Reis

Hind905

Kreeta

Väljasõit

08 Oct

Kestus

8

Vaatamisi

2245

Kohti

24

reisikava

Kreeka ligi 10 000 saarest on Kreeta kõige suurem ning kultuuri poolest kõige iidsem. Mõnus rannapuhkus ja saarel seiklemine on vaid üks pool Kreeta igapäevasest elust. Õhtul heliseb tavernides kreeka muusika, sirtakirütm vallutab südamed ning lahke kõrtsmik valab stifado, moussaka, kreeka salati ja grillitud kaheksajala kõrvale klaasikese jumalate jooki – kohalikku lõhnavat külaveini. Ka ajaloohuvilistele on saar maiuspala. Euroopa vanim – Minose kultuur on alguse saanud just Kreetalt.

1. päev T 8. oktoober LEND TALLINN – HANIA
Kell 9.30 – 13.00 lend Tallinn – Hania. Transfeer: Hania lennujaam  – hotell.
Puhkame reisiväsimusest ning naudime rannamõnusid.
Ööbimine Hania piirkonnas rannahotellis Santa Marina Beach Resort http://www.santamarinabeach.gr või sarnases. Päevane marsruut kaardil: https://goo.gl/maps/y5hB5D3qBJr (27 km)

2. päev K 9. oktoober OLIIVIÕLI TÖÖSTUS / HANIA
Hommikusöök hotellis.
Kell 11 külastame oliiviõlide valmistajat Terra Creta. Tutvume ettevõttega ning degusteerime oliiviõli. http://www.terracreta.gr
Pärastlõunal  tutvume Hania linnaga.
Hania on vaieldamatult üks kauneimaid Kreeta linnu, mida veneetslased nimetasid Ida-Veneetsiaks. Keskajal kuulus linn veneetslastele; see on jätnud linnaarhitektuuri hindamatu jälje. Kitsad, kauni haljastusega romantilised tänavad, väikesed tavernid, ilusad rannad, laialdased võimalused meelelahutuseks ja poodlemiseks ning palju muid üksikasju kujundavad Hania kordumatut ilmet, mida hindavad eelkõige Lääne-Euroopa ja Skandinaavia turistid. Kuigi ametlikult määrati Kreeta pealinnaks 1971.aastal Iraklion, peavad kohalikud siiski Haniat Kreeta elu südameks.
Ööbimine samas hotellis.
Päevane marsruut kaardil: https://goo.gl/maps/1gdKWSMfUcv (46 km)

3. päev N 10. oktoober VÄLJASÕIT ELAFONISSILE
Hommikusöök hotellis.
Mõnus päev Elafonissi fantastilisel roosa liivaga rannal Kreeta edelatipus. Tee Elafonississe on Kreeta üks maalilisemaid. Näeme traditsioonilisi Kreeta külasid, oliivisalusid, apelsiniaedu. Sõidame läbi suurejoonelise Topolia kuru. Esimese peatuse teeme Agia Sophia koobaskiriku juures.
Seejärel külastame Püha Chryssoskalitissa kloostrit ja vaatame selle kuulsat imettegevat ikooni. Rannamõnusid naudime Elafonissi roosa liivaga rannas.
Sellesse päeva võiks lisada ka avokaadode kasvatamisega tegeleva ettevõtte.
Ööbimine samas hotellis.
Päevane marsruut kaardil: https://goo.gl/maps/qsKng7ayAAq (130km)

