Reis

Igavene linn Rooma

Väljasõit

Igapäevaselt

Kestus

5 päeva

Vaatamisi

9624

TEGEMIST ON NÄIDISPROGRAMMIGA

Kirjeldus

Umbes 800 aastat tagasi said meie esivanemad esmakordselt kuulda, et kõik teed viivad Rooma.
Asi läks tõsiseks, kui Riia piiskop Albert ja tema abilised hakkasid Roomas käima iga paari aasta tagant, loomulikult mööda antiikajast säilinud teedevõrku, mis tõepoolest oli Roomale orienteeritud. Märkimisväärne osa nendest teedest on tänapäevalgi veel olemas. Via Appiat mööda võib igaüks jalutada, kel selleks soovi on. Roomat peetakse ka Igaveseks linnaks, mis peidab endas antiikajast pärit ehitismälestisi, Raffaeli ja Michelangelo kustiteoseid, Bernini skulptuure, Fellini lemmikpaiku, suurepärast itaalia kööki ja sinna juurde kuuluvaid Lazio maakonna häid veine. Et ära naha kõike, mis Roomal pakkuda, kuluks tõenäoliselt kuid. Aga et õppida tundma seda linna, tema kultuuri, kunsti, ajalugu ja näha ära oma silmaga kõige tähtsam, saab hakkama kolme või nelja päevaga.

Hinna sees

lennupiletid
linnatransport
reisisaatja teenused
4 ööd hotellis
3 hommikusööki
ekskursioonid

Reisi ajakava

1. päev

Kogunemine Tallinna Lennujaamas. Lend Tallinn- Praha- Rooma . Sõit hotelli.
1. päev

Hommikusöök. Algab tutvumine linnaga. Kõigepealt külastame San Giovanni in Laterano`t Rooma piiskopkonna katedraali ehk „Kõigi linna ja maakera kirikute ema”, mille rajas Constantinus 4. sajandil . Lateraani palee oli paavstide ametlik residents enne Avignoni vangipõlve. Lateraanis asub Püha Trepp ehk „Scala Santa”, mida mööda olevat Jeesus oma kohtumõistmisele läinud. Lateraanist väikese jalutuskäigu kaugusele jääb San Clemente basiilika. Mitte kusagil mujal Roomas ei saa selgemat pilti linna ajaloolisest taustast ja kultuuririkkustest kui selles kirikus: vanim tasand pärineb vabariigi ajast, uhked mosaiigid ja freskod San Clemensi imega, Püha Katariina kabel, katakombid ning paasapühade küünlajalg. Peagi jõuame välja Colosseumi ja Fori Imperiale avenüüle, edasi jalutades Piazza Venezia´le, mida kaunistab massiivne Vittorio Emmanuele II monument. Selle lähedalt saab mööda Aracoeli marmortreppi Rooma tähtsaimaile künkale Kapitooliumile, kust leiame Kapitooliumi muuseumid, Marcus Aureliuse ratsamonumendi, Michelangelo kujundatud Piazza del Campidoglio ning Romulust ja Remust imetava emahundi ehk Rooma hundi. Külastame ka Forum Romanum`t ja Keisrifoorume ning tõuseme Palatinusele, mis oli kunagi keisrite ja aristokraatide elukoht. Siinsete varemete hulgas on lihtsaid majakesi kui ka luksuslikke paleesid. Palatinuselt avaneb suurepärane vaade Forum Romanumile ja Kapitooliumile ning Massimo Circusele. Päeva esimese poole lõpetame Colosseumi külastamisega. Rooma suurima amfiteatri ehitamist, mille ümbermõõt on 1,2 km ja kõrgus 55 m, alustas keiser Vespasianus 72 a. Ovaalne areen, mida ümbritsevad astmeliselt tõusvad istmeread ja kus tohutud rahvahulgad võisid jälgida areenil toimuvat, on roomlaste leiutis. Mitte kaugele ei jää ka Nero kuldne maja ja Caracalla termid. Lõunapaus ja vaba aeg. Õhtul külastame Rooma romantilisi paiku, Trevi purskkaevu ja Hispaania treppe Spagna väljakul. Oma jalutuskäiku alustame Piazza del Popolo`lt, kust algavad kolm tuntud kauba-, moe- ja äritänavat: Corso, Ripetta ja Babuina. Hispaania väljakut ümbritsevate kitsaste tänavate võrgustik moodustab ühe kõige nooblima piirkonna. Väljak ja ümbruskokohvikud on juba ammu köitnud neid, kes tahavad teisi näha ja ennast näidata. Treppidest, mis ehitati 1720. aastal, on saanud üks Rooma kuulsamaid turismiobjekte nii päeval kui öösel. Trevi purskkaev on veel romantilisem paik, seal istudes ja vee sulinatkuulates võib soovida kõike. See Nicola Salvi barokne purskkaev tundub olevat kui hiiglaslik näitelava, mille keskmes massiivne Neptuni skulptuur. Kel veel jõudu, võib teha väikese jalutuskäigu tuledes Colosseumi ja Mussolini poolt rajatud Fori Imperiali avenüül.
3. päev

