Reis

Kontsert kollaste sirelitega

Väljasõit

Igapäevaselt

Kestus

1 päev

Vaatamisi

1958

TEGEMIST ON NÄIDISPROGRAMMIGA

Kollased sirelid Dobele sireliaias

reisikava

Reis viib meid Dobelesse – väikesesse Läti linna Riiast lõuna pool. Juba aastaid toimub sealses, Pēteris Upītise nimelises Läti suurimas sirelite kollektsiooniaias suurejooneline klassikalise muusika kontsert, kus esinevad Läti Rahvusooperi solistid. Miks just kontsert kollaste sirelitega? Eks seepärast, et sealses kollektsiooniaias on ka kollane sirel. Küll hele-helekollane, kuid siiski kollane!

Väljasõit kell 9.00 Võrust Vabaduse platsilt, kell 10.00 Valgast Selveri parklast.

Alustame sõitu Lätimaale. Teel peatus jalasirutuseks. Dobelesse jõuame orienteeruvalt kella 14.00 paiku. Võimalus vaadata ringi Dobele linna festivalil ja laadal või käia Pēteris Upītise muuseums ning osta sealsest aiandist lilletaimi.

Kell 18.00 algab Pēteris Upītise aias kontsert, kus esinevad Läti rahvusooperi solistid. Kontserdi kestus ca 2,5 tundi. Kontserdi pealkirjaks on “Läti sirelid” ning Läti 100 puhul on see pühendatud Läti heliloojatele. Esitamisele tulevad Läti heliloojate muusikalised pärlid, mis on loodud viimase 100 aasta jooksul. Kõlab heliloojate Emil Dārziņš, Joseph Medina, J. Vitols, John Ķepīša looming. Muidugi kuuleme ka suurimate kaasaegsete heliloojate Raimonds Paulsi, Imants Kalninsi, Zigismunds Lorenzi, Uldis Stabulnieksi, Martin Browni, Sigmar Liepiņa ja teiste teoseid.

Pēteris Upītise aia näol on tegemist Läti suurima sirelikollektsiooniga, mis asub 4 hektari suurusel alal.
Sireliaias on võimalik kontserdi eel ja ajal osta ka taimi (nii sireleid kui ka näiteks iiriseid ning muid lilli) ja käsitööd. Sireleid müüakse lisaks ka sireliaia vastas olevas P. Upītise muuseumi aiandis. Mõistlik on minna varakult sinna taimi ostma, sest kogused pole suured ja otsitav taim võib olla välja müüdud.

Kuna kontsert toimub aias, siis võib võtta kaasa ka piknikuteki ja -korvi või toole istumiseks. Aeda on paigaldatud küll suur lava ja pingid istumiseks, kuid neid pole tavaliselt piisavalt!

Tagasiteed alustame ca kell 21. Tagasi Võrus oleme orienteeruvalt kell 02.00.

Hind: 42 eurot (aastal 2018)

hinna sees

  • sõit mugava reisibussiga
  • reisijuht-giidi teenused

Lisatasu eest

  • kontserdipilet (kõigile 10 eurot). Pilet sisaldab ka sireliaia ja P. Upītise muuseumi külastust
  • lisatoitlustus
  • meditsiiniabikindlustus. Meditsiiniabikindlustus katab kindlustusjuhtumi korral ka visiiditasud, voodipäevatasud ja riikidevahelise transpordi, mida Euroopa ravikindlustuskaart ei kata.

Lisainfo

Reisile on vajalik kaasa võtta vähemalt reisi lõpuni kehtiv  pass või ID kaart ja Euroopa ravikindlustuskaart! Ravikindlustuskaart annab õiguse vajaminevale arstiabile Euroopa Liidus. Kaardi tellimise kohta loe: https://www.haigekassa.ee/kontaktpunkt/arstiabi-euroopa-liidus-ja-mujal/euroopa-ravikindlustuskaart

Tasumine. Ettemaks 100 eurot palume tasuda ABZ Reiside arvelduskontole SEB pangas EE121010220003996017 5 päeva jooksul peale reisile registreerumist. Kogu reisiraha peab olema tasutud 31 päeva enne reisi.

NB! Reisile registreerumise ja reisiraha tasumisega kinnitate, et olete tutvunud OÜ ABZ Reisid reisitingimustega www.abz.ee

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis ja hinnas.

OÜ ABZ Reisid
Seminari 5
Võru 65608
Tel. +372 78 28 498
e-mail: info@abz.ee
web: www.abz.ee

print

Broneeri reis

Reisi nimi Täiskasvanu Laps Vabu kohti Väljasõit Kestus
Kontsert kollaste sirelitega 0 0 0 Anytime 1 päev

Booking Information

Name Price ( Adults/Children ) Persons ( Adults/Children ) Quantity Kokku

Maksumus

Vahehind 0
Kokku 0

Customer Information

*
First Name is required.
*
Last Name is required.
*
Number Phone is required.
*
Address is required.
Thank You. Your booking have received and booking number is