Reis

Hind74

Juminda poolsaar ja Kolga mõis 13. veebruar 2021

Väljasõit

13 Feb

Kestus

1 päev

Vaatamisi

694

Kohti

7

ABZ Reiside pakkumine: reis “uksest ukseni” 7-liikmelisele seltskonnale.
Pane oma usaldusväärsetest sõpradest kamp kokku, vali kuupäev ja anna meile teada, kust reisi alustada soovite!

reisikava

Kes pole sõitnud mööda põhjaranniku poolsaari, ei oska arvatagi, kui palju tundmatut need endas peita võivad. Eks  pildid mererannast, kivikülvidest, okaspuumetsadest ja teadmine Lahemaa rahvuspargist ikka meenuvad, kuid kas oled kuulnud Hara allveelaevade sadamast? Või käinud Juminda neemel ja mõelnud, et sealsamas lähedal toimus 1941. aasta augustis maailma ohvriterohkeim merelahing? Või sõitnud Kolga mõisa õuele ja imestanud selle suuruse üle? Või kulgenud põhjaranniku külades, milles nii kunagist hõngu, kui ka ohtralt uuselamuid. Ja kuidas sealsed sood ja rabad rahvast metsa käima kutsuvad. 

Väljasõit kell 10.00 Võrust Vabaduse platsilt (muusikakooli eest).

Suundume põhjarannikule. Liigume mööda Hara lahe äärt Hara allveelaevade sadama juurde. Kunagine salajane sadam rajati allveelaevade demagnetiseerimiseks. Üheksakümnendatel jäi see tühjaks ja rüüstati ning võimsate sadamakai varemete vahelt leiab täna põneva ülevaate paiga ajaloost. Lisaks nõukogudeaegsele ajaloole rändame tagasi ka tsaariaja randrüütlite ja lähedalasuval Hara saarel toodetud “Tallinna kilude” juurde.

Sõidame Juminda poolsaare tippu, Juminda neemele. Sügavalt merre lõikuva neeme lähistel toimus 1941. aasta augustis Juminda miinilahing, mille käigus Tallinnas Saksa Wehrmachti vägede piiramisrõngasse sattunud Punaarmee evakueeruvad Balti laevastiku üksused sattusid soomlaste ja sakslaste paigaldatud miinitõketele ning langesid ühtlasi pommi- ja torpeedorünnakute alla. Enam kui 200 laevast uputati ligi 60, sõjaajaloolase Mati Õuna arvates võis hukkunuid olla kuni 25 000. 

Päikeseloojangul alustame laternamatka Kolga mõisa pargis. Teeme ringkäigu hämarduvas häärberis. Pärast päikese loojumist süütame laternad ja asume retkele pargis ja ümbruskonnas.

Oma praeguse imposantse väliskuju sai mõis 1820. aastal, mil eelmine hoone ehitati põhjalikult ümber stiilseks klassitsistlikuks paleeks. 17. sajandi lõpust kuni 2014 aasta suveni kuulus mõis ühele ja samale aadlisuguvõsale, Stenbockidele. Tegemist on eesti ühe suurima mõisaga, millel maid olnud 50 tuhat hektarit. 

Soovi korral kohvipaus mõisas (8 eurot). 

Alustame koduteed. Tagasi Võrus oleme kella 23 paiku. 

 

Hind: 74 eurot

hinna sees

  • 8-kohalise bussi kasutus
  • reisijuht-bussijuhi teenus
  • Hara allveelaevade sadama külastus
  • laternamatk Kolga mõisas

Lisatasu eest

  • toitlustus
  • kohvipaus Kolga mõisas 8 eurot

Lisainfo

Tasumine: Ettemaks 100 eurot palume tasuda ABZ Reiside kontole 5 päeva jooksul peale reisile registreerumist. Kogu reisiraha peab olema tasutud 31 päeva enne reisi. Reisid maksumusega alla 100 euro tuleb tasuda 5 päeva jooksul peale reisile registreerumist.
Ülekandega tasumisel palume märkida selgitusse reisi nimi, kuupäev(ad) ja reisija nimi. OÜ ABZ Reisid arvelduskonto number SEB pangas on EE121010220003996017.
Reisi tühistamisel vähem kui 31 päeva enne reisi algust ei tagastata reisijale ettemaksu.

NB! Reisija on kohustatud tutvuma ABZ Reiside reisitingimustega www.abz.ee

 

OÜ ABZ Reisid
Seminari 5
Võru 65608
Tel. +372 78 28 498
e-mail: info@abz.ee
web: www.abz.ee

print

Broneeri reis

Reisi nimi Täiskasvanu Laps Vabu kohti Väljasõit Kestus
Juminda poolsaar ja Kolga mõis 13. veebruar 2021 74 0 7 13 Feb 1 päev

Booking Information

Name Price ( Adults/Children ) Persons ( Adults/Children ) Quantity Kokku

Maksumus

Vahehind 0
Kokku 0

Customer Information

*
First Name is required.
*
Last Name is required.
*
Number Phone is required.
*
Address is required.
Thank You. Your booking have received and booking number is