Reis

Hind451

Kaliningrad 1.-5. mai 2018

Väljasõit

01 May

Kestus

5 päeva

Vaatamisi

4186

Kohti

6

reisikava

1. päev T 1. mai
Väljasõit kell 7.00 Põlvast.
Alustame teekonda läbi Baltikumi. Teel peatus lõunasöögiks. Kaliningradi oblastisse siseneme läbi Sovetski piiripunkti, mis asub Nemunase jõel. Kuninganna Luise nime kandval piirisillal asuvad Preisi väravad. Kaliningradi oblasti poolel asuv Sovetski linn kandis varem nime Tilsit. Selles linnas sõlmiti 1807. aastal Vene imperaator Aleksander I ja Napoleon I vahel Tilsiti rahulepingud.
Õhtuks jõuame Kaliningradi, mis asub Pregolja jõe kallastel. Kaliningrad ehk 1946. aastani Königsbergi (Kuningamägi) nime kandud linn on tänase Kaliningradi oblasti keskus ning 15.-19. sajandi Ida-Preisimaa pealinn, kultuuri- ja majanduskeskus ning Saksamaa põhjapoolseim suurlinn. Samuti oli linn Ida-Preisimaa kuningate kroonimislinnaks. Nii on linnas tänaseks segunenud saksa ja slaavi kultuur.
Majutus Kaliningradis hotellis Berlin http://www.hotel-berlin.su/en/

Päevane teekond kaardil: https://goo.gl/maps/5JEJBQ3gt2o

2. päev K 2. mai
Hommikusöök hotellis.
Päev Kaliningradis, ekskursioon bussiga ja jalgsi (ühiselt kuni lõunani, 9-12). Tutvume Kaliningradi peamiste vaatamisväärsustega, linna ajaloo ja ajaloolise keskusega: sellega, mis tänaseks alles on, sest traditsioonilises mõttes vanalinna ja kesklinna säilinud pole. See hävis II maailmasõjas. Linna kuulsaimad vaatamisväärsused on Kneiphofi saarel asuv suure kunstilise ja ajaloolise väärtusega Kaliningradi katedraal ning selle kõrvale taastatud Kaluriküla. Katedraalis krooniti Preisimaa kuningaid ning seal asub ka Kaliningradi vaieldamatult kuulsaima elaniku, Lääne filosoofia ühe olulisima filosoofi Immanuel Kanti viimne puhkepaik. Linna hiilgeaegu meenutavas Kalurikülas on taastatud majad, mis tutvustavad elu 18.-20. sajandil.
Külastame Merevaigumuuseumi, mis on rajatud 1853. aastal ehitatud Dohna torni. Torn on üks osa Königsbergi kaitserajatistest. Muuseum rajati 1979. aastal ning selle arvukad ruumid annavad merevaigust, selle tekkimisest ja kasutamisest põhjaliku ülevaate. Muuseumis asub ka 4280 g kaaluv merevaigutükk. Lisaks on eksponeeritud hulgaliselt merevaigust valmistatud hinnalisi esemeid. (http://www.ambermuseum.ru/en/ )
Vaba aeg lõunasöögiks (12.-13.30).
Pärastlõunal vaba aeg erinevateks tegevusteks. Võimalik on külastada võimsat Maailmamere muuseumi, mis tutvustab ookeani tähtsust meie elus ning selle uurimist. Muuseumi üks eksponaatidest on Kaliningradi kanalis seisev legendaarne uurimislaev „Vitjaz“, millel on seos ka Eestiga. http://world-ocean.ru/en/ Muuseum on avatud 10-18.
Külastamiseks on põnev ka vana ja suur Kaliningardi loomaaed, mis avati juba 1896. aastal. (http://kldzoo.ru/; avatud 9-17, kassad 9-16) ja Kaliningradi botaanikaaed, mis sai alguse 19. sajandil eraettevõtmisena. (https://www.kantiana.ru/garden/; avatud 10-17).
Majutus samas hotellis.

