Reis

Hind1,090

Gruusia 17.-24. oktoober 2024

Väljasõit

17 Oct

Kestus

8 päeva

Vaatamisi

1536

reisikava

Sügisesse koolivaheaega planeeritud reis on kavandatud selliselt, et tutvustada Gruusia “kõige-kõiget” ja samas jätta reisijatele ka puhkamisruumi.

 

1. päev N, 17.  oktoober
Transfeer Võrust Riia lennujaama. Peatuse vastavalt grupi kompplekteerumisele.
Lennujaamas on vaja olla kohal hiljemalt kell 21.20. Kell 23.20 väljub lend Riiast Tbilisisse. Saabumine Tbilisisse kell 04.40. Transfeer lennujaamast Tbilisi südamesse, Vabaduse väljaku ääres asuvasse hotelli Marlyn***, kuhu jääme 4 ööks.

2. päev R, 18. oktoober PÄEV TBILISIS
Hommikusöök. Kell 11 alustame ekskursiooniga Tbilisis.
Mtkhvari jõe kõrgetel kallastel asuv 1,5 miljoni elnikuga Tbilisi, rajatud 5.sajandil, Gruusia pealinn alates 6. sajandist, oma ajaloo jooksul 29 korda ümber ehitatud, on üks võluvamaid linnu maailmas. Tbilisi on omamoodi kaootiline segu uuest ja vanast, vana kaitseb UNESCO. Viimase kümnekonna aastaga on tulnud ohtralt uut – klaasi ja metalli, kuid alles on ka vanalinna kitsad, pitsiliste rõdudega tänavad ja arvukad väärikad pühakojad. Viimastest olulisimas, Sioni katedraalis, asub Gruusia tähtsaim reliikvia: maa ristiusustaja Püha Nino viinapuuväätidest rist.
Külastame Gruusia etnograafia- ja vabaõhumuuseumi Kilpkonnajärve lähistel, kus 65 hektaril on eksponeeritud 70 näidet Gruusia traditsioonilistest ehitistest.
http://museum.ge/index.php?lang_id=ENG&sec_id=46 (pilet täiskasvanule 3 GEL; valuutakurss: 1 euro = ca 3 lari).
Õhtul soovijatele väävlisauna külastus. Väävlisaun on olnud linna osaks aegade algusest peale ning linn on oma nimegi nende järgi saanud – linna nimi gruusia keeles on „soe koht”. Väävline vesi tegevat nooreks ja reipaks ka kõige väsinumad ning rõõmsaks ka kõige kurvameelsemad. Abanotubani piirkonnas on kümmekond kuppelsauna, kõigis erineva standardi, suuruse ja hinnaga privaatruumid.
Pääse väävlisauna: Luksuslik tuba üheks tunniks 100-120GEL, keskmine tuba üheks tunniks 60-80 GEL, säästutuba üheks tunniks 30-55 GEL, käterätt, šampoon, seep, plätud 1-3GEL, massaaž ja kehakoorimine 20GEL. Vaata ka:
https://www.travelsofabookpacker.com/blog/visiting-tbilisi-sulphur-baths-first-time-visitors?fbclid=IwAR2Yq7Q2SCON6OaZNUVY6BJR7DSjxGX5leXEQKNInjy11AvrHvTDvF_msks
Majutus samas hotellis (2).

3. päev L 19. oktoober GRUUSIA SÕJATEE
Hommikusöök.
Gruusia Sõjatee Kaukasuse mägedes on paljude täiskasvanute jaoks omaette mõiste. Nüüd läheme seda vaatama-kogema.
Meie teele jäävad Ananuri kindlus – unikaalne fortifikatsioonide, sakraalhoonete ja tsiviilrajatiste kompleks Zhinvali veehoidla kaldal (UNESCO) ning mägikuurort ja suusakeskus Gudauri. Ületame teekonna kõrgeima, Jvari kuru (2395m). Stepantsminda (Kazbegi) küla on ümbritsetud kõrgetest mägedest, otse idas kõrgub Mkinvartsveri -Kazbek (5033m). Soovi korral sõit maastikuautodega Gergeti Kolmainu kiriku juurde, mis asub künka tipus merepinnast 2160 m kõrgusel (džiibisõit lisatasu eest, hind ca 10 eurot). Tagasisõit Tbilisi.
Majutus samas hotellis (3).

