Reis

Hind760

Lõuna-Saksamaa + Semino Rossi kontsert 8.-16.mai 2023

Väljasõit

08 May

Kestus

9 päeva

Vaatamisi

1197

Kohti

40

Argentiinas tangolaulja peres sündinud ning noorukina Euroopasse õnne otsima tulnud romantikust šlaagrilaulja Semino Rossi üheks ametlikuks tiitliks on “Maailmameister ladina-ameerika muusikas”.  Tema kõige suurem läbimurre toimus 2004. aastal ning sestsaadik on Semino Rossi võitnud järjepanu kõikvõimalikke auhindu. Tema eluloo ja saavutustega on võimalik tutvuda  klikkides siia.

Reisiprogramm on koostatud 2022 aasta septembri hinnataset arvestades. Oluliste muutuste korral üle-euroopalises hinnakujunduses oleme sunnitud hinda korrigeerima.

 

1.päev E 08.05.23

Väljasõit varahommikul (Võru, Võhma).

Vahepeatustega sõit läbi Läti ja Leedu Poolasse. Ööbimine 120 km Varssavist lääne suunas Strykowi hotellis 500 või analoogilises majutusasutuses.

2. päev T 09.05.23

Hommikusöök hotellis. Jätkub sõit Poolast Saksamaale, täpsemalt  Baierimaale. Õhtuks jõuame Müncheni piirkonda, kus ka ööbime. 

3.päev K 10.05.23

Hommikusöök hotellis. Sõit Münchenisse, nn. Saksamaa salajasse pealinna, kus teeme paaritunnise peatuse Marienplatzi ja selle lähima ümbrusega tutvumiseks. Kuna München ja õlu on sünonüümid, siis külastame maailma tuntuimat õllesaali Hofbräuhaus – ikka seda, mis mahutab kuni 5000 õllesõpra ja  kust on pärit kõigile tuntud laul “Ma lõbus õllepruulija…” (kliki siia).

Edasi kulgeb sõit Linderhofi, kus külastame Baieri hullu kuninga Ludwig II lossi, mille ta lasi ehitada austusavaldusena Prantsusmaa monarhiale ( „lauake-kata-end”, luksuslik peeglisaal, lossipark). (kliki siia).

Muinasjutuline väikelinn Oberammergau on maailmakuulus neljal põhjusel: 1) linnaelanike näitemäng Kristuse kannatustest ja suremisest, mida etendatakse 1634.aastast igal täiskümnel aastal 2) pillavas külluses “maalitud maju”; 3) puunikerduskunst  4) erilised klaasimaalingud (nn “Hinterglasmalerei”). (kliki siia).
Teele jääv Ettali klooster oleks justnagu välja astunud filmist “Helisev muusika”. Tegelikult pole tal selle filmiga pistmist, kuid maaliline ümbrus meelitab ometi pisikesele peatusele. 

Ööbimine.

4.päev N 11.05.23

Hommikusöök.
Matk Partnachi kanjonisse ( edasi-tagasi kokku ca 5-6 km), kus ca 800 m pikkuse kaljulõhe seinad kerkivad vahutava mägijõe kohal kuni 100 meetri kõrgusele.
Sobivate ilmastikuolude korral tõus Saksamaa kõrgeimasse tippu – 2962 m kõrgusele  Zugspitze´le.  (kliki siia)
Kui ilmastikuolud ei soosi mäkketõusu, külastame kristallklaasitootja Swarovski jaoks loodud elamusatraktsiooni, mis koosneb pargist, kunstimuuseumist, kaubanduspiirkonnast ja restoranist  –   Swarowski Kristallwelten   (kliki siia).

Ööbime samas majutusasutuses. 

5.päev R 12.05.23

Hommikusöök. 

Tutvume (väljastpoolt) muinasjutulossiga Neuschwanstein, mis on Saksamaa enimkülastatud turismiobjekt. Ikka sellesama hullu kuninga, Ludwig II poolt rajatud. (kliki siia)

Mainau lillesaar keset Bodeni järve on elamus igal aastaajal: kevadel miljonid sibullilled, suvel roosid, sügisel daaliad. Lisaks barokkpalee, haruldased taimekollektsioonid, liblikamaja, restoranid. (Lühifilm kevadest Mainaul – kliki siia)
Ööbimine Stuttgarti lähedal.

6.päev L 13.05.23

Hommikusöök. 

