Reis

Horvaatia - Aadria mere kaunitar

Väljasõit

Every Monday

Kestus

10 päeva

Vaatamisi

856

TEGEMIST ON NÄIDISPROGRAMMIGA

reisikava

Üldinfo:
Aadria mere rannikul asuv Horvaatia on üks Euroopa väiksemaid ja ilusamaid riike. Põhjas kõrguvad mäed, sisemaa on kaetud paksude metsadega, rannikuala koos saartega (kokku 1185 saart) on mägine ja kaunis, leidub ka maalilisi järvi ja mitmel pool on huvitavad karstialad. Horvaatia rikkuseks on äärmiselt puhas loodus. Euroopa turiste meelitavad Eco-rannad, laevasõidud, kalapiknikud ja rattamatkad. Kõikjal, kus oled, naudid horvaatide sõbralikkust ja külalislahkust ning väga head teenindust. Kõige krooniks on Horvaatia köök oma maitsvate roogadega ning kohalik vein. Sõidame kohale ja proovime järele!
Meie reis viib huvilised piirkonda, mida kutsutakse Istriaks. Istria on kolmnurkne poolsaar, mille võib pinnast silmas pidades jagada kolmeks osaks. Valgeks Istriaks kutsutakse karsti- või lubjakivikõrgendikku, mida katavad hõredad tamme-, männi ja saarepuusalud. Hall Istria on erodeerunud lubjakiviriba koos viljaka pinnasega, millel kasvavad oliivi- ja viinapuud. Punane Istria on kõrgendik, mida uhuvad Mirna ja Rasa jõgi ning mis on viljakaks pinnaseks tera- ja köögiviljale. Populaarseimaid turismisihtkohad Istria poolsaarel on Poreč, Rovinj, Pula ja Brijuni rahvuspark. Kuna Istria on peaaegu 400 aastat kuulunud Veneetsia võimu alla, on piirkond hästi veneetsiapärane.
Seekordne reis viib meid Istria poolsaare lääneosasse, Funtanasse. Ööbime 5 ööd hotellis All-inclusive Resort Funtana***. 
Majutus on 2-kohalistes tubades. Toas on WC, dušš, telefon, SAT-TV, rõdu. Hotellil on välibassein vaatega rannale ja Vrsari saarestikule ning lastebassein. Külalised saavad nautida kauneid vaateid Aadria merele ja ilusale kiviklibuga kaetud rannale.
Hotell asub samanimelise asula läheduses, viinamarja- ja oliivipõldude ning jalgratta- ja kõnniteede juures. Hotell pakub vaid “kõik hinnas” paketti, mis tähendab seda, et hinna sees on hommiku-, lõuna- ja õhtusöögid, joogid, spordivarustus, lamamistoolid ja päikesevarjud nii rannas kui ka basseinide juures.
Vaata ka: https://www.maistra.com/funtana-vrsar#top
http://www.booking.com/Share-UMQp89

Reisikava:
1. päev

Väljasõit:
4.00 Tallinnast Vene  Kultuurikeskuse eest (Mere puiestee 5)
6.30 Tartust AHHAA Teaduskeskuse parklast (Sadama 1)
7.30 Võrust Muusikakooli eest (Vabaduse 5).
Sõit läbi Läti ja Leedu. Pikem peatus-söögipaus Leedu toitlustuskohas Zoo Cafe (endine „19. km“ söögikoht). Sooja söögi võimalus. Jätkub sõit läbi Poola. Majutus Poolas peale Varssavit hotellis Gorski http://www.hotel-gorski.net/
Päevane marsruut kaardil: https://goo.gl/maps/nBXxEs7P2UF2

2. päev
Hommikusöök.
Jätkub sõit läbi Poola ja Tšehhi, õhtuks jõuame Austriasse. Lühike bussiekskursioon Viinis: Hofburgi loss kui keiserliku Viini keskpunkt, Ringstrasse tänav maailmakuulsa Riigiooperi, Kunstiajaloo- ja loodusmuuseumi, parlamendihoone, raekoja ja ülikoolihoonetega. Ööbime Austrias hotellis Oekotel Traiskirchen. http://www.oekotel.com/de/standorte/traiskirchen-wien-sued
Päevane marsruut kaardil: https://goo.gl/maps/SvUVWrFsVjJ2

