Reis

Leedu pealinn Vilnius

Väljasõit

Igapäevaselt

Kestus

2 päeva

Vaatamisi

4956

TEGEMIST ON NÄIDISPROGRAMMIGA

Kirjeldus

Legendi järgi asutas Vilniuse suurvürst Gediminas. Ta nägi unes raudhunti, kes ulgus saja hundi raevukusega. Kohta, kus Gediminas magas, ehitatati linn, mis on sama vallutamatu ja jõuline kui rabahunt. Hundi ulg tähistavat linna häälejõudu maailmas. Vilniuse vanalinnas on säilinud rohkem kui 1500 ajaloolist hoonet. Linn kuulub UNESCO maailmapärandi nimekirja. Enamik Vilniuse olulisemaid vaatamisväärsusi asub väikesel maa-alal Nerise jõe lõunakaldal. Suurim turistimagnet on kahtlemata Vilniuse 3,6 ruutkilomeetri suurune vanalinn ja Vichy veepark. Vilniusest pooletunnise bussisõidu kaugusel asub Trakai linnake, mis asub kitsal poolsaarel kolme järve vahel.

Tähtsamad vaatamis-

väärsused

Vilniuse katedraal, Gediminase loss. Koiduväravad, Vilniuse raekoda ja ülikooli hooned, boheemlaste linnaosa Užupis, Gediminase prospekt, Trakai loss.

Hinna sees

bussikasutus
reisijuhi teenused
majutus hostelis
ekskursioon vanalinnas
pääsmed Trakai kindlusesse

Reisi ajakava

1. päev

Väljasõit kokkulepitud kohast kell 6. Sõit läbi Läti ja Leedu. Lõunapaus Leedus söögikohas "19. kilometras" (soe söök 4-6 eurot). Kella kolme paiku jõuame Vilniusesse. Majutus hostelis, vanalinnast 15-minutilise jalutuskäigu kaugusel. Pool tundi puhkuseks, pärast seda jalgsiekskursioon Vilniuse vanalinnas: Koiduvärav koos Jumalaema kabeliga, Püha Teresa kirik, Basiliaanide värav, raekoja plats, Piliesi tänav, Užupise ingel, Vilniuse katedraal, kellatorn, Gedimino prospekt, parlamendihoone ja roheline sild. Pärast ekskursiooni soovijatel võimalus külastada Vichy veeparki. Teistel vaba aeg linnas. Majutus hostelis.
2. päev

Hommikusöök. Sõit Trakaisse, mis oli kunagi Leedu pealinn ja võimukeskus. Võimsate tellisemüüride ja muinasjutuliste tornidega Trakai lossi külastus. Seejärel alustame kojusõitu. Peatus Leedus söögikohas "19. kilometras". Eestisse jõuame hilisõhtul.

Lisainfo

Reisile on vajalik kaasa võtta reisi lõpuni kehtiv  pass või ID kaart ja Euroopa ravikindlustuskaart! Ravikindlustuskaart annab õiguse vajaminevale arstiabile Euroopa Liidus. Kaardi tellimise kohta loe: http://www.haigekassa.ee/kindlustatule/arstiabi_val/euroopa-ravikindlustuskaart

NB! Reisija on kohustatud tutvuma  ABZ Reiside reisitingimustega: www.abz.ee

Lisatasu eest:
 • meditsiinikindlustus
 • Vichy veepargi pääse
Küsi hinda

  print

  Broneeri reis

  Reisi nimi Täiskasvanu Laps Vabu kohti Väljasõit Kestus
  Leedu pealinn Vilnius 0 0 0 Anytime 2 päeva

  Booking Information

  Name Price ( Adults/Children ) Persons ( Adults/Children ) Quantity Kokku

  Maksumus

  Vahehind 0
  Kokku 0

  Customer Information

  *
  First Name is required.
  *
  Last Name is required.
  *
  Number Phone is required.
  *
  Address is required.
  Thank You. Your booking have received and booking number is