Reis

Hind550

Koolivaheaeg Päikeserannikul 23.-30. aprill 2022

Väljasõit

23 Apr

Kestus

8 päeva

Vaatamisi

2480

Kohti

9

reisikava

Vahemere ääres asuv Costa del Sol on Hispaania, täpsemalt Andaluusia kuulsaim puhkepiirkond. Meie programm on nendele, kes kogu aeg pikutades puhata ei jaksa – teeme väikesi matku imelise loodusega paikadesse, sh kunagi maailma kõige ohtlikumaks peetud matkarajale, imetleme flamingosid ja UNESCO maailmakultuuripärandi hulka kuuluvaid objekte,

Reis sobib ka lastele ning esimesed reisile registreerunud lapsed juba nimekirjas!

1. päev L 23.aprill
Lennuvariandid: Riia-Malaga 7.00 – 10.30 (lennuaeg 4,5 h; 1 tund ajavahet) Ryanair
või 12.45 – 16.20 AirBaltic.
Külastame vahvate paekiviformatsioonidega Torcal de Antequera karstiala, omamoodi geoloogilist imedemaad: paekivisillutised, sammaskujud, vankuvad kivid; maa all kitsaste käikude ja kavernide labürint, täis stalagmiite ja stalagtiite. Pale selle on Torcal de Antequera oluline botaaniline piirkond, kus kasvab üle 650 timeliigi, ainuüksi orhideesid on 30 eri liiki.
Valime vastavalt oma füüsilisele vormile kas 1,5 või 3 km pikkuse matkaraja. Lähem karstiala tutvustus ja info siin: http://www.torcaldeantequera.com/en/information/
või 2-minutilises videoklipis siin: https://www.youtube.com/watch?v=10ckSR7pvf4
Ööbima sõidame maalilisse väikelinna Antequerasse,  ca 50 km Malagast sisemaa suunas. Ööbime keskväljaku äärs asuvas hotell Mazanitos (2-sed toad).
2. päev P 24. aprill
Maailma kõige ohtlikumaks matkarajaks nimetatud Caminito del Rey – Kuninga jalutusrada – renoveeriti aastal 2015 põhjalikult ja ohtlik enam ei ole, kuid nii närvikõdi kui meeliülendavaid vaateid pakub sellegipoolest. Matka kogupikkus on ca 8 km, enamus rahulik metsatee, närvikõdi jaguneb ca 1,5 km pikkuse lõigu peale. Teekond kulgeb allamäge Lisatasu 12 eurot sisaldab nii pääset rajale kui bussisõitu raja lõpust tagasi alguspunkti. (Pääse rajale 10 eur, transfeer lõpp-punktist algusesse 2 eur).
Tutvustav videoklipp (ca 4 minutit): https://www.youtube.com/watch?v=kzy4ZkNkeS4
Jaen’i looduskaitsealal asub Andaluusia kõige suurem looduslik järv Fuente de Piedra, mida tuntakse ka flamingojärvena. Flamingod toimetavad seal veebruarist maini, nii et loodetavasti saame neil veel viimasel hetkel sabast kinni!
Videoklipp (ca 2 min): https://www.youtube.com/watch?v=crQ-jOf8DeI
Ööbime samas.
3. päev E 25. aprill
UNESCO maailmapärandi nimekirja kantud Cordoba vanalinna keskel laiutab maailma suurim pühakoda Mezquita – suurim nii mošeena kui katedraalina.  Linna ja mošee-katedraali enam kui tuhandeaastases ajaloos põimuvad läbi nii islami kui kristluse elemendid, pühakoja sümbolpildiks on idamaade kultuurile omased igas suunas lõpmatusse jooksvad puna-valged kaared. Mezquita valiti aastal 2017 maailma turismiobjektiks nr 3 ning Euroopa turismiobjektiks number üks (pääse 11/9/6 eurot).
Ööbima sõidame Malagasse, kuhu jääme kõigiks järgmisteks öödeks. Apartement-majutus (Apartementos Doramar)
4. päev T 26. aprill
Päev puhkuseks ja/või iseseisvaks tutvumiseks päikeseranniku Costa del Soli pealinna Malagaga.
Malagas asub kõige paremini säilinud mauri tsitadell Hispaanias, Alcazaba, mis on ehitatud 8. sajandil omaaegse Rooma linnakeskuse kohale. Kindluseväravate lähedal asub Rooma amfiteater 2. sajandist.
Kuulsaim Malagast pärit hispaanlane on Pablo Picasso, loomulikult on linnas ka Picasso muuseum enam kui 200 maali ja joonistusega.
Ööbime samas.
5. päev K 27. aprill
Soovijatele väljasõit UNESCO maailmapärandi nimekirja kantud Granada kindlus-paleesse Alhambra, mille ajalugu ulatub tagasi aastani 889 ja mida samuti on kordamööda ehitanud nii maurid kui kristlased. (lisatasu 14 eur).
Nerja on Päikeseranniku linnake, mis on tuntud ka “Euroopa rõduna” – sellise nime põhjuseks on mere kohale ulatuv vaateplatvorm, kuhu saab jalutada mööda kaunist rannapromenaadi. Tema teiseks hitiks on Nerja koopad – 4 km jagu stalaktiitite ja stalagmiite. Aastal 2012 leiti siit ka tõenäoliselt vanimad kunstiteosed maailmas – neandertaallaste poolt 42 000 aastat tagasi maalitud  hülged (lisatasu eest 4.60 eurot).
https://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-2097869/The-oldest-work-art-42-000-year-old-paintings-seals-Spanish-cave.html
Ööbimine samas.
6. päev N 28. aprill
Soovijatele väljasõit härjavõitluse sünnilinna Rondasse. Hispaania üks vanemaid linnu  asub 1000 m kõrgusel merepinnast ja teda läbib El Tajo kanjon-hiigellõhe. Kahte linnaosa ühendavalt sillalt avaneb suurepärane vaade nii kanjonile, jõele kui linnale.
1785. aastal ehitatud sihvakate sammastega härjavõitluse areen on üks vanemaid Hispaanias.
Külastame ka ühte Andaluusia veiniteel asuvatest veinimõisatest.
Ööbime samas majutuskohas.
7. päev R 29. aprill
Päev puhkuseks ja iseseisvaks tegutsemiseks.
Soovi korral õhtu flamencoga (lisatasu eest, ca 30 eur).
Ööbime samas majutuskohas.
8. päev L 30. aprill
Lennuvariandid:
11.05 – 16.35 (Ryanair)
17.00 – 22.20 (AirBaltic)

