Reis

Hind55

Klooster, vangla ja Varbola 5. juuni 2021

Väljasõit

05 Jun

Kestus

1 päev

Vaatamisi

992

Kohti

7

Foto on pärit siit.

ABZ Reiside pakkumine: reis “uksest ukseni” 7-liikmelisele seltskonnale.
Pane oma usaldusväärsetest sõpradest kamp kokku, vali kuupäev ja anna meile teada, kust reisi alustada soovite!

reisikava

7.30 väljasõit Võrust. Meie teele jäävad Tikupoiss, Imavere Piimandusmuuseum, kevadpealinn Türi ja rida mõisaid, nagu näiteks Kolu ja Käru. Kärust leiame ka Eesti ühe paremini säilinud puitkiriku ning vana puidust mõisahoone, kus väidetavalt olla ööbinud isegi Katariina II.

10.30-11.30 – Tutvumine Raplaga. Märksõnad: muusika- ja korvpallilinn; uus keskväljak; UFO; Tammemägi; Toivo Kurmeti, Hugo Lepnurme ja Andres Ehini pingid, Linna Pea.

12.00-12.30 Tutvumine Eesti suurima muinasaja linnuse, Varbola maalinnaga.

Teel Padisele teeme peatuse ka Ruunavere kõrtsi juures, kus asub mälestusmärk vene rublale.
Lõunasöögipaus Teeristi kohvikus (praad 5-6 eur).

2020. aasta maikuus avas peale mahukaid restaureerimistöid taas oma uksed Padise klooster-külastuskeskus (lisatasu täisk 6.-, sooduspilet 4 eur) . Padise klooster on oma õhustikuga olnud sündmuspaigaks neljale filmile:  “Verekivi”, “Karoliine hõbelõng”, “Musketärid 20 aastat hiljem”, “Kuninganna Anna saladus ehk Musketärid 30aaastat hiljem”. Püüame kloostriõuel kala ja mõtiskleme selle üle, kes ikkagi olid tsistertslased, mis asju nad siin Eestimaal ajasid – ja kuidas nad neid ajasid.

16.00-17.30 ekskursioon endise Murru vangla territooriumil. 1938. aastal asutatud ja 2013 suletud meestevangla asub Rummu tehisjärve ääres. Järve kohal asus  nõukogude ajal karjäär, kus kaevandati Vasalemma marmorina tuntud paekivi. Tööjõuks kasutati  Murru vangla vange. Saame aimdust vanglas toimuvatest protsessidest ja elukorraldusest – nii kinnipeetavate kui töötajate poole pealt.

17.30-18.30 Rummu karjäär ja aherainemägi. “Vasalemma marmori” kaevandamise lõpetamise järel vett täis valgunud karjääri vesi on imeliselt läbipaistev; eriti ilusa sügisvaate saame kõrvalasuva aherainemäe otsast. Ka aherainemägi ise on hoopis teistsugune kui üks “tavaline mägi”.
Lubjakivi murti siin juba keskajal ja eelmise sajandi vahetusel viis siit koguni kitsarööpmeline raudtee Keila jaama. 1938. aastal avati Rummus vangilaager mida  nõukogude ajal oluliselt suurendati. Osa vanglahooneid paiknes karjääri põhjas, – allpool põhjavee taset. Karjääri hoiti kuivana põhjavee väljapumpamise abil. Pärast kaevandamise lõppu 1990. aastate alguses lõpetati karjäärist vee väljapumpamine ning see täitus allikavetega (seepärast ei tõuse selle 44 ha kristallselge veega järve temperatuur ka kõige kuumemal suvepäeval üle 18-20 kraadi). Lisaks ehitistele uppusid okastraadid, kaevandusmasinad ning tänapäeval veealuse metsana näivad puud ja põõsad.

2020. aasta suvel korraldati Rummukarjääris veealune näitus. Lähemalt võis selle veidra ettevõtmise kohta lugeda siit: https://menu.err.ee/1106563/uus-naitus-viib-kulastaja-rummu-karjaari-sugavustesse

18.30 algab kodutee.

Hind: 55 eurot

hinna sees

  • 8-kohalise bussi kasutus
  • reisijuht-bussijuhi teenus
  • ekskursioon Murru vangla territooriumil

Lisatasu eest

  • toitlustus
  • Padise klooster-külastuskeskus, täiskasvanu 6 eurot, sooduspilet 4 eurot

Lisainfo

Tasumine: Ettemaks 100 eurot palume tasuda ABZ Reiside kontole 5 päeva jooksul peale reisile registreerumist. Kogu reisiraha peab olema tasutud 31 päeva enne reisi. Reisid maksumusega alla 100 euro tuleb tasuda 5 päeva jooksul peale reisile registreerumist.
Ülekandega tasumisel palume märkida selgitusse reisi nimi, kuupäev(ad) ja reisija nimi. OÜ ABZ Reisid arvelduskonto number SEB pangas on EE121010220003996017.
Reisi tühistamisel vähem kui 31 päeva enne reisi algust ei tagastata reisijale ettemaksu.

NB! Reisija on kohustatud tutvuma ABZ Reiside reisitingimustega www.abz.ee

 

OÜ ABZ Reisid
Seminari 5
Võru 65608
Tel. +372 78 28 498
e-mail: info@abz.ee
web: www.abz.ee

print

Broneeri reis

Reisi nimi Täiskasvanu Laps Vabu kohti Väljasõit Kestus
Klooster, vangla ja Varbola 5. juuni 2021 55 0 7 05 Jun 1 päev

Booking Information

Name Price ( Adults/Children ) Persons ( Adults/Children ) Quantity Kokku

Maksumus

Vahehind 0
Kokku 0

Customer Information

*
First Name is required.
*
Last Name is required.
*
Number Phone is required.
*
Address is required.
Thank You. Your booking have received and booking number is

Ulvi Mustmaa

Reisijuht, giid

Phone

+372 56 457 384

Email

ulvi.mustmaa@gmail.com