Reis

Kuldne sügis Mihhailovskojes koos Setomaa külastusega!

Väljasõit

Igapäevaselt

Kestus

3 päeva

Vaatamisi

1933

TEGEMIST ON NÄIDISPROGRAMMIGA

Kirjeldus

Jõe kaldal üsna omaette

massiivne häärber vaatas vette

mäe tuulevaikse varju all.

Kõik lokkas, luhtas. Kaugemal

käis kari üle rohumaade:

siit paistsid külad, põllud, veed,

suur metsik aed ja puiesteed…”

Nii on ümbruskonna maalilisust sõnades väljendanud A.S.Pushkin oma värssromaanis „Jevgeni Onegin”. Ja tõepoolest: just sellisena ilmubki külastajate ette suure vene poeedi kodukoht. Puškini vaarisa Abram Petrovitš Hannibal, Peeter Esimesele mänguasjaks toodud neegrist ori, osutus väga nutikaks noormeheks ning sai sealsed maad keisrinnalt teenete eest kingituseks. Hannibal pärandas need poeg Ossipile, kes lasi ehitada härrastemaja ja rajada pargi. Edasi läksid valdused omakorda tütar Nadeždale, suure kirjaniku emale.

Tähtsamad vaatamisväärsused:  Petseri klooster, Pihkva kreml, Mihhailovskoje, Trigorskoje mõis, Svjatogorski klooster, Vastseliina piiskopilinnus ja külastuskeskus, Piusa koobaste külastuskeskus, Seto Muuseumitarõ Obinitsas.

Hinna sees

bussikasutus
Vene viisa ja meditsiiniabikindlustus
esstikeelne reisijuht
vaatamisväärsuste piletid
toitlustus
giiditeenus Mihhailovskojes

Reisi ajakava

1. päev

PETSERI KLOOSTER – PIHKVA KREML Väljasõit kell 8.00 Keila kooli juures. Alustame sõitu Lõuna-Eesti suunas. Ületame Eesti - Vene piiri Koidula piiripunktis. Sõit Petserisse, kus külastame Venemaa üht tuntuimat palverännakute paika – Petseri Püha Uspenski mungakloostrit. Algselt asus klooster koobastes, mille järgi sai linn ka oma nime. Kloostri kirik õnnistati 1473.a. ja sellest ajast pole palved siin lakanud ainsalgi päeval. Kuulete lugusid kloostri minevikust ja tänapäevast. Sõit Pihkvasse. Tutvume Kremliga, mille tähelepanuväärseim ehitis on viiskuppelkirik Kolmainsuse e. Troitski katedraal, kus asub üks maailma suurimaid ikonostaase. Juba üle 1000 a. austatakse Pihkvamaal suurvürstinna Olgat (879-969), kes rajas Pihkva linna ja kelle käsul ehitati esimene Kolmainu kirik. Ajavahemikus 1348-1510 oli Pihkva iseseisev riik, feodaalne vabariik, kus veetšee valis vürstid. Põllumajanduse tasemelt edestas Pihkvamaa paljusid teisi Venemaa piirkondi. See oli aeg, mil Pihkvast kujunes sajandeiks Vene käsitöönduse keskus. Eriti kuulsad olid tema kiviraidurid. Need ehitasid muu hulgas Moskvas Punasele väljakule Vassili Blazenkõi kiriku. Pihkval oli oma raha. Majutus ja õhtusöök Pihkva hotellis „Sport“.
2. päev

MIHHAILOVSKOJE – TRIGORSKOJE MÕIS – SVJATOGORSKI KLOOSTER – A. PUŠKINI HAUAMONUMENT Hommikusöök hotellis. Sõit Mihhailovskojesse. Puškin viibis Mihhailovskojes korduvalt. Ka pärast seda, kui ta oli siin väljasaadetuna veetnud 2 rasket aastat (1824-1826), tuli poeet ikka jälle (1827, 1830, 1835, 1836) tagasi Mihhailovskoje ja Trigorskoje metsadesse, parkidesse ja aasadele. Siin valmis suur osa tema loomingu paremikust, sh enamik värssromaani „ Jevgeni Onegini” peatükkidest, tragöödia „Boriss Godunov” ja paljud luuletused. Külastame giidi saatel härrastemaja, hoidja saun-maja, köök-maja, kus elas kokatädi oma perega, parki (kuuseallee, A. Kerni pärnaallee, tiigid). Edasi sõidame või jalutame Trigorskoje mõisasse, kus külastame härrastemaja ja parki (Onegini park, saunahoone, roheline tantsusaal, kuusk-telk, päikesekell, ürgne tamm, Tatjana allee). Ekskursioon lõpeb Svjatogorski kloostris ja Aleksander Puškini hauamonumendi juures. Seejärel sõidame tagasi Eestisse. Õhtusöök ja majutus Piusa Ürgoru Puhkekeskuse 4-kohalistes köetavates kämpingmajades.
3. päev

VASTSELIINA PIISKOPILINNUS – PIUSA KOOPAD – SETO MUUSEUMITARÕ Hommikusöök. Keskaeg Vastseliina linnuse külastuskeskuses. Tutvume kostümeeritud giidi saatel Vana-Vastseliina piiskopilinnuse ajalooga ja selle jalamil asuva Vastseliina linnuse külastuskeskuse väljapanekutega. Seejärel külastame hiljuti valminud Piusa Külastuskeskuse põnevat hoonet ja näitusi ning käime uudistamas ka Piusa liivakoopaid. Saame teada, kuidas on koopad tekkinud ning räägime ka nahkhiirtest. Setupärane lõunasöök Obinitsas „Taarka tarõs“ Kõhud täis, suundume tutvuma setu kultuuri, kommete ja käsitööga Obinitsa Seto Muuseumitarrõ. Koduteed alustame orienteeruvalt kell 14.

Lisainfo

Reisiks on vajalik kehtiv pass!

Reisija on kohustatud tutvuma OÜ ABZ Reisid reisitingimustega www.abz.ee

Küsi hinda

  print

  Broneeri reis

  Reisi nimi Täiskasvanu Laps Vabu kohti Väljasõit Kestus
  Kuldne sügis Mihhailovskojes koos Setomaa külastusega! 0 0 0 Anytime 3 päeva

  Booking Information

  Name Price ( Adults/Children ) Persons ( Adults/Children ) Quantity Kokku

  Maksumus

  Vahehind 0
  Kokku 0

  Customer Information

  *
  First Name is required.
  *
  Last Name is required.
  *
  Number Phone is required.
  *
  Address is required.
  Thank You. Your booking have received and booking number is