Reis

Hind754

Gruusia 26. september - 4. oktoober 2019

Väljasõit

26 Nov

Kestus

9 päeva

Vaatamisi

3513

reisikava

1. päev N 26. september
Kell 17 transfeer Võrust Riia lennujaama.
Kell 23.05 väljub lend Riiast Tbilisisse. Saabumine Tbilisisse kell 3.25.

2. päev R 27. september
Saabumine Tbilisisse varahommikul kell 3.25. Transfeer lennujaamast hotelli Margo Palace,  kuhu jääme 4 ööks.
Hommikusöök.
Kell 11 alustame ekskursiooniga Tbilisis.
Mtkhvari jõe kõrgetel kallastel asuv 1,5 miljoni elnikuga Tbilisi, rajatud 5.sajandil, Gruusia pealinn alates 6. sajandist, oma ajaloo jooksul 29 korda ümber ehitatud, on üks võluvamaid linnu maailmas. Tbilisi on omamoodi kaootiline segu uuest ja vanast, vana kaitseb UNESCO. Viimase kümnekonna aastaga on tulnud ohtralt uut – klaasi ja metalli, kuid alles on ka vanalinna kitsad, pitsiliste rõdudega tänavad ja arvukad väärikad pühakojad. Viimastest olulisimas, Sioni katedraalis, asub Gruusia tähtsaim reliikvia: maa ristiusustaja Püha Nino viinapuuväätidest rist.
Linna kohal tervitavad saabujaid Narikala kindlus ja Gruusia ema – 20 m kõrgune skulptuur, kellel ühes käes veinipokaal sõpradele, teises mõõk vaenlaste jaoks.
Tbilisi üheks omapäraks on ka Rezo Gabriadze rajatud nukuteater ja selle viltune torn. Tornis etendub igal täistunnil kellamäng „Elu ringkäik” – poiss kohtab tüdrukut, abielu, laste sünd, matused…
Külastame Gruusia etnograafia- ja vabaõhumuuseumi Kilpkonnajärve lähistel, kus 65 hektaril on eksponeeritud 70 näidet Gruusia traditsioonilistest ehitistest. http://museum.ge/index.php?lang_id=ENG&sec_id=46 (pilet täiskasvanule 1,50 eurot).
Õhtul soovijatele väävlisauna külastus. Väävlisaun on olnud linna osaks aegade algusest peale ning linn on oma nimegi nende järgi saanud – linna nimi gruusia keeles on „soe koht”. Väävline vesi tegevat nooreks ja reipaks ka kõige väsinumad ning rõõmsaks ka kõige kurvameelsemad. Abanotubani piirkonnas on kümmekond kuppelsauna, kõigis erineva standardi, suuruse ja hinnaga privaatruumid.
Pääse väävlisauna: Luksuslik tuba üheks tunniks 100-120GEL, keskmine tuba üheks tunniks 60-80 GEL, säästutuba üheks tunniks 30-55 GEL, käterätt, šampoon, seep, plätud 1-3GEL, massaaž ja kehakoorimine 20GEL. Vaata ka: https://www.travelsofabookpacker.com/blog/visiting-tbilisi-sulphur-baths-first-time-visitors?fbclid=IwAR2Yq7Q2SCON6OaZNUVY6BJR7DSjxGX5leXEQKNInjy11AvrHvTDvF_msks
Majutus samas hotellis. Õhtusöök hotellis (lisatasu eest, 10 eurot).

