Reis

Hind415

Kaliningrad - tükike Venemaad Euroopas 30. juuli - 4. august 2021

Väljasõit

30 Jul

Kestus

6 päeva

Vaatamisi

1167

Kohti

30

reisikava

1. päev R 30. juuli
Varahommikune väljasõit.
Teekond läbi Baltikumi. Teel peatus lõunasöögiks. Kaliningradi oblastisse siseneme läbi Sovetski piiripunkti, mis asub Nemunase jõel. Kuninganna Luise nime kandval piirisillal asuvad Preisi väravad. Kaliningradi oblasti poolel asuv Sovetski linn kandis varem nime Tilsit. Selles linnas sõlmiti 1807. aastal Vene imperaator Aleksander I ja Napoleon I vahel Tilsiti rahulepingud.
Õhtuks jõuame Kaliningradi, mis asub Pregolja jõe kallastel. Kaliningrad ehk 1946. aastani Königsbergi (Kuningamägi) nime kandnud linn on tänase Kaliningradi oblasti keskus ning 15.-19. sajandi Ida-Preisimaa pealinn, kultuuri- ja majanduskeskus ning Saksamaa põhjapoolseim suurlinn. Samuti oli linn Ida-Preisimaa kuningate kroonimislinnaks. Nii on linnas tänaseks segunenud saksa ja slaavi kultuur.
Majutus Kaliningradis hotellis Kaliningrad.

2. päev L 31. juuli
Hommikusöök hotellis.
Päev Kaliningradis, ekskursioon bussiga ja jalgsi. Tutvume Kaliningradi peamiste vaatamisväärsustega, linna ajaloo ja ajaloolise keskusega. Traditsioonilises mõttes vanalinna ja kesklinna säilinud pole, sest see hävis II Maailmasõjas. Linna kuulsaimad vaatamisväärsused on Kneiphofi saarel asuv suure kunstilise ja ajaloolise väärtusega Kaliningradi katedraal ning selle lähedal taastatud Kaluriküla. Katedraalis krooniti Preisimaa kuningaid ning seal asub ka Kaliningradi vaieldamatult kuulsaima elaniku, Lääne filosoofia ühe olulisima filosoofi Immanuel Kanti viimne puhkepaik. Linna hiilgeaegu meenutavas Kalurikülas on taastatud majad, mis tutvustavad elu 18.-20. sajandil.
Vaba aeg lõunasöögiks.
Külastame võimsat Maailmamere muuseumi, mis tutvustab ookeani tähtsust meie elus ning selle uurimist. Muuseumi üks eksponaatidest on Kaliningradi kanalis seisev legendaarne uurimislaev „Vitjaz“, millel on seos ka Eestiga. http://world-ocean.ru/en/
Õhtupoolikul vaba aeg erinevateks tegevusteks. Põnev on vana ja suur
Kaliningardi loomaaed, mis avati juba 1895. aastal. (http://kldzoo.ru/) ja Kaliningradi botaanikaaed, mis sai samuti alguse 19. sajandil eraettevõtmisena. (https://www.kantiana.ru/garden/).
Õhtul teeme 1-tunnise laevasõidu Pregolja jõel.
Majutus samas hotellis Kaliningradis.

3. päev P 1. august
Hommikusöök hotellis.
Väljasõidupäev merevaigupealinna Jantarnõisse ja suvituslinna Svetlogorskisse.
Kaliningradi oblastis leiduvad maailma kõige rikkalikumad merevaiguleiukohad. Siinsest merevaigust oli valminud ka kuulus Tsarskoje Selo Katariina palee merevaigutuba. Loomulikult vaatab merevaik vastu ka kõigilt sealsetelt suveniirilaudadelt. Jantarnõi kombinaadi külastuse käigus saame teada, kuidas kaevandatakse merevaiku maailma suurimas merevaigukarjääris. http://www.ambercombine.ru
Lõunasöök merevaigukombinaadi sööklas.
Pärastlõunal sõidame Svetlogorskisse. Svetlogorsk on endine kaluriküla, mis sai saksa haritlaskonna hulgas populaarseks suvituspaigaks 19. sajandil. Siin on suvitanud ka saksa kirjanik Thomas Mann, kelle nimega on seotud ka Kura sääre Leedupoolses osas asuv Nida.
Majutus samas hotellis Kaliningradis.

4. päev E 2. august
Hommikusöök hotellis.
Külastame Kaliningradi omanäolist Ristikirikut (Kreuzkirche), kus asub unikaalne Merevaigualtar. Kirik ehitati 1930-ndatel evangeelsele kogukonnale. Pärast II Maailmasõda kuulub kirik ortodokssele kogukonnale, olles vahepeal täitnud tehasehoone ülesannet.
Seejärel külastame Blindaaži ehk punkrimuuseumi.
Vaba aeg ostlemiseks. Kaliningradi turul saavad soovijad maitsta kohalikke hõrgutisi – puuvillamett, brõnzat (lambapiimast tehtud juust) või sooja kiviahjulavašši.
Õhtusöök lossis Nesselbeck. See on keskaegne rüütliloss, mis on oskuslikult taastatud vanade jooniste järgi (Teutooni ordu kindluse täpne koopia). Peale õhtusööki on võimalus külastada lossis asuvat keskaegset piinamiste ja karistuste muuseumi, http://nesselbeck.ru/en/
Majutus samas hotellis Kaliningradis.

