Reis

Hind809

Gruusia 20.-28. september VÄLJA MÜÜDUD!

Väljasõit

20 Sep

Kestus

9 päeva

Vaatamisi

2702

reisikava

NB! Alates 15. sept 2020 on Gruusiasse sisenemisel vaja ette näidata negatiivne koroonatest, mis on tehtud max 72 tundi enne riiki sisenemist. 

1. päev P 20. september
Kell 17 transfeer Võrust Riia lennujaama.
Lennujaamas on vaja olla kohal hiljemalt kell 21. Kell 23.05 väljub lend Riiast Tbilisisse. Saabumine Tbilisisse kell 3.30.
2. päev E 21. september
Saabumine Tbilisisse varahommikul kell 3.30. Transfeer lennujaamast Tbilisi südamesse, Vabaduse väljaku ääres asuvasse hotelli Aqua Liberty****, kuhu jääme 4 ööks. http://aquahotels.ge/en/home
Hommikusöök hotellis. Kell 11 alustame ekskursiooniga Tbilisis.
Mtkhvari jõe kõrgetel kallastel asuv 1,5 miljoni elnikuga Tbilisi, rajatud 5.sajandil, Gruusia pealinn alates 6. sajandist, oma ajaloo jooksul 29 korda ümber ehitatud, on üks võluvamaid linnu maailmas. Tbilisi on omamoodi kaootiline segu uuest ja vanast, vana kaitseb UNESCO. Viimase kümnekonna aastaga on tulnud ohtralt uut – klaasi ja metalli, kuid alles on ka vanalinna kitsad, pitsiliste rõdudega tänavad ja arvukad väärikad pühakojad. Viimastest olulisimas, Sioni katedraalis, asub Gruusia tähtsaim reliikvia: maa ristiusustaja Püha Nino viinapuuväätidest rist.
Linna kohal tervitavad saabujaid Narikala kindlus ja Gruusia ema – 20 m kõrgune skulptuur, kellel ühes käes veinipokaal sõpradele, teises mõõk vaenlaste jaoks.
Tbilisi üheks omapäraks on ka Rezo Gabriadze rajatud nukuteater ja selle viltune torn. Tornis etendub igal täistunnil kellamäng „Elu ringkäik” – poiss kohtab tüdrukut, abielu, laste sünd, matused…
Külastame Gruusia etnograafia- ja vabaõhumuuseumi Kilpkonnajärve lähistel, kus 65 hektaril on eksponeeritud 70 näidet Gruusia traditsioonilistest ehitistest.
http://museum.ge/index.php?lang_id=ENG&sec_id=46 (pilet täiskasvanule 3 GEL; valuutakurss: 1 euro = ca 3 lari).
Õhtul soovijatele väävlisauna külastus. Väävlisaun on olnud linna osaks aegade algusest peale ning linn on oma nimegi nende järgi saanud – linna nimi gruusia keeles on „soe koht”. Väävline vesi tegevat nooreks ja reipaks ka kõige väsinumad ning rõõmsaks ka kõige kurvameelsemad. Abanotubani piirkonnas on kümmekond kuppelsauna, kõigis erineva standardi, suuruse ja hinnaga privaatruumid.
Pääse väävlisauna: Luksuslik tuba üheks tunniks 100-120GEL, keskmine tuba üheks tunniks 60-80 GEL, säästutuba üheks tunniks 30-55 GEL, käterätt, šampoon, seep, plätud 1-3GEL, massaaž ja kehakoorimine 20GEL. Vaata ka:
https://www.travelsofabookpacker.com/blog/visiting-tbilisi-sulphur-baths-first-time-visitors?fbclid=IwAR2Yq7Q2SCON6OaZNUVY6BJR7DSjxGX5leXEQKNInjy11AvrHvTDvF_msks
Majutus samas hotellis.
3. päev T 22. september
Hommikusöök.
Gruusia Sõjatee Kaukasuse mägedes on paljude täiskasvanute jaoks omaette mõiste. Nüüd läheme seda vaatama-kogema.
