Reis

Hind57

Põlva-Elva lillereis 21. juuni 2020

Väljasõit

21 Jun

Kestus

1 päev

Vaatamisi

1235

Kohti

17

Foto: Mikko talu iluaed

reisikava

Hei, lilleinimesed!

Pärst pikka „paastu” ja koduaias rügamist on paras aeg end lille lüüa ja üks lillereis ette võtta!

Nii nagu Võru, on ka Põlva ja Elva saanud EV 100 arhitektuuriprogrammi “Hea Avalik Ruum” raames uued ja huvitavad linnasüdamed. Vaatame need üle. Lisaks külastame kahe Eesti kangema sibullille-spetsialisti – Andi Normeti ja Sulev Savisaare koduaedu ja -põlde.

 • 8.00 – Väljasõit Võrust
 • Põlva keskväljaku arhitektuurikonkursi võtis projekt nimega „Puulinn”. Siiamaani oli Põlva üks väheseid ilma konkreetse keskväljakuta linnu. Omamoodi veider, kuid samas huvitav on ka nüüdne lahendus, mis on linna keskväljaku paigutanud otsekui „nurga taha”. Vaatamegi siis nurga taha!
 • Külastame Mikko talu aeda. Mikko talu aia rajamisega alustati 1996.aastal. Aastatega on loodud ca 2 hektaril paiknev liigirohke inglise stiilis taluaed, kus erinevaid taimi üle 1000. Reljeefsel maastikul avanevad maalilised vaated. Loodud on erinevad aiaruumid köögiviljaaiaga.
 • Elva uus linnasüda seob keskväljaku Arbi järve äärse puhkealaga. Teele jäävad istumispesad, soojad kivid, võrkkiiged, lauatennis ja õuemale, trenažöörid, mudilaste mänguala, Presidendi tamm… Teekond lõpeb puidust rannaplatvormi, vee kohal oleva lamamisvõrgu ja purskkaevuga.
 • Aeg iseseisvaks jalutamiseks ja lõunapausiks.
 • Raamatu „Eesti sibullilleentsüklopeedia” (mis tutvustab 980 liiki ja 4000 sorti 81 perekonnast, koos kirjelduste ja kasvunõuetega) autori Sulev Savisaare aia puhul on tegemist Baltimaade ja Põhjamaade suurima haruldaste sibullillede avamaakollektsiooniga. Umbes 700 ruutmeetrisele haritavale alale on koondatud ca 2000 haruldast püsilille, enamikus sibullilled. Sulev kasvatab sibullilli, mida muudes Eesti aedades ei esine ning katsetab uusi sorte, et näha, millised neist sobivad meie kliimas avamaale ja millised mitte. Kõige arvukamalt on esindajaid perekondadest lauk, ülane, tulivõhk, aarum, sügislill, lõokannus, krookus, koerahammas, püvilill, lumikelluke, võrkiiris, juuno, kobarhüatsint, linnupiim, jänesekapsas, silla, kolmiklill, aga esindatud on ka paljud muud vähem tuntud sibullilleperekonnad. Ei kasvata tulpe, nartsisse, hüatsinte, liiliaid ega külmaõrnu sibullilli (jorjenid, gladioolid jm).
 • Enne kojusõitu teeme veel ka terviseturgutuse Väikesel Väerajal (3 km) – vahelduval metsamaastikul kulgev terviserada ühendab endas teaduse, tervise, spordi, kunsti ja pärimuse valdkondi. Rajale paigutatud Eesti muinasjuttude puuskulptuurid tekitavad omapärase vabaõhugalerii.
 • Võrru tagasi jõuame orienteeruvalt kell 19.

 

Hind: 57 eurot

 

Kui panete kokku oma 7-liikmelise seltskonna, alustame reisi teie „kodunt” teile sobival kuupäeval! Küsi hinda!

hinna sees

 • 23-kohalise bussi kasutus
 • reisijuht-giidi teenus
 • Mikko talu ja Sulev Savisaare aia külastus

Lisatasu eest

 • toitlustus

Lisainfo

Tasumine. Tasumine 5 päeva jooksul peale reisile registreerumist.
OÜ ABZ Reisid arvelduskonto number SEB pangas on EE121010220003996017. Selgitusse palun lisage reisi nimi ja reisija nimi.

NB! Reisile registreerumise ja reisiraha tasumisega kinnitate, et olete tutvunud OÜ ABZ Reisid reisitingimustega www.abz.ee

print

Broneeri reis

Reisi nimi Täiskasvanu Laps Vabu kohti Väljasõit Kestus
Põlva-Elva lillereis 21. juuni 2020 57 0 17 21 Jun 1 päev

Booking Information

Name Price ( Adults/Children ) Persons ( Adults/Children ) Quantity Kokku

Maksumus

Vahehind 0
Kokku 0

Customer Information

*
First Name is required.
*
Last Name is required.
*
Number Phone is required.
*
Address is required.
Thank You. Your booking have received and booking number is