3. päev P
Hommikusöök.
Jätkub sõit läbi Austria  Sloveeniasse Postojna koobastesse, et näha ja nautida looduse meistritööd; seejärel Predjama lossi külastus (komplekspilet kokku 30 eurot). https://www.postojnska-jama.eu/en/
Õhtuks jõuame reisi sihtpunkti, Aadria mere kaldal asuvasse All-inclusive Resort Funtana*** , kuhu jääme viieks ööks.
Õhtusöök hotellis.
Päevane marsruut kaardil: https://goo.gl/maps/jtXa2Fo3Udr

4. päev
Hommikusöök.
Vaba päev puhkuseks rannas.

5. päev
Hommikusöök. Ennelõuna vaba.
Peale lõunasööki (kell 13) alustame väljasõiduga Motovuni kindluslinna ja Guido veinikeldrisse. Sõidame Motovuni, omapärasesse Istra linna, mis asub kõrgel 277 m kõrguse mäe tipus ning on ümbritsetud keskaegse linnamüüriga. Avanevad ilusad vaated Mirna orule. Aeg jalutamiseks ja linnaga ise tutvumiseks.
Pärastlõunal Guido veinikeldri külastus (kell 17.30), kus ta valmistab malvaasia veini, mida kõikidele teistele veinidele eelistas ka paavst Johannes Paulus II. Saame degusteerida kolme erinevat veini koos väikeste suupistetega. Võimalus veini ja oliiviõli ka kaasa osta.
(Väljasõit toimub, kui osalejaid on vähemalt 20. Väljasõidu kestus ca 7 tundi, kell 13-20. Hind 21 eurot (veinikelder (9 eurot) + Motovun).
Õhtusöök hotellis.
Päevane marsruut kaardil: https://goo.gl/maps/Q7G8qkjCyMC2

6. päev
Hommikusöök.
Soovijatel on võimalus osaleda kalapiknikul algusega hotelli juurest, mis on ligi 7-tunnine väljasõit laevaga mööda rannikuäärt, päev täis päikest ja kauneid merevaateid. Laevasõidul tehakse peatused Rovinji ja Vrsari linnades, kus jääb vaba aega omal käel ringi vaatamiseks. Imetleme panoraamvaateid Lim´i kanalist (kohalik fjord). Lõunasöögiks naudime kala- või liharooga, mida pakutakse laevas. Hinna sisse kuulub lõuna laevas (menüüs kala või liha, salat, vein, tervitusnaps).
Õhtusöök hotellis.

7. päev
Hommikusöök.
Vaba päev puhkuseks.

8. päev
Hommikusöök.
Lahkume Funtanast (varajane väljasõit).
Selle päeva nael on Plitvice järvede rahvuspark (kantud UNESCO nimekirja kui üks kaunimatest loodusobjektidest Euroopas). Kaitsealal asub 16 helesinist järve ja ca 140 juga ning arvukalt koopaid ja kärestikke. Järvi ühendavad omavahel loendamatud ojad ning sügavaim järv on 46 m ja kõrgeim juga on 70 m. Lisaks lopsakas taimestik ja põnevad matkarajad. Jalutuskäik kaitsealal kestab umbes 3 tundi. Piirkond kuulutati 1949. aastal rahvuspargiks. https://np-plitvicka-jezera.hr/
Õhtuks sõidame ööbima Budapesti.
Päevane marsruut kaardil: https://goo.gl/maps/prSrNAAF4aJ2

9. päev
Hommikusöök.
Jätkub tagasitee. Ööbime peale Varssavis hotellis Uslugi Hotelowe “17” http://www.uslugihotelowe17.pl/
Päevane marsruut kaardil: https://goo.gl/maps/7NpF72cmeES2

10. päev
Hommikusöök.
Sõit läbi Poola, Leedu, Läti. Pikem peatus-söögipaus Leedu toitlustuskohas Zoo Cafe (endine „19. km“ söögikoht). Eestisse jõuame hilisõhtul. Marsruut tagasiteel: Riia, Pärnu, Tallinn, Tartu, Võru.
Päevane marsruut kaardil: https://goo.gl/maps/Vpq17BdfbRt