 Bamberg on 1993. aastast UNESCO nimistusse kantud eelkõige kolmel põhjusel: 1) üks unikaalsemaid keskaegseid linnu, projekteeritud ja rajatud 10. sajandil, säilinud on hulgaliselt nii kiriklikke kui ilmalikke hooneid; 2) tema keskaegne ja barokne linnakujundus avaldasid tohutut mõju kogu Kesk-Euroopa linnaplaneerimisele; 3) oli 18. sajandi valgustusajastu peamine keskus Saksamaal.
Soovijatele paadireis mööda Bambergi Väikest Veneetsiat ja linna rohelist ümbrust (kliki siia).
Ajavaru ja soovijate olemasolul külastame ka 1150 m pikkust Steigerwaldi puuladvarada, mis lookleb läbi Ebrachi lehtmetsade (kliki siia)
Ööbimine Bambergi lähistel.

7.päev P 14.05.23

Hommikusöök hotellis.
Suund Halle / Saale. Päeva kõrghetkeks on kell 16 algav Semino Rossi kontsert. Kontserdipiletid palume kõigil hankida iseseisvalt (või reisibüroo töötaja abiga) aadressilt
https://www.eventim.de/event/semino-rossi-freunde-2022-steintor-variete-halle-14520471/
Kes kontserdile ei lähe, saab võimaluse jalutada ja linna nautida.
Ööbimine.

8.päev E 15.05.23

Hommikusöök hotellis.
Alustame tagasiteed läbi Saksamaa ja  ja Poola. Ööbime Poolas.

9.päev T 16.05.23

Hommikusöök hotellis.  Sõit läbi Poola ja Baltikumi Eestisse.

 

Hind 760 eurot

Hinna sees

* mugava reisibussi kasutus

* teemaksud ja parklatasud 

* reisijuht-giidi teenused

* 8 ööbimist koos hommikusöögiga

Lisatasu eest

* Linderhofi lossi ekskursioon ja pääsmed a’ 11 EUR (sisaldab eelnevat broneeringutasu a´ 1 EUR in kohta).

* pääse Partnachi kanjonisse a’ 5 EUR (grupihind) (partnachklamm.de)

* Swarovski kristallimaailm a’ 21 EUR (grupp al 10 in) 

* tõstuk Zugspitzele ja tagasi a’ 63 EUR (hinnad 2022

* transfeeribuss Neuschwansteini lossi vaateplatvormile ja tagasi a’ 5 EUR Paadireis Bambergis a’ 13 EUR

* Mainau lillesaar a’ 23 EUR (jooksev hinnainfo siin)

* Paadireis Bambergis a’ 13 EUR

* reisikindlustus

Lisainfo

Riiki sisenemise tingimuste ja nõuetega saab tutvuda: https://reisitargalt.vm.ee/

Reisile on vajalik kaasa võtta vähemalt reisi lõpuni kehtiv pass või ID kaart ja Euroopa ravikindlustuskaart! Ravikindlustuskaart annab õiguse vajaminevale arstiabile Euroopa Liidus. Kaardi tellimise kohta loe: https://www.haigekassa.ee/kontaktpunkt/arstiabi-euroopa-liidus-ja-mujal/euroopa-ravikindlustuskaart

Tasumine. 5 päeva jooksul peale reisile registreerumist palume teha ettemaks 100 eurot inimese kohta. Kogu reisi maksumus peab olema tasutud hiljemalt 30 päeva enne reisi algust.

NB! Reisile registreerumise ja reisiraha tasumisega kinnitate, et olete tutvunud OÜ ABZ Reisid reisitingimustega www.abz.ee

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis ja hinnas.

OÜ ABZ Reisid
Seminari 5
Võru 65608
Tel. +372 78 28 498
e-mail: info@abz.ee
web: www.abz.ee

print

Broneeri reis

Reisi nimi Täiskasvanu Laps Vabu kohti Väljasõit Kestus
Lõuna-Saksamaa + Semino Rossi kontsert 8.-16.mai 2023 760 0 40 08 May 9 päeva

Booking Information

Name Price ( Adults/Children ) Persons ( Adults/Children ) Quantity Kokku

Maksumus

Vahehind 0
Kokku 0

Customer Information

*
First Name is required.
*
Last Name is required.
*
Number Phone is required.
*
Address is required.
Thank You. Your booking have received and booking number is

Ulvi Mustmaa

Reisijuht, giid

Phone

+372 56 457 384

Email

ulvi.mustmaa@gmail.com