3. päev L 28. september
Hommikusöök hotellis.
Gruusia Sõjatee Kaukasuse mägedes on paljude täiskasvanute jaoks omaette mõiste. Nüüd läheme seda ise vaatama ja kogema.
Meie teele jäävad Ananuri kindlus, unikaalne fortifikatsioonide, sakraalhoonete ja tsiviilrajatiste kompleks Zhinvali veehoidla kaldal (UNESCO) ning mägikuurort ja suusakeskus Gudauri. Ületame teekonna kõrgeima, Jvari kuru (2395 m). Stepantsminda (Kazbegi) küla on ümbritsetud kõrgetest mägedest, otse idas kõrgub Mkinvartsveri-Kazbek (5033 m). Soovi korral sõit maastikuautodega Gergeti Kolmainu kiriku juurde, mis asub künka tipus merepinnast 2160 m kõrgusel (džiibisõit lisatasu eest, hind ca 10 eurot).
Tagasisõit Tbilisisse.
Õhtusel ühisel õhtusöögil – supral – koos veini, laulu ja toostimeistriga tutvume Gruusia köögi maitsetega (tellimine ja tasumine kohapeal, hind ca 30 eurot).
Majutus samas hotellis.

4. päev P 29. september
Hommikusöök hotellis.
Ida-Gruusias asuv Kahheetia on Gruusia suurim veinipiirkond, mida ei peeta mitte üksnes Gruusia, vaid kogu veinikultuuri sünnimaaks: siinsete veinide kõrge kvaliteet oli tuntud juba antiikajal. Kahheetias kasvavatkse enam kui 50 sorti viinamarju, kõigil on kohalike külade nimed.
Läbime kuulsad veinipiirkonnad Mukuzani, Tsinandali ja Kvareli. Voogavad viinamarjanõlvad ja mõnusad külamaastikud. Tutvume Gruusia suurima Kvareli veinitunneliga ja degusteerime siinseid veine (hind 6 eurot).
Kuni 18. sajandi lõpuni oli Kahheetia-Kartli iseseisev kuningriik. Kuninglik linn Signaghi, kohalike hulgas tuntud kui armastuse linn, näeb välja nagu piltpostkaart. Lähedalasuvast Mirzaani külakesest on pärit Gruusia kuulsaim kunstnik Niko Pirosmani, kelle töödest on hea väljapanek kohalikus muuseumis. Vaid mõned kilomeetrid eemal asuvad Gruusia suurim nunnaklooster ja Püha Nino hauakirik.
Hiline lõunasöök maranis koos Kahheetia veini, laulude ja toostimeistriga. Peo käigus õpime selgeks nii gruusia maiuse tšurtšela kui hinkaalide valmistamise.  (Lisatasu, hind orienteeruvalt 33 eurot).
Majutus samas hotellis.

5. päev E 30. september
Hommikusöök hotellis.
Öeldakse, et kui reisisell lahkus Gruusiast Mtskheta linna külastamata, siis pole ta
Gruusias käinudki. Selles Gruusia iidses pealinnas ja tänases idüllilises väikelinnas ootavad huvilisi Jvari (Püha risti) klooster (pärimuse järgi rajatud suure risti kohale, mis seisis Aragvi ja Kura jõe ühinemiskohal), Püha Nino klooster, Armazi kindlus ja Gruusia tähtsamaid pühakodasid Svetitskhoveli katedraal. Legendi järgi on kirikusse maetud Kristuse mantlisse mähituna püha Sinodius.
Gori linna kohal kõrgub majesteetlik kindlus, mis räägib linna väärikast minevikust. Kaasajal on Gori teada eelkõige linnana, kus sündis J.Stalin. Soovijatele tutvumine muuseumi ja sünnimajaga (hind 20 GEL).
Uplistsikhe koobaslinn on rajatud Mtkhvari jõe kõrgele kaldakaljule tõenäoliselt juba varasel rauaajal. Olles olnud pidevalt asustatud kuni keskajani, on siia rajatud koobassaale, tänavaid ja pühakodasid – nii paganlikke kui kristlikke. Uplistsikhe tähendabki tõlkes jumalate kindlust (hind: täiskasvanule 2,50 eurot). Vaata ka: http://www.georgianmuseums.ge/?lang=eng&id=1_1&sec_id=8&th_id=205
Alam-Kaukasus on unikaalne kant, kus asuvad Gruusia suurimad ja sügavamad järved ning vulkaanilised platood. Mägedevahelises kitsas orus asuv Borjomi on juba 19. sajandist tuntud kuurortina, mille visiitkaardiks on kahtlemata Borjomi mineraalvesi. Tutvume kuulsa tervisevete kuurortiga, kust leiame 19. sajandi villad ja supelusmajad ning mineraalveeallika.
Majutus Borjomi lähedal Bakurianis hotellis Villa Palace****. Õhtusöök hotellis (sisaldub hinnas).