3. päev N 3. mai
Hommikusöök hotellis.
Väljasõidupäev Zemljanski poolsaarel asuvatesse mereäärsetesse linnadesse Jantarnõisse ja Baltiiskisse.
Ennelõunal (kell 9) sõidame Kaliningradist merevaigupealinna Jantarnõisse. Tutvume linnaga. Kaliningradi oblastis leiduvad maailma kõige rikkalikumad merevaiguleiukohad. Siinsest merevaigust on valminud ka kuulus Tsarskoje Selo Katariina palee merevaigutuba. Loomulikult vaatab merevaik vastu ka kõigilt sealsetelt suveniirilaudadelt. Jantarnõi kombinaadi külastuse käigus (kell 11) saame teada, kuidas kaevandatakse merevaiku maailma suurimas merevaigukarjääris. http://www.ambercombine.ru
Lõunasöögipaus.
Pärastlõunal (15.30) sõidame Wisla maasäärel asuvasse erilisse kuurortlinna Baltiiskisse, kus asub Venemaa Balti laevastiku suurim baas. Enne teist maailmasõda kandis see linn nime Pillau. Tutvus linnaga.
Tagasi Kaliningradi on võimalus sõita laevaga (laevasõidu kestus 3 tundi, laevasõidu aeg grupi soovil, näiteks kell 17-20; laevas on WC, baar, Wifi; hind 38 eurot). Laev sõidab mööda Visla lahte ja Pregolja jõge Kaliningradi. Kui laevaga tagasi sõita ei soovita, siis teeme tunnise laevasõidu Pregolja jõel Kaliningradis (hind 9 eurot). Majutus samas hotellis.

Päevane marsruut kaardil: https://goo.gl/maps/hccQauPHCE72

4. päev R 4. mai
Hommikusöök hotellis. Lahkume Kaliningradist. Sõidame suvituslinna Zelenogradsk. Zelenogradsk, saksakeelse nimega Cranz, on kasvanud suvituslinnaks pisikesest kalurikülast. Teise maailmasõja järel kandus turismitegevus siit naabruses asuvasse Svetlogorskisse. Tänaseks on linn oma suvituslinna kuulsust tagasi võitmas.
(Zelenogradskis olemise aeg orienteeruvalt 10-13)
Seejärel suundume Kura säärele, mis on aastast 2000 kantud UNESCO maailmakultuuri pärandi nimistusse. Maakitsus koosneb täielikult ainult liivast ja hiiglaslikest rändluidetest, mis aastasadade jooksul on ringi „rännanud“. Peatume Kura sääre Leedule kuuluvas osas asuvas Nidas. Tutvume asulaga ning käime seal lähedal asuval Parnidise düünil.
Kura säärelt Klaipedasse viib meid lühike praamisõit üle Kura lõuka.
Majutus Klaipedas hotellis Amberton Klaipeda http://ambertonhotels.com/en/klaipeda/

Päevane marsruut kaardil: https://goo.gl/maps/ft7koC5m7QT2

5. päev L 5. mai
Hommikusöök hotellis.
Väike tutvus Klaipedaga. Uurime, kas see on sakslaste või leedukate linn. Vaatame üle keskväljaku ja linna sümboli Tharau Annekese.
Keskpäeval algab teekond läbi Baltikumi koju. Tagasi jõuame hilisõhtul.

