Reis

Hind240

Kaks päeva võrratul Võrumaal 5.-6. august 2021

Väljasõit

05 Aug

Kestus

2 päeva

Vaatamisi

789

Kohti

20

reisikava

“Tull ja läts nigu Mooste naiste piir!”

Meie teejuhiks Võrumaal on võro keele agent ja 2020. aastal Võru linnas igapäevaselt toimunud võrukeelsete linnaekskursioonide “Mu liin, mu kiil” algataja ja korraldaja Ulvi Mustmaa. 

1. päev E 5. juuli
Väljasõit Tallinnast Vene Kultuurikeskuse eest kell 7.00. Alustame teekonda Võrumaale. Räägime Võrumaast ja võru keelest.
Paus jalasirutuseks ja kohviks Tikupoisis.
Peatus Tamme-Lauri tamme juurde Urvastes, mis on kunagi olnud ka meie 10-kroonisel rahatähel. Tamm on Eesti jämedaim ja vanust arvatavasti juba 700 aastat. Tamme-Lauri tamme peetakse pühaks puuks.
Kell 11 külastame Sõmerpalus asuvat Kaabsoo küünlakoda. https://www.kaabsoo.eu/
Kaabsoo lugu sai alguse 2015. aastal, kui kohalik omavalitsus kuulutas välja meenekonkursi. Seni looduslikest materjalidest kreeme ja hügieenitooteid valmistanud ettevõte hakkas nuputama, mis oleks piisavalt neutraalne ja samas soliidne meene. Nii sündisid Kaabsoo steariinküünlad, mis on valmistatud looduslikust oliivivahast ja on palmiõlivabad. Osaleme korallküünla valmistamise töötoas, kus igaüks saab endale meisterdada omanäolise ja kordumatu küünla. Korallküünla valmistamise protseduur on ühtmoodi huvitav ja jõukohane nii täiskasvanutele kui lastele. Lisaks korallküünalde meisterdamisele tutvume Kaabsoo küünlakoja tegevusega ja räägime küünaldest.
13.30-14.30 lõunapaus Võru linnas. Võimalus käia Katariina kohvikus, mis on ühtlasi ka Liina ja Vahur Kersna lemmikkohvik.
Peale lõunapausi vaatame ringi 1784. aastal keisrinna käsul rajatud väikelinnas. Jalutame Tamula järve kaldal asetseva linna promenaadil ja räägime kindlasti Katariina II-st.  Fr. R. Kreutzwaldist ja Navitrollast. Imetleme linna uut keskväljakut ja põnevat Paju parki. Külastame Võru linna uut turismiinfokeskust.
Õhtupoolikul võtame suuna Rõugesse. Käime Pesapuu vaatetornis, jalutame Ööbikuorus, uudistame Rõuge kunstikuuri ja teeme kindlaks, misasi on vesioinas. Edasi suundume Haanjasse. Räägime lugusid haanimeestest ja nende elust suvel ja talvel.
NB! Suure Munamäe vaatetorn on hetkel remondiks suletud. Kui see on reisi toimumise hetkeks avatud, külastame ka vaatetorni. http://suurmunamagi.ee/
Orienteeruvalt kell 19.30 jõuame majutuskohta, Piusa Ürgoru Puhkemajja, mis asub juba Setomaal. Majutus puhkekompleksi 4-kohalistes kämpingumajades. http://www.puhkemaja.ee/
Meie saabumise ajaks on pererahvas kütnud valmis suitsusauna. Selle käsitsi raiutud palkidest ja murukatusega suitsusauna leiliruum ja kaminatuba mahutavad hõlpsasti 20 inimest. Peale leili on võimalus end jahutada Piusa jões. See on Setomaa tähtsaim jõgi ja Eesti kõige kiirema vooluga.
Päevane marsruut kaardil: https://goo.gl/maps/8tgC4pX5rC5ZeQKo9

