aastal andis tsaar Nikolai I Druskininkaile kuurortlinna staatuse, algas hotellide ja pansionaatide ehitus. Puhkajaid saabus nii Vilniusest, Varssavist kui ka Moskvast. Peale teist maailmasõda kasvas linn kiirelt ning rajati mitmeid tohutusuuri sanatooriume. Leedu taasiseseisvumisjärgse perioodi majandusraskused on tänaseks minetatud ning Druskininkaist on taas saanud kaasaegne kuurortlinn hotellide, parkide ja meelelahustuskeskustega. Näiteks avati Leedu esimene veepark Aqua just siin (2006. aastal). Suusamõnusid saab aga nautida aastaringselt sisesuusahallis Snow Arena (avati aastal 2011), millel on 460 m pikk mäesuusarada. Talvel on lisaks avatud ka välirada (640 m).
Juba aastal 2012 kirjutas Estravel: “Druskininkai on uus Dubai!“ http://www.estravel.ee/blog/druskininkai-on-uus-dubai/

1. päev 
Väljasõit kell 6.00 Võrust, kell 7.00 Tartust (või kokkuleppel ka mujalt).
Rääkides Lätist ja lätlastest, Leedumaast ja leedulastest, liigume kuurortlinna Druskininkai poole. Vahepeal käime – mitte mööda katuseid, vaid männilatvu! 21 meetri kõrgusele puulatvade kohale rajatud 300 m pikkune jalutusrada lõpeb vaatetorniga, kust paistab kätte – näiteks Leedu kõige kõrgem kirik.
Vaba aeg lõunasöögiks.
Saabumine Druskininkaisse orienteeruvalt kell 19. Majutus hotellis Regina http://www.regina.lt/en/home
Õhtusöök (lisatasu)
2. päev 
Hommikusöök hotellis.
Stardime Snow Arenasse. Soovijatel võimalus suusatada ja lumelauaga sõita Snow Arena sisesuusahallis. Kohapeal võimalus varustuse rentimiseks. Loe ka: http://www.snowarena.lt/
Suusatajad võivad jääda suusatama, ülejäänutega külastame järgmisi põnevaid kohti:
Gruto parkas – Leedu „seenekuninga” poolt rajatud nõukogudeagsete skulptuuride park (lisatasu a’ 7.50).
• Leedu on puuskulptuuride maa. Kunstnik Antanas Cesnulis on üks kuulsamaid sellel alal, tema tööd on rännanud ringi paljudes maailma riikides. Druskininkiai lähedal on skulptori kodu, kuhu ta on kujundanud oma töödest huvitava puuskulptuuride aia. http://www.cesnuliusodyba.lt/index.php/nuotrauku-galerija (sissepääs annetuslik)
Šakotise muuseum. Näeme, milliseid riistu on vaja selle küpsetise tegemiseks ning saame imetleda ka Guinnessi rekordite raamatusse kantud šakotist – pea 4 meetri kõrgust küpsetist… (lisatasu a’ 2 eur) http://www.romnesa.lt/druskininkai/edukacija-sakociu-muziejus-parodomasis-sakocio-kepimas-pieno-
kelias-lietuvisku-patiekalu-gaminimo-subtilybes-isvaziuojamasis-parodomasis-sakocio-kepimas/#pirmas
Pärastlõunal vaba aeg Druskininkiai nautimiseks. Kas ja millistel tingimustel on avatud naabruses asuv veepark, selgub hiljem, http://akvapark.lt/
Majutus samas hotellis. Õhtusöök (lisatasu eest).
3. päev 
Hommikusöök hotellis.
Kell 9 lahkume hotellist ja Druskininkaist. Külstame Kestutise ja Viktorija aeda, kes on enam kui 25 aastat oma elust pühendanud päevaliiliatele. Leedu suurim ja Euroopa üks suuremaid kollektsioone tähendab enam kui 2050 päevaliilia sorti! Lisaks päevaliiliatele rõõmustavad silma ka floksid, iirised, hostad, priimulad, puupojengid ja veel mõned haruldasemad taimed nagu epimeediumid ja adooniad. Vaata ka: https://daylily-phlox.eu/our-nursery/ Soovi korral võid lugeda Õhtulehe artiklit nendest SIIT.

Pealelõunal alustame koduteed. Koju jõuame hilisõhtul.

Hind: 240 eurot

hinna sees

  • 23-kohalise bussi kasutus
  • reisijuht-giidi teenus
  • majutus koos hommikusöögiga

Lisatasu eest

  • lisatoitlustus
  • pääsmed

Lisainfo

Lisainfo: Reisile on vajalik kaasa võtta vähemalt reisi lõpuni kehtiv EV pass või ID kaart ja Euroopa ravikindlustuskaart! Ravikindlustuskaart annab õiguse vajaminevale arstiabile Euroopa Liidus. Kaardi tellimise kohta loe: http://www.haigekassa.ee/et/kontaktpunkt/euroopa-ravikindlustuskaart/

Tasumine: Ettemaks 100 eurot palume tasuda ABZ Reiside kontole 5 päeva jooksul peale reisile registreerumist. Kogu reisiraha peab olema tasutud 31 päeva enne reisi. Reisid maksumusega alla 100 euro tuleb tasuda 5 päeva jooksul peale reisile registreerumist.
Ülekandega tasumisel palume märkida selgitusse reisi nimi, kuupäev(ad) ja reisija nimi. OÜ ABZ Reisid arvelduskonto number SEB pangas on EE121010220003996017.
Reisi tühistamisel vähem kui 31 päeva enne reisi algust ei tagastata reisijale ettemaksu.

NB! Reisija on kohustatud tutvuma ABZ Reiside reisitingimustega www.abz.ee

 

OÜ ABZ Reisid
Seminari 5
Võru 65608
Tel. +372 78 28 498
e-mail: info@abz.ee
web: www.abz.ee

print

Broneeri reis

Reisi nimi Täiskasvanu Laps Vabu kohti Väljasõit Kestus
Päevaliiliate pärast puu otsa 240 240 20 Anytime 3 päeva

Booking Information

Name Price ( Adults/Children ) Persons ( Adults/Children ) Quantity Kokku

Maksumus

Vahehind 0
Kokku 0

Customer Information

*
First Name is required.
*
Last Name is required.
*
Number Phone is required.
*
Address is required.
Thank You. Your booking have received and booking number is

Ulvi Mustmaa

Reisijuht, giid

Phone

+372 56 457 384

Email

ulvi.mustmaa@gmail.com