Päevane marsruut kaardil: https://goo.gl/maps/VduwhZVpBn42

 

Hind: 451 eurot

hinna sees

 • 23-kohalise reisibussi kasutus
 • 3 ööd Kaliningradis hotellis (2-kohalistes tubades) koos hommikusöögiga
 • 1 öö hotellis Klaipedas hotellis (2-kohalistes tubades) koos hommikusöögiga
 • reisijuht-giidi teenused
 • teemaksud, parklatasud, Kura sääre ökomaks
 • praamisõit Kura säärelt Klaipedasse (bussi ülevedu ja reisijate piletid)
 • Vene viisa reisi ajaks 65 eurot (vormistamise aeg 14 päeva)

Lisatasu eest

 • lisatoitlustus
 • tasuliste vaatamisväärsuste pääsmed (1 euro = ca 65 rubla; pääsmed on 2017. aasta seisuga, hinnad võivad vähesel määral muutuda):
  Koos külastatavad:
  – Kaliningradi merevaigumuuseum 200 rbl
  – Kaliningradi Katedraal 250 rbl
  – laevasõit Baltiiskist Kaliningardi (38 eurot) või tunnine laevasõit Kaliningradis Pregolja jõel 9 eurot
  – Jantarnõi merevaigukaevandus 180 rbl
  Kes soovib, see külastab:
  – Maailmamere muuseum 400 rbl
  – Kaliningradi loomaaed 200 rbl
  – Kaliningradi botaanikaaed 80 rbl

VIISAINFO

 • Viisa hind ei sõltu reisija vanusest.
 • Viisa vormistamiseks on reisikorraldajale 2. aprilliks vaja esitada pass, täidetud ankeet (eestikeelse ankeedi saadame meie) ja üks foto. Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud peale reisi lõppu/viisa kehtivusaja lõppu. ABZ Reisid ei vastuta viisatingimuste muutumise eest.
 • Nõuded fotole: värvifoto 3,5X4,5 cm heledal taustal, selge näo kujutisega otsevaates; inimene ei tohi kanda tumedate klaasidega prille või peakatet (välja arvatud kodanikud, kes rahvusliku või usulise kuuluvuse tõttu on kujutatud ka passifotol peakattega). Foto ei tohi olla vanem kui 6 kuud tagasi pildistatud. Inimene peab olema fotol kujutatud õlgadeni. Näo kujutis peab olema foto keskosas, näoilme peab olema neutraalne, ilma naeratuseta, suu suletud.
 • Kellel on viisa olemas, selle reisipaketi hind on 65 eurot soodsam, ehk 386 eurot.
 • Baltiiski külastamiseks vajaliku loa jaoks vajame reisija passi numbrit, sünniaega, rahvust, passi välja andmise ja kehtivuse kuupäeva. Kes meile passi viisa vormistamiseks ei esita, palume nimetatud andmed edastada 2. aprilliks.

Lisainfo

Reisile on vajalik kaasa võtta pass (milles on viisa) ja Euroopa ravikindlustuskaart! Ravikindlustuskaart annab õiguse vajaminevale arstiabile Euroopa Liidus. Kaardi tellimise kohta loe: https://www.haigekassa.ee/kontaktpunkt/arstiabi-euroopa-liidus-ja-mujal/euroopa-ravikindlustuskaart

Tasumine. 5 päeva jooksul peale reisile registreerumist palume teha ettemaks 100 eurot inimese kohta. Kogu reisi maksumus peab olema tasutud hiljemalt 31 päeva enne reisi algust. Reisid maksumusega alla 100 euro tuleb tasuda 5 päeva jooksul peale reisile registreerumist.

NB! Reisile registreerumise ja reisiraha tasumisega kinnitate, et olete tutvunud OÜ ABZ Reisid reisitingimustega www.abz.ee

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis ja hinnas.

OÜ ABZ Reisid
Kooli 6, Kagukeskus
Võru 65606
Tel. +372 78 28 498
e-mail: info@abz.ee
web: www.abz.ee

print

Broneeri reis

Reisi nimi Täiskasvanu Laps Vabu kohti Väljasõit Kestus
Kaliningrad 1.-5. mai 2018 451 0 6 01 May 5 päeva

Booking Information

Name Price ( Adults/Children ) Persons ( Adults/Children ) Quantity Kokku

Maksumus

Vahehind 0
Kokku 0

Customer Information

*
First Name is required.
*
Last Name is required.
*
Number Phone is required.
*
Address is required.
Thank You. Your booking have received and booking number is