Reis

Hind49

VALGUS, PIMEDUS ja PIPARKOOGID 4. jaanuar 2022

Väljasõit

04 Jan

Kestus

1 päev

Vaatamisi

405

Kohti

7

reisikava

Foto on pärit siit.


“Kingi linnalapsele kuljustega saanisõit läbi lumise metsa.. Kingi maalapsele raekoja platsi jõulupuu.” – niimoodi õpetatakse päkapikke Lehte Hainsalu raamatus “Pikkurilli”.

Meil on just selline kingitus pakkuda – imeline päev Tallinnas. Paljude jõulutulede ja piparkookidega…
Kingitusi võib ju teha ka endale :)!

 

Väljasõit kell 8.00 Võrust Muusikakooli eest (Vabaduse platsilt). 

Jalasirutus- ja hommikukohvipeatus “Tikupoisis”.

PiparkoogiMaania külastus.
Piparkoogimaania on kunstinäitus, kus on vaid üks tingimus – kõik peab olema tehtud piparkoogist. Igal aastal osaleb näitusel sadakond professionaalset loovinimest – keraamikud, metallikunstnikud, tekstiilidisainerid, sisearhitektid, graafikud, arhitektid jne. Näitus on toimunud järjepidevalt alates 2006 aastast. 15 aastaga on algselt ügekordse projektina plaanitud ettevõtmine kõvasti kasvanud ja sellest on kujunenud üks populaarsemaid sündmusi jõuluaegses Tallinnas. Aastate jooksul on näitusest osa võtnud üle 400 kunstniku. Igal aastal on näitusel erinev teema ning kõlab eesti heliloojate poolt valminud spetsiaalne muusika. Tänavuseks teemaks on “Muusika”.

Vaata lähemalt http://piparkoogimaania.ee

Raekoja plats ja vanalinn
Teeme tiiru jõuluehtes vanalinnas. Otsime üles mõned jõulusõimed ja astume sisse Martsipanigaleriisse – et üle vaadata pidevalt uuendatav martsipanitoodete näituse (Tallinna vaatamisväärsused, muinasjuttude süžeed, muusikariistad, staaride „pead“ jm).

Noblessneri kvartal
Kunagisest allveelaevade tehasest Noblessner ja seda ümbritsevast alast on saanud inimestele ja merele avatud sadamalinnak, mis 2020.aastal  võitis Vilniuses Baltimaade mainekama kinnisvaraauhinna kategoorias “parim linnaruumi uuenemine”.
Noblessneri ajalugu algas 1912. aastal, mil kaks Peterburi ärimeest – Emanuel Nobel (Alfred Nobeli vennapoeg) ja Arthur Lessner – rajasid siia toonase Tsaari-Venemaa tähtsaima allveelaevade tehase. Aastatel 1913–1917 ehitati siin kokku 12 moodsat allveelaeva. Eesti iseseisvudes lõppes Noblessneris küll allveelaevade tootmine, kuid veepealsete laevade ehitus ja remont kestsid siin 2018. aasta augustini.
Kvartali keskel asubTaivo Pilleri ja Mart Haberi ehitud jõulupuu. Eesti ühed esifloristid ja -disainerid asutasid 1998 koos kahe norra sõbraga ettevõtte Shishi, ning nende eesmärk – luua rahvusvaheline bränd, mis pakuks värskeid ja huvitavaid sisekujunduse ideid – on tänaseks realiseerunud. Tänaseks on Shishi tooted saadaval Tokyo, Londoni, Pariisi, Rooma, Berliini ja Kopenhaageni kaubamajades ning disaini- ja lillepoodides kõikjal Euroopas ning eksporditakse üle maailma.

Vaata lähemalt https://noblessner.ee/uudised/noblessneri-joulupuu-ja-muud-sundmused/

Lõunapausiks valime  kas Noblessneris asuva jaapani restorani Kampai või korraldame lõuna vastavalt seltskonna soovidele kuidagi teisiti.

Väätsa rahvamaja ja kohviku 53 akent aknad seati jõuluehteisse tänavu juba viiendat korda, mullu käis neid imetlemas umbes 15 000 inimest. Erri uudislõiku saab vaadata siit. 

Teeme peatuse ka jõuluehteis Tartu Raekoja platsil.

Tagasi Võrus oleme ca kell 21.

Aastal 2020 toimunud reisi kohta saab lähemalt lugeda siit:
http://ulllugu.blogspot.com/2020/12/volumaa-2020.html

 

Hind: 49 eurot 

hinna sees

  • 7-kohalise bussi kasutus
  • reisijuht-giidi teenused vastavalt programmile

Lisatasu eest

  • toitlustus
  • pääse Piparkoogimania näitusele (a 2.50 eurot)

Lisainfo

Lisainfo: Enamus programmi toimub väljas, palume sellega arvestada riietuse valikul!

Tasumine: Kogu reisiraha peab olema tasutud vahetult peale reisile registreerumist, kui reisibüroo töötajaatega ei lepita koha peal kokku teisiti.
Ülekandega tasumisel palume märkida selgitusse reisi nimi, kuupäev(ad) ja reisija nimi. OÜ ABZ Reisid arvelduskonto number SEB pangas on EE121010220003996017.

NB! Reisija on kohustatud tutvuma ABZ Reiside reisitingimustega www.abz.ee

 

OÜ ABZ Reisid
Seminari 5
Võru 65608
Tel. +372 78 28 498
e-mail: info@abz.ee
web: www.abz.ee

print

Broneeri reis

Reisi nimi Täiskasvanu Laps Vabu kohti Väljasõit Kestus
VALGUS, PIMEDUS ja PIPARKOOGID 4. jaanuar 2022 49 0 7 04 Jan 1 päev

Booking Information

Name Price ( Adults/Children ) Persons ( Adults/Children ) Quantity Kokku

Maksumus

Vahehind 0
Kokku 0

Customer Information

*
First Name is required.
*
Last Name is required.
*
Number Phone is required.
*
Address is required.
Thank You. Your booking have received and booking number is

Ulvi Mustmaa

Reisijuht, giid

Phone

+372 56 457 384

Email

ulvi.mustmaa@gmail.com