4. päev R 11. oktoober KNOSSOSE PALEE JA IRAKLIONI ARHEOLOOGIAMUUSEUM
Hommikusöök hotellis.
Pärast hommikusööki suundume Kreeta pealinna Iraklioni.
Keskpäeval jõuame suurejoonelise Knossose palee varemete juurde.
Kreeta saarel õitsenud Euroopa esimene kõrgkultuur muutus legendiks juba antiikajal, kuid oli omal ajal võrreldav teiste tollaste kõrgkultuuridega. Külastame Euroopa kultuuri hälli – Knossose paleed. Pärimuslikult asus just Knossoses legendaarse kuninga Minose hiigelsuur labürindikujuline palee, kus muuhulgas elas ka inimsööja koletis Minotaurus. Praegune arheoloogiline ala on suur ning ei jäta kedagi ükskõikseks.
Seejärel külastame Iraklioni Arheoloogiamuuseumi, kus eksponeeritakse isegi kuni 4000 aasta vanuseid leide Minose kultuuripärandist.
Soovi korral ühine lõunasöök koos veinide degusteerimisega Heraklioni lähedal asuvas veinimõisas.
Kreeta idarannikul asuv Agios Nikolaos (Püha Nikolai) – 12 000 elanikuga linnake –, on saare esimene kuurortlinn, mis asub kauni Mirabello lahe kaldal. Linn on väike ja kodune, kus liiklemine on hõlbus. Linna keskel asuv kaunis järv ja pisikesed tavernid annavad talle kordumatult romantilise ilme. Legendi järgi on Voulismeni järv põhjatu ning seal on kunagi kümmelnud nii Athena kui Artemis. Kitsad kreekapärased tänavad toovad kõik linna südamesse – sadamasse, kus õhtuti on mõnus tellida kreekapärane eine, vaadata kauneid panoraame, mööduvaid inimesi ning tunda end ühe osana Kreeta kordumatust olustikust.
Majutus Agios Nikolaoses hotellis Santa Marina https://www.hotelsantamarina.gr/ või sarnases.
Päevane marsruut kaardil: https://goo.gl/maps/ZF4k6SALEup  (216 km)

5. päev L 12. oktoober  VÄLJASÕIT SPINALONGA SAARELE
Hommikusöök hotellis.
Miniatuurne kruiis algusega Eloundalt tillukesele Spinalonga saarele, kus võib näha Veneetsia kindluse varemeid (16.saj). See kindlus oli üks väheseid, mida ei suutnud vallutada Türgi väed. 1903-1957 kasutati kindlust leprosooriumina (pidalitõbiste haiglana). Jalutame ümber saare ning naudime imelisi vaateid. Seejärel sõidame Kolokytha lahesoppi, kus pärast barbeque lõunasööki on võimalus ujuda. Õhtupoolikul jõuame tagasi Agios Nikolaosesse.
Laevasõidu kohta loe: https://eloundaboat.gr/
Ööbimine samas hotellis Agios Nikolaoses.
Päevane marsruut kaardil: https://goo.gl/maps/Jx19KxYoqB72

6. päev P 13. oktoober LASSITHI PLATOO
Hommikusöök hotellis.
Lassithi platoo ja Diktaioni koobas. Ekskursiooni käigus külastame võimalusel tillukest Kera kloostrit. Enne platoole sõitmist teeme peatuse 1050 m kõrgusel asuval vaateplatvormil, kust avaneb imekaunis vaade Lassithi platoole. 850 m kõrgusel Dikti mägedes asuv Lassithi platoo on viljakas roheline põllumajanduslik piirkond, mida ilmestavad tuhanded tuuleveskid. 1025 m kõrgusel merepinnast asub aga Diktaioni koobas, kus legendi järgi sündis jumalate valitseja Zeus. Laskumine sügavasse koopasse, mida kaunistavad stalagmiidid ja stalaktiidid, on meeldejääv elamus.
Soovi korral ühine lõuna.
Ööbimine Agios Nikolaose hotellis.
Päevane marsruut kaardil:  https://goo.gl/maps/vR7YSwVhu5G2 (110 km)

7. päev E 14. oktoober OLIVIÕLITÖÖSTUS JA KREETA ÕHTU
Hommikusöök hotellis.
Ennelõunal programm “Kreeta Kultuuri Panoraam” ettevõttes Cretan Olive Oil Farm. Programm sisaldab talututvustust, juustu- ja toiduvalmistamise õpituba, toodete degusteerimist. https://www.cretanoliveoilfarm.com/culture-panorama.html#/
Pärastlõunal vaba aeg puhkuseks.
Päeva lõpetuseks osaleme Kreeta õhtul. See on lõõgastav õhtusöök koos haaravate kreeka ja kreeta laulude ja tantsudega Kreeta mägikülas. Vaata ka: https://anopolis.gr/
Ööbimine Agios Nikolaose hotellis.
Päevane marsruut kaardil: https://goo.gl/maps/QsXmiHNAvQx (120 km)

8. päev  T 15. oktoober
Hommikusöök hotellis.
Väljasõit kell 8.00.
Transfeer hotellist Hania lennujaama. Lend Hania – Tallinn kell 14.00 – 17.30.
Päevane marsruut kaardil: https://goo.gl/maps/r4reuf9QLgN2  210 km

 

