Reis

Hind823

Dalmaatsia 28. juuni - 5. juuli 2019

Väljasõit

28 Jun

Kestus

8 päeva

Vaatamisi

2131

reisikava

Aadria mere rannikul asuv Horvaatia on üks Euroopa väiksemaid ja ilusamaid riike. Põhjas kõrguvad mäed, sisemaa on kaetud paksude metsadega, rannikuala koos saartega (kokku 1185 saart) on mägine ja kaunis, leidub ka maalilisi järvi ja mitmel pool on huvitavad karstialad. Üks kaunimaid ja populaarsemaid  piirkondi  Horvaatias on  Aadria mere äärsed alad. Horvaatia rikkuseks on äärmiselt puhas loodus. Euroopa turiste meelitavad tema Eco-rannad, laevasõidud, kalapiknikud ja rattamatkad.
Dalmaatsia võlub külalisi oma põneva rannikualaga – mäed, käänulised rannikuteed, kaunid saared. Külastame selliseid linnu nagu Trogir ja Split. Horvaatia loodust imetleme Krka rahvuspargis ja kalapiknikul.

1. päev R 28. juuni
Transfeer Põlvast Riia lennujaama. Lennujaamas on vaja olla kell 6.30.
Kell 8.20 lend Riiast Horvaatiasse Spliti linna. Saabumine Spliti kell 10.00. Tutvumine Splitiga ja lühike vaba aeg ise linnaga tutvumiseks.
Majutuma sõidame Trogiri lähedale hotelli Jadran. https://hotel-jadran.com/en/
Pärastlõunal aeg puhkuseks.
Õhtusöök hotellis.

Päevane marsruut kaardil: Splitist hotelli Jadran

2. päev L 29. juuni
Hommikusöök hotellis. Päev puhkuseks. Majutus ja õhtusöök samas hotellis

3. päev P 30. juuni
Hommikusöök hotellis.
Soovijatele väljasõidupäev Krka rahvusparki. Krka jõgi on omalaadne karstifenomen. Oma teel mere poole moodustab ta lugematuid järvi, jugasid, kärestikke. http://www.np-krka.hr
Väljasõidu lõpetame õhtusöögiga turismitalus Kalpic. Turismitalu omanik Ivan päris talu oma vanematelt ning tema sooviks on näidata külalistele ehedaid kohalikke traditsioone. Ivani tütred astuvad isa jälgedes. Lisaks majutusele pakutakse omatehtud vinnutatud liha, juustusid ning kohalikke traditsioonilisi toite, mida kõike meiegi maitsta saame, http://www.kalpic.com/index.html
Väljasõidupäeva pikkus orienteeruvalt 8 tundi, hind koos bussikasutuse, rahvuspargi pääsme ja õhtusöögiga 60 eurot. Hind ilma õhtusöögita on 30 eurot.
Majutus samas hotellis.

Päevane marsruut kaardil: Väljasõit Krka rahvusparki ja turismitallu Kalpic

4. päev E 1. juuli
Hommikusöök hotellis.
Ennelõunal vaba aeg puhkuseks.
Pärastlõunal väljasõit lähedalasuvatesse väikelinnadesse. Sõidame mööda Riviera Kaštelalat, mis on moodustunud seitsmest endisest asulast või kindluslinnast. Külastame Kaštel Gomilicat, ainulaadset saarel asuvat kindluslinna, mille ajalugu ulatub tagasi 10. sajandisse, https://www.kastela-info.hr/en/home
Seejärel sõidame pisut sisemaale, et käia Klisi kindluses (pääse 8 eurot). Kindluse rajasid illüürid, kes olid selle sunnitud loovutama vanadele roomlastele. Peale Rooma riigi langust elasid kindluses juba horvaatia kuningad. Kindlusest avanevad maalilised vaated ümbruskonnale. https://www.tvrdavaklis.com/ https://www.expatincroatia.com/visiting-klis-fortress/
Mõlemad kohad on olnud võttepaigaks filmile “Troonide sõda”.
Väljasõidu pikkus orienteeruvalt 5 tundi, 13.00 – 18.00, hind 25 eurot. Hinna sees on bussikasutus ja Klisi kindluse pääse.
Majutus ja õhtusöök samas hotellis.

Päevane marsruut kaardil: Väljasõit Kastel Gomilicasse ja Klisi kindlusesse

5. päev T 2. juuli
Hommikusöök hotellis.
Päev kalapiknikuks. Tegemist on päevase laevasõiduga mööda Dalmaatsia rannikut. Laevareis kestab 8,5 tundi (9.00 – 17.30). Selle aja jooksul külastatakse erinevaid saari (Šolta, Maslinica), kus tehakse peatused jalutamiseks ja/või ujumiseks. Laeval pakutakse lõunat ning värskendavaid jooke. (Lisatasu eest, hind 25 eurot. http://www.da-travel.com/mirakul.asp)
Majutus ja õhtusöök samas hotellis.

6. päev K 3. juuli
Hommikusöök hotellis.
Kohe hommikul suundume mööda rannikuäärt väljasõidule linna nimega Šibenik. See on slaavipäraseim Aadria mere rannikulinnadest ning kuulub ka UNESCO maailmapärandi nimistusse. Seejärel külastame Zadari linna, mis on Horvaatia vanim pidevalt asustatud linn. Aeg jalutuskäiguks ja lõunasöögiks. Pärastlõunal külastame oliivi- ja veinitalu Masvin. Kaks kohalikku perekonda kasvatavad koos erinevaid oliivi- ja viinamarjasorte ning samuti viigimarju. Degusteerime veine ja oliiviõli (4 veini, 2 õli), suupisted). https://www.masvin-polaca.hr/?lang=en
Väljasõidu pikkus on orienteeruvalt 9 tundi, hind koos bussikasutuse ja degusteerimisega on 35 eurot. Majutus ja õhtusöök samas hotellis.