Hommikusöök. Täna minnakse Tiberi jõe teisele kaldale Vatikani. Pärimuse järgi on Peetri kirik apostel Petruse tagasihoidlikule hauale püstitatud tohutute mõõtmetega pühakoda. Peaaegu kõik 16. sajandi Itaalia arhitektid on võtnud osa selle kiriku ehitamisest: Bramante, Raffael, Michelangelo. Peetri kirik oma umbes 22 300 m suuruse pindalaga on üks maailma suuremaid ristiusu kirikuid. Kiriku kõige väärtuslikum kunstiaare on Michelangelo „Pieta”, mis valmis umbes aastal 1500. Kupli all sirutab kõrge altari kohal Bernini suurepärane baldacchino, mille all paavst missat peab. Ülalt kupli siserõdult avaneb peadpööritav vaade allolevale basiilikale ning välisrõdult vapustav vaade Püha Peetri väljakule, Vatikani linnale ja kogu Roomale. Kunstielamuse saab Vatikani muusemides, mille galeriide ja saalide kogu pikkus on 7 kilomeetrit: Etruski muuseum, Borgia saalid, mida kaunistavad Pinturicchio freskod, Pinacoteca Vaticana`st leiame Raffaeli, Leonardo da Vinci ja Caravaggio loomingut. Kõige kulminatsiooniks on Sixtuse kabel, mille lae Michelangelo paavst Julius II tellimusel kattis freskodega. Kabeli seinu katavad 15. ja 16. sajandi parimate kunstnike freskod: Perugino, Botticelli, Ghirlandaio, Rosseli jt. Kabeli altarimaal on Michelangelo raevukas „Viimane kohtupäev”, millel peaaegu paljas Jeesus mõistab kohut. Selles paavsti kabelis, kus kardinalide konklaav uut paavsti valima koguneb, saavutab katoliku kiriku kunstiline väljendus oma tipu. Vaba aeg suveniiride ostmiseks ja lõunatamiseks. Pärast seda liigume taas Tiberi kaldapealsele, kus näeme Castel Sant `Angelo`t, mis algselt Hadrianuse perekonna mauseoleumiks mõeldud hoonest sai sajand hiljem Aureliuse müüri kaitserajatise osa. Kogu hoonet ümbritsevalt Pius IV rõdult avaneb imeilus panoraamvaade. Sama vaadet saab ka nautida tipus olevalt terrassilt, millel seisab 18. sajandi Verschaffelt`i „Püha Micheali” pronkskuju. Õhtupoolik vaba.
4. päev

Hommikusöök.Sel päeval külastame Rooma südalinna ehk Centro Storico`t. See linnaosa asub Tiberi jõekäärus, on äärmiselt rikas kirikute ja paleede poolest. Piazza Navona on ajaloolise linnasüdame põhjaosa keskpunkt ja peamine vaba aja veetmise koht juba sajandeid. Piazza keskel seisab Bernini barokkstiilis Fontana dei Quattro Fiumi, mis koos oma suursuguse antiikobeliskiga sümboliseerib nelja kontinendi suuremaid jõgesid. Centro Storico lõunaosa keskpunktiks on Campo de`Fiori, kus asub Rooma kuulsaim turg. Ringkäigu lõpetame Pantheonis, mis on kõige paremini säilinud Vana-Rooma monument. See nn. kõigi jumalate tempel, on viimseks rahupaigaks paljudelekuulsustele. Nende seas puhkavad oma uhkete hauaplaatide taga Raffael ja Itaalia esimene kuningas Vittorio Emmanuele II. Pärast seda päevakavas vaba aeg.
5. päev

Lahkumine hotellist. Sõit Fiumicino lennujaama. Lend Rooma-Praha - Tallinn .

Lisainfo

Ettemaks 128 eurot tasuda 5-päeva jooksul peale registreerumist!

 • Reisiks on vajalik Eesti Vabariigi kodaniku pass või ID-kaart. Palun kontrollida oma reisidokumentide kehtivust.
 • Kindlustuse vormistamiseks vajatakse järgmisi andmeid: reisija nimi ja isikukood.

 

NB! Reisija on kohustatud tutvuma ABZ Reisid

reisitingimustega www.abz.ee

 

Annulleerimine on võimalik vastavalt lennufirma tingimustele. Soovitame vormistada reisitõrkekindlustuse.

Lisatasu eest:
 • pääsmed muuseumidesse ja tasuliste vaatamisväärsuste juurde
 • reisikindlustus

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse ac metus non turpis pharetra laoreet. Vivamus rhoncus sapien ornare dui fermentum aliquet. Donec congue elementum convallis. Duis ac neque erat. Vivamus imperdiet cursus auctor. Donec pharetra nisi ante.

Küsi hinda

  print

  Broneeri reis

  Reisi nimi Täiskasvanu Laps Vabu kohti Väljasõit Kestus
  Igavene linn Rooma 0 0 0 Anytime 5 päeva

  Booking Information

  Name Price ( Adults/Children ) Persons ( Adults/Children ) Quantity Kokku

  Maksumus

  Vahehind 0
  Kokku 0

  Customer Information

  *
  First Name is required.
  *
  Last Name is required.
  *
  Number Phone is required.
  *
  Address is required.
  Thank You. Your booking have received and booking number is