Meie teele jäävad Ananuri kindlus – unikaalne fortifikatsioonide, sakraalhoonete ja tsiviilrajatiste kompleks Zhinvali veehoidla kaldal (UNESCO) ning mägikuurort ja suusakeskus Gudauri. Ületame teekonna kõrgeima, Jvari kuru (2395m). Stepantsminda (Kazbegi) küla on ümbritsetud kõrgetest mägedest, otse idas kõrgub Mkinvartsveri -Kazbek (5033m). Soovi korral sõit maastikuautodega Gergeti Kolmainu kiriku juurde, mis asub künka tipus merepinnast 2160 m kõrgusel (džiibisõit lisatasu eest, hind ca 10 eurot). Tagasisõit Tbilisisse.
Majutus samas hotellis.
4. päev K 23. september
Hommikusöök.
Ida-Gruusias asuv Kahheetia on Gruusia suurim veinipiirkond, mida ei peeta mitte üksnes Gruusia, vaid kogu veinikultuuri sünnimaaks: siinsete veinide kõrge kvaliteet oli tuntud juba antiikajal. Kahheetias kasvavatkse enam kui 50 sorti viinamarju, kõigil on kohalike külade nimed.
Läbime kuulsad veinipiirkonnad Mukuzani, Tsinandali ja Kvareli. Voogavad viinamarjanõlvad ja mõnusad külamaastikud. Tutvume Gruusia suurima Kvareli veinitunneliga ja degusteerime siinseid veine.
Kuni 18. sajandi lõpuni oli Kahheetia-Kartli iseseisev kuningriik. Kuninglik linn Signaghi, kohalike hulgas tuntud kui armastuse linn, näeb välja nagu piltpostkaart. Lähedalasuvast Mirzaani külakesest on pärit Gruusia kuulsaim kunstnik Niko Pirosmani, kelle töödest on hea väljapanek kohalikus muuseumis. Vaid mõned kilomeetrid eemal asuvad Gruusia suurim nunnaklooster ja Püha Nino hauakirik.
Hiline lõunasöök koos Kahheetia veini, laulude ja toostimeistriga, millle käigus õpime üksiti valmistama hinkaale ja gruusia maiust tšurtšelasid (lisatasu eest, hind orienteeruvalt 33 eurot).
Majutus samas hotellis.
5. päev N 24. september
Hommikusöök.
Öeldakse, et kui reisisell lahkus Gruusiast Mtskheta linna külastamata, siis pole ta
Gruusias käinudki. Selles Gruusia iidses pealinnas ja tänases idüllilises väikelinnas ootavad huvilisi Jvari (Püha risti) klooster (pärimuse järgi rajatud suure risti kohale, mis seisis Aragvi ja Kura jõe ühinemiskohal), Püha Nino klooster, Armazi kindlus ja Gruusia tähtsamaid pühakodasid Svetitskhoveli katedraal. Legendi järgi on kirikusse maetud Kristuse mantlisse mähituna püha Sinodius.
Gori linna kohal kõrgub majesteetlik kindlus, mis räägib linna väärikast minevikust. Kaasajal on Gori teada eelkõige linnana, kus sündis J.Stalin. Soovijatele tutvumine muuseumi ja sünnimajaga (hind 20 GEL).
Uplistsikhe koobaslinn on rajatud Mtkhvari jõe kõrgele kaldakaljule tõenäoliselt juba varasel rauaajal. Olles olnud pidevalt asustatud kuni keskajani, on siia rajatud koobassaale, tänavaid ja pühakodasid – nii paganlikke kui kristlikke. Uplistsikhe tähendabki tõlkes jumalate kindlust (hind: täiskasvanu 7 GEL, õpilased 1 GEL). Vaata ka: http://www.georgianmuseums.ge/?lang=eng&id=1_1&sec_id=8&th_id=205
