Reis

Hind250

Kuramaa ja Liivi rannik

Väljasõit

Igapäevaselt

Kestus

3 päeva

Vaatamisi

1413

Kohti

35

reisikava

Liivlaste rahvuslipp – roheline, valge, sinine – sümboliseerib merd, valgeid liivarandu ja rohelist metsa. Kas liivlased on juba kadunud või praegu kaduv rahvas? Kes nad olid ja on praegu? Kultuurireis kulgeb mööda meie väikese sugulasrahva radu, et leida vastuseid nii neile kui ka paljudele teistele küsimustele.

1. päev  
Väljasõit kell 7.00. Teel peatused jalasirutuseks.
Sõidame Jūrmalasse. Saabudes lõunasöök kesklinna restoranis „Pegasa Pils“.
Pärast lõunasööki eestikeelne ekskursioon Jūrmalas jalgsi ja bussiga kohaliku eesti keelt kõneleva giidi saatel. Räägime linna ajaloost kuurortlinnana. Sõidame läbi linna kuni Kemeri rahvuspargini. Jurmala on ju ligi 30 km pikk linn!
Jätkame sõitu ning külastame Abava veinikeldrit. Degusteerime Läti tuntuima käsitööveinide tehase toodangut. Õhtuks jõuame Talsisse – maalilisse linnakesse, mis asub 9 künkal. Majutus ja õhtusöök hotellis „Talsi“.

2. päev 
Hommikusöök hotellis.
Sõidame Dundagasse, kus külastame hästisäilinud Ordulinnust, mis on suurim 13. sajandil ehitatud loss Põhja-Kuramaal. Lossi keldris on avatud püsinäitus, mis on pühendatud maailmakuulsale Dundaga elanikule krokodillikütt Arvīds Blūmentālsile (1925-2006). Tema oli ka tuntud filmi “Krokodill Dundee” peategelase prototüüp.
Jätkame sõitu Kolka neemele, jalutame mere ääres. Liigume mööda Liivi rannikut Mazirbe suunas, räägime liivlastest ja liivi küladest. Mazirbes sööme liivipärase lõunasöögi. Tutvume Liivi rahvamaja ja selle tegevusega. Jalutame paatide kalmistule. Külastame Mazirbe kirikut.
Jätkame sõitu Ventspilsi suunas. Teel põikame sisse Irbenesse, kus asub Ventspilsi Rahvusvaheline Raadioastronoomia keskus.
Ventspilsi jõudes külastame Liivi Ordulossi. Majutus Ventspilsi hotellis Dzintarjūra. Õhtusöök restoranis „Ostas 23“.               

3. päev 
Hommikusöök hotellis.
Jätkame tutvust Ventspilsiga. Ülevaatlik bussiekskursioon sadamalinnas, mida kaunistavad rohked pargid lilleskulptuuridega. Kunagise Kuramaa hertsogiriigi hiilgust aga tuletab meelde osaliselt restaureeritud vanalinn.
Vaba aeg linnaga tutvumiseks või rannamõnude nautimiseks.
Ühine lõunasöök restoranis „Ostas 23“.
Pärastlõunal külastame Kuldigat – Kurzeme pärli, mida on peetud kõigi aegade kõige ilusamaks Läti väikelinnaks. Kuldīga on tuntud ka kui Läti Veneetsia, sest läbi linna voolav Alekšupīte voolab otse mööda hoonete seinu.
Näeme romantilist vana silda üle Venta jõe, mis on üks pikimaid tellistest sildu Euroopas. Vahetult enne silda asub aga Euroopa kõige laiem juga – Venta.
Alustame koduteed. Tagasi Tartusse jõuame orienteeruvalt 23 paiku.

 

Hind: alates 250 eurot

hinna sees

 • 48-kohalise bussi kasutus
 • majutus Talsis hotellis Talsi, 2-kohalistes tubades
 • majutus Ventspilsis hotellis Dzintarjūra, 2-kohalistes tubades
 • reisijuht-giidi teenused
 • kohalik giid Jūrmalas ja Liivi rannikul
 • 2 hommikusööki
 • 3 lõunasööki
 • 2 õhtusööki
 • tasuliste vaatamisväärsuste pääsmed (Abava veinikeldri külastus ja degusteerimine, Dundaga loss, Ventspilsi Orduloss)
 • parkimistasud

Lisatasu eest

 • lisatoitlustus
 • soovi korral meditsiiniabikindlustus

Lisainfo

Tasumine: Ettemaks 100 eurot palume tasuda ABZ Reiside kontole EE121010220003996017 SEB pangas 5 päeva jooksul peale reisile registreerumist. Kogu reisiraha peab olema tasutud 31 päeva enne reisi. Ülekandega tasumisel palume märkida selgitusse Liivimaa reis, reisi kuupäevad  ja Reisija Nimi.

Lisainfo. Reisile on vajalik kaasa võtta vähemalt reisi lõpuni kehtiv EV pass või ID kaart ja Euroopa ravikindlustuskaart! Ravikindlustuskaart annab õiguse vajaminevale arstiabile Euroopa Liidus. Kaardi tellimise kohta loe: https://www.eesti.ee/est/euroopa_ravikindlustuskaardi_tellimine

NB! Reisile registreerumise ja reisiraha tasumisega kinnitate, et olete tutvunud OÜ ABZ Reisid reisitingimustega www.abz.ee

print

Broneeri reis

Reisi nimi Täiskasvanu Laps Vabu kohti Väljasõit Kestus
Kuramaa ja Liivi rannik 250 243 35 Anytime 3 päeva

Booking Information

Name Price ( Adults/Children ) Persons ( Adults/Children ) Quantity Kokku

Maksumus

Vahehind 0
Kokku 0

Customer Information

*
First Name is required.
*
Last Name is required.
*
Number Phone is required.
*
Address is required.
Thank You. Your booking have received and booking number is

Ulvi Mustmaa

Reisijuht, giid

Phone

+372 56 457 384

Email

ulvi.mustmaa@gmail.com