Hind: 550 eurot. Lisandub lennupilet.

hinna sees

  • 8-kohalise mikrobussi või kahe 7-kohalise sõiduauto kasutus alates Malaga lennujaamast
  • reisijuht-autojuhi teenus
  • 7 ööbimist hotellis / apartement-tüüpi majutuskohas (2 in toas)
  • kõik väljasõidud

Lisatasu eest

  • lennupiletid suunal Riia-Malaga-Riia koos äraantava pagasiga (airBaltic) 250 eurot
  • lisatoitlustus
  • tasuliste vaatamisväärsuste pääsmed
  • soovitame sõlmida ka meditsiiniabikindlustuse koos reisitõrkekindlustusega. Meditsiiniabikindlustus katab kindlustusjuhtumi korral ka visiiditasud, voodipäevatasud ja riikidevahelise transpordi, mida Euroopa ravikindlustuskaart ei kata.
    Reisitõrkekindlustus katab tehtud reisipaketi kulud juhul, kui jääte reisi eel haigeks ja ei saa reisile minna (vajalik on sel juhul esitada kindlustusfirmale arstitõend). Reisitõrkekindlustus maksab kulud ka juhul, kui lähedane inimene peaks jääma haigeks või surema. Tutvu konkreetse kindlustuspakkuja tingimustega! Reisitõrkekindlustuse soovitame sõlmida esimese ettemaksu tegemise järel.

Lisainfo

Reisile on vajalik kaasa võtta vähemalt reisi lõpuni kehtiv pass või ID kaart!

Tasumine: Ettemaks 100 eurot palume tasuda ABZ Reiside kontole 5 päeva jooksul peale reisile registreerumist. Kogu reisiraha peab olema tasutud 31 päeva enne reisi. Reisid maksumusega alla 100 euro tuleb tasuda 5 päeva jooksul peale reisile registreerumist.
Ülekandega tasumisel palume märkida selgitusse reisi nimi, kuupäev(ad) ja reisija nimi. OÜ ABZ Reisid arvelduskonto number SEB pangas on EE121010220003996017.
Reisi tühistamisel vähem kui 31 päeva enne reisi algust ei tagastata reisijale ettemaksu.

NB! Reisija on kohustatud tutvuma ABZ Reiside reisitingimustega www.abz.ee

 

OÜ ABZ Reisid
Seminari 5
Võru 65608
Tel. +372 78 28 498
info@abz.ee
www.abz.ee

print

Broneeri reis

Reisi nimi Täiskasvanu Laps Vabu kohti Väljasõit Kestus
Koolivaheaeg Päikeserannikul 23.-30. aprill 2022 550 550 9 23 Apr 8 päeva

Booking Information

Name Price ( Adults/Children ) Persons ( Adults/Children ) Quantity Kokku

Maksumus

Vahehind 0
Kokku 0

Customer Information

*
First Name is required.
*
Last Name is required.
*
Number Phone is required.
*
Address is required.
Thank You. Your booking have received and booking number is

Ulvi Mustmaa

Reisijuht, giid

Phone

+372 56 457 384

Email

ulvi.mustmaa@gmail.com