Alam-Kaukasus on unikaalne kant, kus asuvad Gruusia suurimad ja sügavamad järved ning vulkaanilised platood. Mägedevahelises kitsas orus asuv Borjomi on juba 19. sajandist tuntud kuurortina, mille visiitkaardiks on kahtlemata Borjomi mineraalvesi. Tutvume kuulsa tervisevete kuurortiga, kust leiame 19. sajandi villad ja supelusmajad ning mineraalveeallika.
Majutus Borjomi kesklinnas uhke ajalooga hotellis Golden Tulip**** .https://borjomi.goldentulip.com/en-us/ Õhtusöök hotellis (sisaldub hinnas).
6. päev R 25. september
Hommikusöök.
Sõidame Kutaisisse. Juba 2. aastatuhandel e.Kr oli Kutaisi legendaarse Kolhise pealinnaks. Mütoloogiliselt on just see kuldvillaku maa, kuhu jõuavad oma kuulsal rännakul argonaudid. Aastail 978-1122 oli Kutaisi Imereetia kuningriigi keskusena sisuliselt kogu Gruusia pealinnaks. Linna keskväljakul uhkeldab purskkaev, mille kujunduses on kasutatud Gruusia kõige kuulsamate arheoloogiliste leidude koopiaid. Linna olulisimaks vaatamisväärsuseks on Gruusia suurkuninga Bagrat III ajal rajatud Bagrati katedraal. Gelati klooster (UNESCO) oli pikki aastaid Gruusia valitsejate matmispaigaks. Siin puhkab igavest und ka Gruusia legendaarseim valitseja David Ehitaja. Kutaisis asus kuni 2019. aastani Gruusia parlament ja 2012. aastal avati siin ka uus ülimoodne parlamendihoone.
Sataplia riiklikul kaitsealal asuval Sataplia sauruste mäel näeme eelajalooliste elukate jalajälgi. Vulkaanilise tegevuse tulemusena sündinud Sataplia koobaste sammassaalides liigume kõrgetes võlvsaalides, mida ehivad stalaktiidid ja stalakmiidid. Vaateplatvormilt imetleme panoraamvaateid Kutaisile.
Jätkub sõit Musta mere rannikule läbi ajaloolise Imereetia ja Guria. Vaheldusrikas reljeef ja külluslik loodus pakuvad juba sõidu esimestel kilomeetritel vapustavaid elamusi. Siinsete külade elanikud pakuvad oma kaupa otse teeäärsetes putkades ja võimaluse korral uudistame kohalikku keraamikat ning puunikerdusi ja proovime ahjusooja leiba.
Ööbimine Batumis hotellis Radisson Blue**** , https://www.radissonhotels.com/en-us/hotels/radisson-blu-batumi. Hotelli jääme 2 ööks. Soovijatele õhtusöök hotellis (lisatasu eest, 22 eurot).
7. päev L 26. september
Hommikusöök hotellis.
Päev (ranna)puhkuseks Batumis, vapustavate kontrastide linnas, kus vanalinna ajalooline hõng seguneb rannapiirkonna ultramoodsusega: Aleksandria tuletorni meenutav Sheratoni hotell, 147-meetrine Gruusia Tähestikutorn, palmialleed, värvilised tantsisklevad purskkaevud, loendamatud kohvikud.
Soovi korral võimalik Batumi botaanikaaia külastus.
Majutus samas hotellis.
8. päev P 27. september
Hommikusöök hotellis.
Päev puhkuseks Batumis.
Pärastlõunal alustame teekonda Tbilisisse lennujaama (saabumine öösel kell 2).
9. päev E 28. september
Lend Tbilisi-Riia stardib öösel kell 4.10. Saabumine Riia lennujaama esmaspäeval, 28. septembril kell 6:40. Transfeer Riiast tagasi Võrru.

