Reis

Hind135

Läänemaa 6.-7.09.2019

Väljasõit

06 Sep

Kestus

2 päeva

Vaatamisi

82

Kohti

30

reisikava

1.PÄEV R 6.09

Väljasõit kell 6.30 Parksepast, Väimelast. Kell 7 Võrust Vabaduse platsilt.

Väike jalasirutuspeatus Pärnus.

Kl 11 Matsalu Looduskaitseala üks Euroopa olulisemaid linnualasid. Kasari jõe luhad, roostikud ja väikelaiud pakuvad lindudele hulgaliselt pesapaiku. Vaadet saab nautida linnuvaatlustornist. Matsalu Looduskaitseala keskus Penijõel. Muuseumis saab ülevaate looduskaitseala olemusest ja tegemistest.

Lõunasöök (lisatasu)

Külastame Haapsalu piiskopilinnust, mille toomkiriku kabeliaknale ilmutab end (küll ainult augusti täiskuuöödel) Valge Daam. Vahitornist avaneb vaade vanalinnale ja merele. (12 eurot/ sooduspilet 7 eurot)

Jalutajate meelispaik on Promenaad, kus asub Eesti üks kaunimaid puitehitisi, algselt mere kohale rajatud Kuursaal.

Raudtee-ja sidemuuseum. Haapsalu kuurordi teenindamiseks 20. sajandi alguses rajatud raudtee lõppjaam oma salapäraselt suurejoonelise jaamahoonega ootab Sind auruveduri huike saatel ajarännakule Eesti raudteede pea pooleteise sajandi pikkusel arenguteel ning tutvustab ka infovahetuse viise ja võimalusi. Jaamahoones asub Raudtee- ja Sidemuuseum. Vanaduspuhkusel raudruunade kõrval kohtab siin muuhulgas viisakat jaamaülemat, luukeretelefoni ning saab astuda sisse vaksali postiagentuuri. (Pääse 4 eurot, sooduspilet 3 eurot.)

Ööbimine Fra Mare Thalasso Spa hotellis (2-kohalised toad). Hinna sisse kuulub: 3 – tunnine Thalasso Day Spaa sauna – ja basseinikeskuse külastus lahtiolekuaegadel (kl 13.00 – 22.00), buffet hommikusöök, hommikuujumine Thalasso Day Spaa mereveebasseinis (kl 6. – 9),  täiskasvanute hommikumantlid tubades. http://www.framare.ee

2.PÄEV L 7.09
Hommikusöök hotellis.

Iloni imedemaa, koht kus Ilon Wikland lapsena vanaema-vanaisa juures elas ( 5 eurot)

Pitsikeskus on käsitöökeskus, kus asub Haapsalu pitside püsiekspositsioon ning saab tutvuda nende valmistamisega ja ka osta Haapsalu salle, rätte ja muid pitsilisi esemeid ja sallilõnga ning vardaid. (1.50 eurot)

A. Laikmaa majamuuseum. Ants Laikmaa (05.05.1866 − 19.11.1942) oli Eesti kunstiajaloo üks kirevamaid isiksusi, tuntud kui portretist ja maastikumaalija, kelle lemmiktehnikaks kujunes pastell. Siin Kadarpiku külas Tammiku talu maadel alustas kunstnik oma kodu rajamist 1917. aastal, mis päädis 1932. aastal Tallinnas ateljeekooli sulgemise ja Taeblasse kolimisega. Selleks ajaks oli valminud Eestis ainulaadne rahvusromantilises stiilis kunstniku maja.1960. aastal avatud majamuuseumis asuvad kunstniku ateljee, töö- ja eluruumid.
(pilet 4 eurot/sooduspilet 3 eurot)

Noarootsi külastus, sobib eeskätt inimestele, kes armastavad puutumatut loodust. Eesti looderannik võlub külastajaid imekaunite laulva liivaga randade ning seene- ja marjarohkete männimetsadega. Noarootsi ja Nõva on ideaalne surfamiseks, purjetamiseks, marjakorjamiseks, kalastamiseks ning muidugi lihtsalt rahu ja vaikuse nautimiseks. Mööda rannikut reisides on see kohustuslik peatuspaik. Kunagi saareks olnud piirkond on tipitud väikeste madalate järvedega, mida ümbritsevad liivaluited. Kevadistel rändudel saabuvad siia kümned tuhanded linnud, seetõttu on paik üks paremaid Eestis ka linnuvaatluseks. Kultuuriliselt on kulgedes põnev jälgida kakskeelseid kohanimesid, pärandit rannarootslastest, kes enne Teist maailmasõda moodustasid paiguti koguni üle poole elanikkonnast.

Algab tagasisõit Võrru.

HIND: 135 eurot

130 eurot (pensionäri soodushind)

hinna sees

bussikasutus

reisijuht-giidi teenused

majutus Fra Mare Thalasso Spa hotellis, 2-kohalistes tubades

pääsmed vastavalt programmile

üldhaldus-ja juhtimiskulud

Lisatasu eest

  •  õhtu- ja lõunasöök

Lisainfo

Tasumine.  Ettemaks 50 eurot palume tasuda 5 päeva jooksul peale registreerumist, hiljemalt 21. augustiks.
OÜ ABZ Reisid arvelduskonto number SEB pangas on EE1210220003996017. Selgitusse palun lisage reisi nimi ja reisija nimi.

NB! Reisile registreerumise ja reisiraha tasumisega kinnitate, et olete tutvunud OÜ ABZ Reisid reisitingimustega www.abz.ee

Reis toimub, kui registreerunud on vähemalt 30 inimest.

Prindi

Broneeri reis

Reisi nimi Täiskasvanu Laps Vabu kohti Väljasõit Kestus
Läänemaa 6.-7.09.2019 135 0 30 06 Sep 2 päeva

Booking Information

Name Price ( Adults/Children ) Persons ( Adults/Children ) Quantity Kokku

Maksumus

Vahehind 0
Kokku 0

Customer Information

*
First Name is required.
*
Last Name is required.
*
Number Phone is required.
*
Address is required.
Thank You. Your booking have received and booking number is

Ulvi Mustmaa

Reisijuht, giid

Phone

+372 56 457 384

Email

ulvi.mustmaa@gmail.com