Päevane marsruut kaardil: Väljasõit Šibeniki ja Zadari linna ning tallu Masvin

7. päev N 4. juuli
Hommikusöök hotellis. Päev puhkuseks rannas.
Majutus ja õhtusöök samas hotellis.

8. päev R 5. juuli
Hommikusöök. Transfeer Spliti lennujaama. Lennujaamas on vaja olla kell 9.00.
Lend Splitist Riiga kell 10.50 – 14.25. Transfeer Riiast tagasi Põlvasse.

 

Hind: 823 eurot

hinna sees

 • lennupiletid Riiast Horvaatiasse Spliti lennujaama ja tagasi koos äraantava pagasiga (lennufirma airBaltic)
 • transfeer Spliti lennujaamast hotelli ja tagasi
 • transfeer Põlvast Riia lennujaama ja tagasi
 • 7 ööbimist hotellis koos hommikusöögiga
 • 6 õhtusööki hotellis
 • giid-reisisaatja teenused
 • eestikeelsed ekskursioonid vastavalt programmile

Lisatasu eest

 • soovitame sõlmida reisile meditsiiniabikindlustuse koos reisitõrkekindlustusega.
  Meditsiiniabikindlustus katab kindlustusjuhtumi korral ka visiiditasud, voodipäevatasud ja riikidevahelise transpordi, mida Euroopa ravikindlustuskaart ei kata.
  Reisitõrkekindlustus katab tehtud reisipaketi kulud juhul, kui jääte reisi eel haigeks ja ei saa reisile minna (vajalik on sel juhul esitada kindlustusfirmale arstitõend). Reisitõrkekindlustus maksab kulud ka juhul, kui lähedane inimene peaks jääma haigeks või surema. Tutvu kindlasti konkreetse kindlustuspakkuja tingimustega! Reisitõrkekindlustuse soovitame sõlmida nii vara kui võimalik, kuid mitte enne, kui on kindel, et reis kindlasti toimub. ABZ Reisid vahendab BTA kindlustust. Kindlustuse vormistamiseks on vajalik reisija isikukood.
  BTA kindlustuse hinnad (kattega 1000 eurot) on järgnevad:
  – vanusele 18-64 eluaastat maksab meditsiiniabikindlustus 6.40, meditsiiniabikindlsutus koos reisitõrkekindlustusega 14.64
  – vanusele 65-74 eluaastat, maksab meditsiiniabikindlustus 12.81, meditsiiniabikindlustus koos reisitõrkekindlustusega 29.27

 • lisatoitlustus
 • 1-kohalise toa lisatasu on 217 eurot
 • väljasõitude hinnad koos bussikasutusega (grupile vähemalt 25 reisijat):
  – 3. päeva väljasõit Krka rahvusparki koos õhtusöögiga 60 eurot
  – 4. päeva väljasõit Kaštel Gomilica kindluslinna ja Klisi kindlusesse 25 eurot
  – 5. päeva kalapiknik 25 eurot
  – 6. päeva väljasõit Šibeniki ja Zadari linnadesse koos veini- ja oliivitalu külastusega 35 eurot
 • Väljasõitudel osalemine tuleb reisijal otsustada 1 kuu enne reisi. Kui huvilisi väljasõitudele on vähem kui 25, siis arvutame hinna ümber vastavalt osalejate arvule ning otsustame, mis on see väikseim võimalik grupp, kellega väljasõit korraldada.

Lisainfo

Lisainfo:  Reisile on vajalik kaasa võtta vähemalt reisi lõpuni kehtiv EV pass või ID kaart ja Euroopa ravikindlustuskaart! Ravikindlustuskaart annab õiguse vajaminevale arstiabile Euroopa Liidus. Kaardi tellimise kohta loe: https://www.haigekassa.ee/kontaktpunkt/arstiabi-euroopa-liidus-ja-mujal/euroopa-ravikindlustuskaart

NB! Reisija on kohustatud tutvuma ABZ Reiside reisitingimustega www.abz.ee

Tasumine: Ettemaks 100 eurot palume tasuda ABZ Reiside arvelduskontole SEB pangas EE121010220003996017 hiljemalt 20. veebruariks 2019. Kogu reisiraha peab olema tasutud 31 päeva enne reisi. Makse tegemisel kirjutage selgitusse Dalmaatsia reis 28. juuni – 5. juuli ja Reisija Nimi.
Reisi tühistamisel peale 20. veebruari ei tagastata reisijale ettemaksu, mille summa on ära märgitud reisikavas (100 eurot).

 

OÜ ABZ Reisid
Kooli 6, Kagukeskus
Võru 65606
Tel. +372 78 28 498
e-mail: info@abz.ee
web: www.abz.ee

print

Broneeri reis

Reisi nimi Täiskasvanu Laps Vabu kohti Väljasõit Kestus
Dalmaatsia 28. juuni - 5. juuli 2019 823 0 0 28 Jun 8 päeva

Booking Information

Name Price ( Adults/Children ) Persons ( Adults/Children ) Quantity Kokku

Maksumus

Vahehind 0
Kokku 0

Customer Information

*
First Name is required.
*
Last Name is required.
*
Number Phone is required.
*
Address is required.
Thank You. Your booking have received and booking number is

Ulvi Mustmaa

Reisijuht, giid

Phone

+372 56 457 384

Email

ulvi.mustmaa@gmail.com