6. päev T 1.oktoober
Hommikusöök hotellis.
Sõidame Kutaisisse. Juba 2. aastatuhandel e.Kr oli Kutaisi legendaarse Kolhise pealinnaks. Mütoloogiliselt on just see kuldvillaku maa, kuhu jõuavad oma kuulsal rännakul argonaudid. Aastail 978-1122 oli Kutaisi Imereetia kuningriigi keskusena sisuliselt kogu Gruusia pealinnaks. Linna keskväljakul uhkeldab purskkaev, mille kujunduses on kasutatud Gruusia kõige kuulsamate arheoloogiliste leidude koopiaid. Linna olulisimaks vaatamisväärsuseks on Gruusia suurkuninga Bagrat III ajal rajatud Bagrati katedraal.
Gelati klooster (UNESCO) oli pikki aastaid Gruusia valitsejate matmispaigaks. Siin puhkab igavest und ka Gruusia legendaarseim valitseja David Ehitaja. Kutaisis asub Gruusia parlament ja 2012. aastal avati siin ka uus ülimoodne parlamendihoone.
Sataplia riiklikul kaitsealal asuval Sataplia sauruste mäel näeme eelajalooliste elukate jalajälgi. Vulkaanilise tegevuse tulemusena sündinud Sataplia koobaste sammassaalides liigume kõrgetes võlvsaalides, mida ehivad stalaktiidid ja stalakmiidid (hind 8 eurot). Vaateplatvormilt imetleme panoraamvaateid Kutaisile.
Jätkub sõit Musta mere rannikule läbi ajaloolise Imereetia ja Guria. Vaheldusrikas reljeef ja külluslik loodus pakuvad juba sõidu esimestel kilomeetritel vapustavaid elamusi. Siinsete külade elanikud pakuvad oma kaupa otse teeäärsetes putkades ja võimaluse korral uudistame kohalikku keraamikat ning puunikerdusi ja proovime ahjusooja leiba.
Ööbimine Batumis hotellis Intourist Palace****. Hotelli jääme 2 ööks.

7. päev T 2. oktoober
Hommikusöök hotellis.
Päev (ranna)puhkuseks Batumis, vapustavate kontrastide linnas, kus vanalinna ajalooline hõng seguneb rannapiirkonna ultramoodsusega: Aleksandria tuletorni meenutav Sheratoni hotell, 147-meetrine Gruusia Tähestikutorn, palmialleed, värvilised tantsisklevad purskkaevud, loendamatud kohvikud.
Soovi korral võimalik Batumi botaanikaaia külastus.
Majutus samas hotellis. Soovijatele õhtusöök hotellis (lisatasu eest, 22 eurot).

8. päev K 3. oktoober
Hommikusöök hotellis.
Päev puhkuseks Batumis.
Pärastlõunal alustame teekonda Tbilisisse lennujaama (saabumine öösel kell 2).

9. päev N 4. oktoober
Lend Tbilisi-Riia stardib öösel kell 4.10. Saabumine Riia lennujaama neljapäeval, 4.oktoobril kell 6:40.
Transfeer Riiast Võrru.