2. päev T 6. juuli
Hommikusöök puhkemajas.
Kell 10.00 alustame päeva Vastseliina Piiskopilinnuse külastusega. Käime vaatamas kunagise piiskopilinnuse varemeid, selle juures asuvat Keskaja elamuskeskust ning paari aasta eest avatud Palverännumaja, https://vastseliinalinnus.ee/
13.30 lõunasöök Filmi Vargamäe külastuskeskuses.
Seejärel tutvume Filmi Vargamäe külastuskeskusega, kus filmiti 2017. ja 2018. aastal suurfilmi “Tõde ja õigus”. Sealsed hooned ja rajatised ehitati algselt vaid filmi tarbeks, kuid kompleks sai omanäoline ja muutus nii koduseks, et filmitegijad otsustasid selle alles jätta. Nii saigi alguse Filmi Vargamäe külastuskeskus, http://www.filmivargamae.ee/et
Kell 15.30 algab retk Metsavenna talus. Kolmetunnise külastuse jooksul räägime metsavendlusest, mängime läbi metsavendade peidupaiga leidmise aidast. Käime vaatamas maa-alust punkrit ja räägime “Metsakohina” testimisest eesti-läti metsavendade omavaheliste äritehingute puhul. Laulame metsavenna laule. Õhtusöök Metsavenna talus (kartulitangupuder lihaga, hapukurk, sink-pekk, heeringas, kook või kringel, leib, sai, morss/vesi, kohv/tee, “metsakohin”, vt lisaks https://www.metsavennatalu.ee/
Mälestuskompleks “Eesti kodu”. See kompleks on pühendatud kõikidele eesti kodudele, mis said kannatada sõjakeerises ja inimestele, kes küüditamistega oma kodudest välja aeti eemale perekonnast ja kodumaast.
Orienteeruvalt kell 19 algab kodutee. Tagasi Tallinnas oleme kell 22.30.
Päevane marsruut kaardil: https://goo.gl/maps/jxVKvYppJiFQRVFLA

Hind: 240 eurot

hinna sees

  • 23-kohalise bussi kasutus
  • majutus Piusa Ürgoru puhkekeskuse kämpingmajades koos suitsusauna, õhtu- ja hommikusöögiga
  • reisijuht-giidi teenused
  • Kaabsoo küünlakoja külastus ja korallküünla valmistamise töötuba
  • Vastseliina piiskopilinnuse külastus koos kohaliku giidiga
  • Filmi Vargamäe külastus kohaliku giidi juhendamisel koos lõunasöögiga
  • retk Metsavenna talus koos õhtusöögiga

Lisatasu eest

  • lisatoitlustus
  • Suure Munamäe vaatetorn (juhul kui avatud)

Lisainfo

Lisainfo: Reisile on vajalik kaasa võtta vähemalt reisi lõpuni kehtiv EV pass või ID kaart ja Euroopa ravikindlustuskaart! Ravikindlustuskaart annab õiguse vajaminevale arstiabile Euroopa Liidus. Kaardi tellimise kohta loe: http://www.haigekassa.ee/et/kontaktpunkt/euroopa-ravikindlustuskaart/

Tasumine: Ettemaks 100 eurot palume tasuda ABZ Reiside kontole 5 päeva jooksul peale reisile registreerumist. Kogu reisiraha peab olema tasutud 31 päeva enne reisi. Reisid maksumusega alla 100 euro tuleb tasuda 5 päeva jooksul peale reisile registreerumist.
Ülekandega tasumisel palume märkida selgitusse reisi nimi, kuupäev(ad) ja reisija nimi. OÜ ABZ Reisid arvelduskonto number SEB pangas on EE121010220003996017.
Reisi tühistamisel vähem kui 31 päeva enne reisi algust ei tagastata reisijale ettemaksu.

NB! Reisija on kohustatud tutvuma ABZ Reiside reisitingimustega www.abz.ee

 

OÜ ABZ Reisid
Seminari 5
Võru 65608
Tel. +372 78 28 498
e-mail: info@abz.ee
web: www.abz.ee

print

Broneeri reis

Reisi nimi Täiskasvanu Laps Vabu kohti Väljasõit Kestus
Kaks päeva võrratul Võrumaal 5.-6. august 2021 240 240 20 05 Aug 2 päeva

Booking Information

Name Price ( Adults/Children ) Persons ( Adults/Children ) Quantity Kokku

Maksumus

Vahehind 0
Kokku 0

Customer Information

*
First Name is required.
*
Last Name is required.
*
Number Phone is required.
*
Address is required.
Thank You. Your booking have received and booking number is

Ulvi Mustmaa

Reisijuht, giid

Phone

+372 56 457 384

Email

ulvi.mustmaa@gmail.com