 

Hind: 809 eurot

hinna sees

 • transfeer Riia lennujaama ja tagasi
 • lennupiletid suunal Riia-Tbilisi-Riia koos äraantava pagasiga (airBaltic)
 • Gruusia kohaliku reisibussi kasutus vastavalt programmile
 • reisijuht-giidi teenused
 • 7 ööbimist hotellis koos hommikusöögiga
 • parkimistasud
 • 1 õhtusöök (hotellis Golden Tulip)

Lisatasu eest

 • lisatoitlustus (Batumi hotellis 15 eurot)
 • lõunasöök Maranis koos Kahheetia veini, laulude ja toostimeistriga ca 33 eurot
 • 1-kohalise toa lisatasu on 160 eurot
 • tasuliste vaatamisväärsuste pääsmed ( 1 euro = ca 3 Gruusia lari)
  – Gruusia etnograafia- ja vabaõhumuuseum: pilet täiskasvanule 1,50 eurot
  – džiibisõit Gergeti Kolmainu kiriku juurde, hind 10 eurot
  – Uplistsikhe koobaslinn: täiskasvanu 2,50 eurot
  – veinitunneli külastus koos degusteerimisega 6 eurot
  – Sataplia koopad 8 eurot
  – väävlisauna külastus: luksuslik tuba üheks tunniks 100-120GEL, keskmine tuba üheks tunniks 60-80 GEL, säästutuba üheks tunniks 30-55 GEL, käterätt, šampoon, seep, plätud 1-3GEL, massaaž ja kehakoorimine 20GEL
  – J. Stalini muuseumi ja sünnimaja külastus: hind 20 GEL
 • soovitame sõlmida ka meditsiiniabikindlustuse koos reisitõrkekindlustusega. Meditsiiniabikindlustus katab kindlustusjuhtumi korral ka visiiditasud, voodipäevatasud ja riikidevahelise transpordi, mida Euroopa ravikindlustuskaart ei kata.
  Reisitõrkekindlustus katab tehtud reisipaketi kulud juhul, kui jääte reisi eel haigeks ja ei saa reisile minna (vajalik on sel juhul esitada kindlustusfirmale arstitõend). Reisitõrkekindlustus maksab kulud ka juhul, kui lähedane inimene peaks jääma haigeks või surema. Tutvu konkreetse kindlustuspakkuja tingimustega! Reisitõrkekindlustuse soovitame sõlmida esimese ettemaksu tegemise järel.

Lisainfo

Reisile on vajalik kaasa võtta vähemalt reisi lõpuni kehtiv pass!

Tasumine: Ettemaks 100 eurot palume tasuda ABZ Reiside kontole EE121010220003996017 SEB pangas 5 päeva jooksul peale reisile registreerumist, kuid mitte hiljem kui 10. juuniks 2020. Kogu reisiraha peab olema tasutud 31 päeva enne reisi. Reisi tühistamisel peale 10. juunit 2020 ei tagastata reisijale ettemaksu, mille summa on ära märgitud reisikavas (100 eurot).

NB! Reisile registreerumise ja reisiraha tasumisega kinnitate, et olete tutvunud OÜ ABZ Reisid reisitingimustega www.abz.ee

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis ja hinnas.

OÜ ABZ Reisid
Seminari 5
Võru 65608
Tel. +372 78 28 498
info@abz.ee
www.abz.ee

print

Broneeri reis

Reisi nimi Täiskasvanu Laps Vabu kohti Väljasõit Kestus
Gruusia 20.-28. september VÄLJA MÜÜDUD! 809 0 0 20 Sep 9 päeva

Booking Information

Name Price ( Adults/Children ) Persons ( Adults/Children ) Quantity Kokku

Maksumus

Vahehind 0
Kokku 0

Customer Information

*
First Name is required.
*
Last Name is required.
*
Number Phone is required.
*
Address is required.
Thank You. Your booking have received and booking number is

Ulvi Mustmaa

Reisijuht, giid

Phone

+372 56 457 384

Email

ulvi.mustmaa@gmail.com