4. päev P 20. oktoober PÄEV TBILISIS
Tutvumine vanalinnaga. Tbilisi üheks omapäraks on rõdud ning Rezo Gabriadze rajatud nukuteater ja selle viltune torn. Tornis etendub igal täistunnil kellamäng „Elu ringkäik” – poiss kohtab tüdrukut, abielu, laste sünd, matused…Linna kohal tervitavad saabujaid Narikala kindlus ja Gruusia ema – 20 m kõrgune skulptuur, kellel ühes käes veinipokaal sõpradele, teises mõõk vaenlaste jaoks. Soovi korral sõit funikulööriga Gruusia ema juurde, kust avaneb kaunis vaade linnale.
Vaba aeg iseseisvaks tutvumiseks linnaga.
Majutus samas hotellis (4).

5. päev E 21. oktoober MTSKHETA – GORI – UPLISTSIKHE KOOBASLINN – BATUMI
Hommikusöök.
Öeldakse, et kui reisisell lahkus Gruusiast Mtskheta linna külastamata, siis pole ta Gruusias käinudki. Selles Gruusia iidses pealinnas ja tänases idüllilises väikelinnas ootavad huvilisi Jvari (Püha risti) klooster (pärimuse järgi rajatud suure risti kohale, mis seisis Aragvi ja Kura jõe ühinemiskohal), Püha Nino klooster, Armazi kindlus ja Gruusia tähtsamaid pühakodasid Svetitskhoveli katedraal. Legendi järgi on kirikusse maetud Kristuse mantlisse mähituna püha Sinodius.
Gori linna kohal kõrgub majesteetlik kindlus, mis räägib linna väärikast minevikust. Kaasajal on Gori teada eelkõige linnana, kus sündis J.Stalin. Soovijatele tutvumine muuseumi ja sünnimajaga (hind 20 GEL).
Uplistsikhe koobaslinn on rajatud Mtkhvari jõe kõrgele kaldakaljule tõenäoliselt juba varasel rauaajal. Olles olnud pidevalt asustatud kuni keskajani, on siia rajatud koobassaale, tänavaid ja pühakodasid – nii paganlikke kui kristlikke. Uplistsikhe tähendabki tõlkes jumalate kindlust (hind: täiskasvanu 7 GEL, õpilased 1 GEL). Vaata ka: http://www.georgianmuseums.ge/?lang=eng&id=1_1&sec_id=8&th_id=205
Ööbimine Batumis hotellis Intourist Palace Hotel***** https://www.intouristpalace.com/en Hotelli jääme 2 ööks.

6. päev T 22. oktoober BATUMI
Hommikusöök hotellis.
Päev puhkuseks Batumis, vapustavate kontrastide linnas, kus vanalinna ajalooline hõng seguneb rannapiirkonna ultramoodsusega: Aleksandria tuletorni meenutav Sheratoni hotell, 147-meetrine Gruusia Tähestikutorn, palmialleed, värvilised tantsisklevad purskkaevud, loendamatud kohvikud.
Soovi korral võimalik Batumi botaanikaaia külastus.
Õhtul ühine gruusiapärane õhtusöök supra koos veinide, toostimeistri, laulude ja tantsuga (lisatasu 45 eurot).
Majutus samas hotellis (2) .

7. päev K 23. oktoober BATUMI
Hommikusöök hotellis.
Päev puhkuseks Batumis. Pärastlõunal (ca kl 17) alustame teekonda Tbilisisse. Lennujaama saabumine öösel kell 2.

8. päev N 24. oktoober
Lend Tbilisi-Riia stardib öösel kell 05.25. Saabumine Riia lennujaama  kell 08.55. Transfeer Riiast Lõuna-Eestisse (vastavalt grupi komplekteerumisele).

 

Hind: 1090 eurot

hinna sees

 • lennupiletid suunal Riia-Tbilisi-Riia koos äraantava pagasiga (airBaltic)
 • transfeer Riia lennujaama ja tagasi (Võrust või vastavalt grupi komplekteerumisele)
 • Gruusia kohaliku reisibussi kasutus vastavalt programmile
 • reisijuht-giidi teenused
 • 6 ööbimist hotellis koos hommikusöögiga
 • parkimistasud