 

Hind: 754 eurot

hinna sees

 • transfeer Võrust Riia lennujaama ja tagasi
 • lennupiletid suunal Riia-Tbilisi-Riia koos äraantava pagasiga (airBaltic)
 • Gruusia kohaliku reisibussi kasutus vastavalt programmile
 • reisijuht-giidi teenused
 • 7 ööbimist hotellis koos hommikusöögiga
 • parkimistasud
 • 1 õhtusöök

Lisatasu eest

 • lisatoitlustus
 • ühine õhtusöök supra 30 eurot
 • lõunasöök maranis koos Kahheetia veini, laulude ja toostimeistriga ca 33 eurot
 • tasuliste vaatamisväärsuste pääsmed ( 1 euro = ca 3 Gruusia lari)
  – Gruusia etnograafia- ja vabaõhumuuseum: pilet täiskasvanule 1,50 eurot
  – väävlisauna külastus: luksuslik tuba üheks tunniks 100-120GEL, keskmine tuba üheks tunniks 60-80 GEL, säästutuba üheks tunniks 30-55 GEL, käterätt, šampoon, seep, plätud 1-3GEL, massaaž ja kehakoorimine 20GEL
  – džiibisõit Gergeti Kolmainu kiriku juurde, hind 10 eurot
  – J. Stalini muuseumi ja sünnimaja külastus: hind 20 GEL
  – Uplistsikhe koobaslinn 2,50 eurot
  – veinitunneli külastus 6 eurot
  – Sataplia koopad 8 eurot
  soovitame sõlmida ka meditsiiniabikindlustuse koos reisitõrkekindlustusega. Meditsiiniabikindlustus katab kindlustusjuhtumi korral ka visiiditasud, voodipäevatasud ja riikidevahelise transpordi, mida Euroopa ravikindlustuskaart ei kata.
  Reisitõrkekindlustus katab tehtud reisipaketi kulud juhul, kui jääte reisi eel haigeks ja ei saa reisile minna (vajalik on sel juhul esitada kindlustusfirmale arstitõend). Reisitõrkekindlustus maksab kulud ka juhul, kui lähedane inimene peaks jääma haigeks või surema. Tutvu konkreetse kindlustuspakkuja tingimustega! Reisitõrkekindlustuse soovitame sõlmida nii vara kui võimalik, kuid mitte enne, kui pole kindel, et reis kindlasti toimub.
 • Vahendame BTA kindlustust. Meditsiiniabikindlustuse hind koos reisitõrkekindlustusega selle reisi ajaks maksab kuni 17-aastastele 13,02 eurot, 18-64 aasta vanustele 17,36 eurot, 65-74 aasta vanustele 34,72 eurot. Kindlustuse sõlmimiseks on reisikorraldajale vaja esitada isikukood.

Lisainfo

Reisile on vajalik kaasa võtta vähemalt reisi lõpuni kehtiv pass!

Tasumine: Ettemaks 100 eurot palume tasuda ABZ Reiside kontole 5 päeva jooksul peale reisile registreerumist, kuid mitte hiljem kui 1. aprilliks 2019. Kogu reisiraha peab olema tasutud 31 päeva enne reisi. Reisi tühistamisel peale 1. aprilli 2019 ei tagastata reisijale ettemaksu, mille summa on ära märgitud reisikavas (100 eurot).

NB! Reisile registreerumise ja reisiraha tasumisega kinnitate, et olete tutvunud OÜ ABZ Reisid reisitingimustega www.abz.ee

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis ja hinnas.

OÜ ABZ Reisid
Kooli 6, Kagukeskus
Võru 65606
Tel. +372 78 28 498
e-mail: info@abz.ee
web: www.abz.ee

print

Broneeri reis

Reisi nimi Täiskasvanu Laps Vabu kohti Väljasõit Kestus
Gruusia 26. september - 4. oktoober 2019 754 0 0 26 Nov 9 päeva

Booking Information

Name Price ( Adults/Children ) Persons ( Adults/Children ) Quantity Kokku

Maksumus

Vahehind 0
Kokku 0

Customer Information

*
First Name is required.
*
Last Name is required.
*
Number Phone is required.
*
Address is required.
Thank You. Your booking have received and booking number is

Ulvi Mustmaa

Reisijuht, giid

Phone

+372 56 457 384

Email

ulvi.mustmaa@gmail.com