Reisi marsruut kaardil: https://goo.gl/maps/7StMgAv2t7B2

 

Hind: 658 eurot (aastal 2020)

hinna sees

 • mugav 48-kohaline reisibuss
 • giid-reisisaatja teenused
 • 4 ööbimist hotellis (2-kohalised toad) koos hommikusöögiga teel Horvaatiasse ja tagasi
 • 5 ööbimist hotellis All-inclusive Resort Funtana, “kõik hinnas” pakett
 • eestikeelsed ekskursioonid
 • teemaksud, parklatasud
 • käibemaks KMS § 40 alusel

Lisatasu eest

 • väljasõidud ja sissepääsud (kogutakse bussis reisijuhi poolt eurodes):
  – kombineeritud pilet Postojna koobastesse ja Predjama lossi 30 eurot
  – kalapiknik 37 eurot
  – väljasõit Motovuni kindluslinna ja Guido veinikeldrisse 21 eurot
 • – Plitvice rahvuspark 20 eurot/ laps 10 eurot
 • 1-kohalise majutuse lisatasu 107 eurot
 • soovitame sõlmida reisile meditsiiniabikindlustuse koos reisitõrkekindlustusega. Meditsiiniabikindlustus katab kindlustusjuhtumi korral ka visiiditasud, voodipäevatasud ja riikidevahelise transpordi, mida Euroopa ravikindlustuskaart ei kata.
  Reisitõrkekindlustus katab tehtud reisipaketi kulud juhul, kui jääte reisi eel haigeks ja ei saa reisile minna (vajalik on sel juhul esitada kindlustusfirmale arstitõend). Reisitõrkekindlustus maksab kulud ka juhul, kui lähedane inimene peaks jääma haigeks või surema. Tutvu kindlasti konkreetse kindlustuspakkuja tingimustega! Reisitõrkekindlustuse soovitame sõlmida nii vara kui võimalik, kuid mitte enne, kui on kindel, et reis kindlasti toimub. ABZ Reisid vahendab BTA kindlustust. Kindlustuse vormistamiseks on vajalik reisija isikukood

Lisainfo

Lisainfo: Reisile on vajalik kaasa võtta vähemalt reisi lõpuni kehtiv EV pass või ID kaart ja Euroopa ravikindlustuskaart! Ravikindlustuskaart annab õiguse vajaminevale arstiabile Euroopa Liidus. Kaardi tellimise kohta loe: http://www.haigekassa.ee/et/kontaktpunkt/euroopa-ravikindlustuskaart/

Tasumine: Ettemaks 100 eurot palume tasuda ABZ Reiside kontole 5 päeva jooksul peale reisile registreerumist. Kogu reisiraha peab olema tasutud 31 päeva enne reisi. Reisid maksumusega alla 100 euro tuleb tasuda 5 päeva jooksul peale reisile registreerumist.
Ülekandega tasumisel palume märkida selgitusse reisi nimi, kuupäev(ad) ja reisija nimi. OÜ ABZ Reisid arvelduskonto number SEB pangas on EE121010220003996017.
Reisi tühistamisel vähem kui 31 päeva enne reisi algust ei tagastata reisijale ettemaksu.

NB! Reisija on kohustatud tutvuma ABZ Reiside reisitingimustega www.abz.ee

 

OÜ ABZ Reisid
Seminari 5
Võru 65608
Tel. +372 78 28 498
e-mail: info@abz.ee
web: www.abz.ee

print

Broneeri reis

Reisi nimi Täiskasvanu Laps Vabu kohti Väljasõit Kestus
Horvaatia - Aadria mere kaunitar 0 0 0 Every Monday 10 päeva

Booking Information

Name Price ( Adults/Children ) Persons ( Adults/Children ) Quantity Kokku

Maksumus

Vahehind 0
Kokku 0

Customer Information

*
First Name is required.
*
Last Name is required.
*
Number Phone is required.
*
Address is required.
Thank You. Your booking have received and booking number is