Lisatasu eest

 • 1- kohalise toa lisatasu on 160 eurot
 • tasuliste vaatamisväärsuste pääsmed ( 1 euro = ca 2.8  Gruusia lari). Hinnad on seisuga oktoober 2023:
  – Gruusia etnograafia- ja vabaõhumuuseum: pilet täiskasvanule 9 eurot
  – maasturitega sõit parklast Gergeti Kolmainu kiriku juurde (Gruusia sõjateel), hind 10 eurot
  – Uplistsikhe koobaslinn: täiskasvanu 7 eurot
  – väävlisauna külastus: luksuslik tuba üheks tunniks 120-170 GEL, keskmine tuba üheks tunniks 80-100 GEL, säästutuba üheks tunniks 30-55 GEL, käterätt, šampoon, seep, plätud 1-3 GEL, massaaž ja kehakoorimine 20 GEL ( rusikareegel eurodeks arvutamisel: jaga hind kolmega)
  – J. Stalini muuseumi ja sünnimaja külastus: hind 8 eurot
 • Gruusiapärane õhtusöök koos toostimeistr, laulude ja tantsuga a 45 eur
 • Lõunasöökidele kulub päevas ca 10-15 €. Tass kohvi ca 2-3 €, pudelivesi 0,50 €, õlu ca 2 €, pudel keskklassi veini kaupluses ca 5–7 €.
 • Soovitame sõlmida ka meditsiiniabikindlustuse koos reisitõrkekindlustusega! Meditsiiniabikindlustus katab kindlustusjuhtumi korral ka visiiditasud, voodipäevatasud ja riikidevahelise transpordi, mida Euroopa ravikindlustuskaart ei kata.
  Reisitõrkekindlustus katab tehtud reisipaketi kulud juhul, kui jääte reisi eel haigeks ja ei saa reisile minna (vajalik on sel juhul esitada kindlustusfirmale arstitõend). Reisitõrkekindlustus maksab kulud ka juhul, kui lähedane inimene peaks jääma haigeks või surema. Tutvu konkreetse kindlustuspakkuja tingimustega!
  Meditsiiniabikindlustuse koos reisitõrkega soovitame sõlmida kohe esimese ettemaksu tegemise järel ja hiljemalt nädal enne reisi.

  BTA reisikindlustuse hinnad reisile 8 päevaks: kuldpakett, meditsiiniabikindlustus kattega 150 000 eurot, reisitõrge 1000 eurot ja pagasikindlustus 320 eurot 31.25 eurot (18-64 a); koos reisitõrke lisakaitsega (nt lennufirma või lennujaama streik) 39.41 eurot
 • 55.69 eurot (65-74 a), koos reisitõrke lisakaitsega 72.02 eurot
  Meditsiiniabikindlustus + reisitõrge ilma pagasikindlustuseta 29.12 (18.-64 a), koos reisitõrke liskaitsega 37.29 eurot ja 51.45 eurot (65-74 a), koos reiistõrke liskaitsega 67.78 eurot. Vormistamiseks on vajalik isikukood.

]Info Gruusiasse sisenemise tingimuste kohta leiate välisministeeriumi lehelt:
https://reisitargalt.vm.ee/riigid/gruusia/

Reisile on vajalik kaasa võtta vähemalt reisi lõpuni kehtiv pass!

Tasumine: Ettemaks 100 eurot palume tasuda ABZ Reiside kontole 5 päeva jooksul peale reisile registreerumist. Kogu reisiraha peab olema tasutud 31 päeva enne reisi. Reisid maksumusega alla 100 euro tuleb tasuda 5 päeva jooksul peale reisile registreerumist.
Ülekandega tasumisel palume märkida selgitusse reisi nimi, kuupäev(ad) ja reisija nimi. OÜ ABZ Reisid arvelduskonto number SEB pangas on EE121010220003996017.
Reisi tühistamisel vähem kui 31 päeva enne reisi algust ei tagastata reisijale ettemaksu.

NB! Reisija on kohustatud tutvuma ABZ Reiside reisitingimustega www.abz.ee

 

OÜ ABZ Reisid
Seminari 5
Võru 65608
Tel. +372 78 28 498
info@abz.ee
www.abz.ee

print

Broneeri reis

Reisi nimi Täiskasvanu Laps Vabu kohti Väljasõit Kestus
Gruusia 17.-24. oktoober 2024 1,090 0 0 17 Oct 8 päeva

Booking Information

Name Price ( Adults/Children ) Persons ( Adults/Children ) Quantity Kokku

Maksumus

Vahehind 0
Kokku 0

Customer Information

*
First Name is required.
*
Last Name is required.
*
Number Phone is required.
*
Address is required.
Thank You. Your booking have received and booking number is

Ulvi Mustmaa

Reisijuht, giid

Phone

+372 56 457 384

Email

ulvi.mustmaa@gmail.com