5. päev T 3. august
Hommikusöök hotellis.
Lahkume Kaliningradist. Teeme peatuse suvituslinnas Zelenogradsk, saksakeelse nimega Cranz, mis on samuti kasvanud kalurikülast suvituslinnaks. Teise maailmasõja järel kandus turismitegevus siit naabruses asuvasse Svetlogorskisse. Tänaseks on linn oma suvituslinna kuulsust tagasi võitmas.
Sõit Kura säärele, mis on aastast 2000 kantud UNESCO maailmakultuuri pärandi nimistusse. Maakitsus koosneb täielikult ainult liivast ja hiiglaslikest rändluidetest, mis aastasadade jooksul on ringi „rännanud“. Peatume Kura säärel olevas rahvuspargis, Kurshskaya Kosas. Jalutame nn Tantsivas metsas, kus puud on veidralt krussis.
Jõuame
Kura sääre Leedule kuuluvasse osasse. Kura säärelt Klaipedasse viib meid lühike praamisõit üle Kura lõuka.
Majutus Klaipedas hotellis Amberton.

6. päev K 4. august
Hommikusöök hotellis.
Väike tutvus Klaipedaga.
Keskpäeval algab teekond läbi Baltikumi koju. Tagasi jõuame hilisõhtul.

 

Hind: 415 eurot

hinna sees

 • 48-kohalise bussi kasutus
 • 4 ööd Kaliningradis hotellis (2-kohalistes tubades) koos hommikusöögiga
 • 1 öö Klaipedas hotellis (2-kohalistes tubades) koos hommikusöögiga
 • reisijuht-giidi teenused 
 • teemaksud, parklatasud, Kura sääre ökomaks
 • praamisõit Kura säärelt Klaipedasse (bussi ülevedu ja reisijate piletid)
 • tasuliste vaatamisväärsuste pääsmed: Kaliningradi katedraal, Maailmamere muuseum, laevasõit Pregolja jõel, Jantarnõi merevaigukaevandus, Kaliningradi Ristikirik, Blindaaž ehk punkrimuuseum)

Lisatasu eest

 • ühekordne Vene turismiviisa koos kohustusliku meditsiiniabikindlustusega  (orienteeruvalt 70 eurot)
 • lisatoitlustus 
 • lõunasöök merevaigukombinaadi sööklas, hind alates 400 rubla 
 • õhtusöök lossis Nesselbeck, hind täpsustamisel

VIISAINFO

Vene viisa vormistab iga reisija endale ise. Viisa vormistamine võtab aega 14 päeva. Palume viisa vormistamisega alustada umbes 1 kuu enne reisi algust.

Viisa vormistamiseks on vaja esitada pass, üks foto ja ankeedi jaoks vajalikud andmed.
Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud peale reisi lõppu.
Nõuded fotole: värvifoto 3,5*4,5 cm heledal taustal, selge näo kujutisega otsevaates; inimene ei tohi kanda tumedate klaasidega prille või peakatet (välja arvatud kodanikud, kes rahvusliku või usulise kuuluvuse tõttu on kujutatud ka passifotol peakattega). Foto ei tohi olla vanem kui 6 kuud tagasi pildistatud. Inimene peab olema fotol kujutatud õlgadeni. Näo kujutis peab olema foto keskosas, näoilme peab olema neutraalne, ilma naeratuseta, suu suletud.
Ankeedi jaoks vajalikud andmed: nimi, perekonnanimi, neiupõlvenimi, elukoht, telefoninumber, töökoht (firma nimi, aadress, telefon, amet), kuupäev, millal viimati Venemaal viibisite, sünnikoht (riik ja linn).

Vene viisa vormistamiseks on vaja sõlmida ka meditsiiniabikindlustus. Enamasti pakuvad viisa vormistamist pakkuvad ettevõtted ka meditsiiniabikindlustust.
Viisa hind ei sõltu reisija vanusest.

Alates 1. oktoobris 2019 saavad Eesti kodanikud sõita Kaliningradi oblastisse elektroonilise viisaga. E-viisat on võimalik ise endale taotleda, kuid saab kasutada ka erinevate teenusepakkujate abil.
Loe ka: https://reisitargalt.vm.ee/riigid/venemaa/
E-viisa taotlemine: https://evisa.kdmid.ru/ru-RU

ABZ Reisid ei vastuta viisatingimuste muutumise eest.

Lisainfo

Reisile on vajalik kaasa võtta pass (milles on viisa) ja Euroopa ravikindlustuskaart! Ravikindlustuskaart annab õiguse vajaminevale arstiabile Euroopa Liidus. Kaardi tellimise kohta loe: https://www.haigekassa.ee/kontaktpunkt/arstiabi-euroopa-liidus-ja-mujal/euroopa-ravikindlustuskaart

Tasumine. 5 päeva jooksul peale reisile registreerumist palume teha ettemaks 100 eurot inimese kohta. Kogu reisi maksumus peab olema tasutud hiljemalt 31 päeva enne reisi algust. Reisid maksumusega alla 100 euro tuleb tasuda 5 päeva jooksul peale reisile registreerumist.

NB! Reisile registreerumise ja reisiraha tasumisega kinnitate, et olete tutvunud OÜ ABZ Reisid reisitingimustega www.abz.ee

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis ja hinnas.

OÜ ABZ Reisid
Seminari 5
Võru 65608
Tel. +372 78 28 498
e-mail: info@abz.ee
web: www.abz.ee

print

Broneeri reis

Reisi nimi Täiskasvanu Laps Vabu kohti Väljasõit Kestus
Kaliningrad - tükike Venemaad Euroopas 30. juuli - 4. august 2021 415 0 30 30 Jul 6 päeva

Booking Information

Name Price ( Adults/Children ) Persons ( Adults/Children ) Quantity Kokku

Maksumus

Vahehind 0
Kokku 0

Customer Information

*
First Name is required.
*
Last Name is required.
*
Number Phone is required.
*
Address is required.
Thank You. Your booking have received and booking number is