Hind: 905 eurot (grupile 24 reisijat)

hinna sees

 • lennupilet Tallinnast Haniasse ja tagasi (299 eurot, tšarterlend)
 • kohaliku reisibussi kasutus vastavalt programmile
 • 3 ööd majutust hotellis Santa Marina Hania piirkonnas 2-kohalistes tubades koos hommikusöögiga, või sarnases hotellis
 • 4 ööd majutust hotellis Santa Marina Agios Nikolaoses 2-kohalistes tubades koos hommikusöögiga, või sarnases hotellis
 • oliiviõlide degusteerimine ettevõttes Terra Creta (5 eurot)
 • Knossose palee ja Iraklioni Arheoloogiamuuseumi kombineeritud pääse (16 eurot)
 • Spinalonga kindlus (8 eurot)
 • levasõit Spinalonga saarele koos barbeque lõunasöögiga (25 eurot)
 • Diktaioni koobas (6 eurot)
 • programm “Kreeta Kultuuri Panoraam” ettevõttes Cretan Olive Oil Farm (25 eurot)
 • Kreeta õhtu (35 eurot)

Lisatasu eest

 • soovitame sõlmida reisile meditsiiniabikindlustuse koos reisitõrkekindlustusega.
  Meditsiiniabikindlustus katab kindlustusjuhtumi korral ka visiiditasud, voodipäevatasud ja riikidevahelise transpordi, mida Euroopa ravikindlustuskaart ei kata.
  Reisitõrkekindlustus katab tehtud reisipaketi kulud juhul, kui jääte reisi eel haigeks ja ei saa reisile minna (vajalik on sel juhul esitada kindlustusfirmale arstitõend). Reisitõrkekindlustus maksab kulud ka juhul, kui lähedane inimene peaks jääma haigeks või surema. Tutvu kindlasti konkreetse kindlustuspakkuja tingimustega! Reisitõrkekindlustuse soovitame sõlmida nii vara kui võimalik, kuid mitte enne, kui on kindel, et reis kindlasti toimub. ABZ Reisid vahendab BTA kindlustust. Kindlustuse vormistamiseks on vajalik reisija isikukood.
  BTA kindlustuse hinnad (kattega 1000 eurot) on järgnevad:
  – vanusele 18-64 eluaastat maksab meditsiiniabikindlustus 6.40, meditsiiniabikindlsutus koos reisitõrkekindlustusega 14.64
  – vanusele 65-74 eluaastat, maksab meditsiiniabikindlustus 12.81, meditsiiniabikindlustus koos reisitõrkekindlustusega 29.27

 • lisatoitlustus
 • 1-kohalise toa lisatasu on 217 eurot

Lisainfo

Lisainfo:  Reisile on vajalik kaasa võtta vähemalt reisi lõpuni kehtiv EV pass või ID kaart ja Euroopa ravikindlustuskaart! Ravikindlustuskaart annab õiguse vajaminevale arstiabile Euroopa Liidus. Kaardi tellimise kohta loe: https://www.haigekassa.ee/kontaktpunkt/arstiabi-euroopa-liidus-ja-mujal/euroopa-ravikindlustuskaart

NB! Reisija on kohustatud tutvuma ABZ Reiside reisitingimustega www.abz.ee

Tasumine: Ettemaks 100 eurot palume tasuda ABZ Reiside arvelduskontole SEB pangas EE121010220003996017 5 päeva jooksul peale reisile registreerumist. Kogu reisiraha peab olema tasutud 31 päeva enne reisi. Makse tegemisel kirjutage selgitusse Kreeta reis, oktoober ja Reisija Nimi.
Reisi tühistamisel peale 1. augusti ei tagastata reisijale ettemaksu, mille summa on ära märgitud reisikavas (100 eurot).

 

OÜ ABZ Reisid
Kooli 6, Kagukeskus
Võru 65606
Tel. +372 78 28 498
e-mail: info@abz.ee
web: www.abz.ee

print

Broneeri reis

Reisi nimi Täiskasvanu Laps Vabu kohti Väljasõit Kestus
Kreeta 905 0 24 08 Oct 8

Booking Information

Name Price ( Adults/Children ) Persons ( Adults/Children ) Quantity Kokku

Maksumus

Vahehind 0
Kokku 0

Customer Information

*
First Name is required.
*
Last Name is required.
*
Number Phone is required.
*
Address is required.
Thank You. Your booking have received and booking number is