KREETA 19.-26. oktoober 2023

Väljasõit

19 Oct

Kestus

8 päeva

Vaatamisi

144

Kohti

36

reisikava

 

Sügisese koolivaheaja reis.
Kreeka ligi 10 saarest on Kreeta kultuuri poolest kõige iidsem. Mõnus rannapuhkus ja saarel seiklemine on vaid üks pool Kreeta igapäevasest elust. Õhtul heliseb tavernides muusika, mõnus sirtaki-rütm vallutab südamed ning lahke kõrtsmik  valab stifado, moussaka, kreeka salati ja grillitud kaheksajala kõrvale klaasikese jumalate jooki – kohalikku lõhnavat külaveini. Ka ajaloohuvilistele on saar maiuspala. Euroopa vanim, Minose kultuur on alguse saanud just Kreetalt. 

1. päev N, 19. oktoober. Lend RIIA_IRAKLEIO
Lend kl 8.45 – 12.20 (3h 35min) . Sõidame hotelli Hania piirkonda (ca 2h).
Puhkame reisiväsimusest ning naudime rannamõnusid ja/või kohalikku elu.
Ööbimine Hania piirkonnas *** rannahotellis (Yakinthos, Renieris)
Päevane marsruut kaardil: https://goo.gl/maps/DBzL9AYvW4YWiZqm6 (150 km)

2. päev, R, 20. oktoober. Väljasõit ELAFONISSILE
Hommikusöök hotellis.
Mõnus päev Elafonissi fantastilisel roosa liivaga rannal Kreeta edelatipus. Tee Elafonississe on Kreeta üks maalilisemaid. Näeme traditsioonilisi Kreeta külasid, oliivisalusid, apelsiniaedu.
Sõidame läbi suurejoonelise Topolia kuru. Esimese peatuse teeme Agia Sophia koobaskiriku juures. Seejärel külastame Püha Chryssoskalitissa kloostrit ja vaatame selle kuulsat imettegevat ikooni.
Rannamõnusid naudime Elafonissi roosa liivaga rannas.
Sellesse päeva võime soovi korral lisada ka kas avokaadode kasvatamisega tegeleva ettevõtte või oliiviõlide degusteerimise tootja Terra Creta juures või veinimõisa Pnevmatikaki S.A küastuse.
Ööbimine samas hotellis.
Päevane marsruut kaardil: https://goo.gl/maps/XA5c2wn8deVpY5LP7 (130km)

3. päev, L, 21. oktoober. Soovijatele SAMARIA KANJONI matk
Hommikusöök hotellis.
Samaria kanjon on suurim looduslik vaatamisväärsus Kreeta saarel, mille tekitas sajandeid tagasivalgeid mägesid läbiv jõgi. Kanjoni kuulsaim osa on “väravad”, kus kahel pool 300 m kõrguseni küündivate kanjoniseinte vahe on 4 m. Kanjonis elavad haruldased Kreeta kitsed.
Matka kogupikkus 16 km, selle aja jooksul langust c 1800 m.
Ööbimine samas hotellis.
Päevane marsruut kaardil: https://goo.gl/maps/sfnPSDtoT4u526tW9 (85 km)

4. päev, P, 22. oktoober, HANIA
Hommikusöök hotellis.
Päev omal käel Hania linnaga tutvumiseks ning rannamõnude nautimiseks. Hania on vaieldamatult üks kauneimaid Kreeta linnu, mida veneetslased nimetasid Ida-Veneetsiaks. Keskajal kuulus linn veneetslastele; see on jätnud linnaarhitektuuri hindamatu jälje. Kitsad, kauni haljastusega romantilised tänavad, väikesed tavernid, ilusad rannad, laialdased võimalused meelelahutuseks ja poodlemiseks ning palju muid üksikasju kujundavad Hania kordumatut ilmet, mida hindavad eelkõige Lääne-Euroopa ja Skandinaavia turistid. Kuigi ametlikult määrati Kreeta pealinnaks 1971.aastal Iraklion, peavad kohalikud siiski Haniat Kreeta elu südameks.
Ööbimine samas hotellis.

5. päev, E, 23. oktoober. KNOSSOSE PALEE ja IRAKLIONI ARHEOLOOGIAMUUSEUM
Pärast hommikusööki suundume Kreeta pealinna Iraklioni. Keskpäeval jõuame suurejoonelise Knossose palee varemete juurde.
Kreeta saarel õitsenud Euroopa esimene kõrgkultuur muutus legendiks juba antiikajal, kuid oli omal ajal võrreldav teiste tollaste kõrgkultuuridega. Külastame Euroopa kultuuri hälli – Knossose paleed. Pärimuslikult asus just Knossoses legendaarse kuninga Minose hiigelsuur labürindikujuline palee, kus muuhulgas elas ka inimsööja koletis Minotaurus. Praegune arheoloogiline ala on suur ning ei jäta kedagi ükskõikseks.
Seejärel külastame Iraklioni Arheoloogiamuuseumi, kus eksponeeritakse isegi kuni 4000 aasta vanuseid leide Minose kultuuripärandist. Soovi korral ühine lõunasöök koos veinide degusteerimisega Heraklioni lähedal asuvas veinimõisas.
Kreeta idarannikul asuv Agios Nikolaos (Püha Nikolai) – 12 000 elanikuga linnake –, on saare esimene kuurortlinn, mis asub kauni Mirabello lahe kaldal. Linn on väike ja kodune, kus liiklemine on hõlbus. Linna keskel asuv kaunis järv ja pisikesed tavernid annavad talle kordumatult romantilise ilme. Legendi järgi on Voulismeni järv põhjatu ning seal on kunagi kümmelnud nii Athena kui Artemis. Kitsad kreekapärased tänavad toovad kõik linna südamesse – sadamasse, kus õhtuti on mõnus tellida kreekapärane eine, vaadata kauneid panoraame, mööduvaid inimesi ning tunda end ühe osana Kreeta kordumatust olustikust. Majutus Agios Nikolaoses hotellis Santa Marina või Miramare Resort spa või Apollon või Naiades Village Elounda
Päevane marsruut kaardil: https://goo.gl/maps/ZF4k6SALEup (216 km)

6. päev, T, 24 . oktoober. LASSITHI platoo ja DIKTAIONI koobas
Hommikusöök hotellis.
Lassithi platoo ja Diktaioni koobas. Ekskursiooni käigus külastame võimalusel tillukest Kera kloostrit. Enne platoole sõitmist teeme peatuse 1050 m kõrgusel asuval vaateplatvormil, kust avaneb imekaunis vaade Lassithi platoole. 850 m kõrgusel Dikti mägedes asuv Lassithi platoo on viljakas roheline põllumajanduslik piirkond, mida ilmestavad tuhanded tuuleveskid. 1025 m kõrgusel merepinnast asub aga Diktaioni koobas, kus legendi järgi sündis jumalate valitseja Zeus.Laskumine sügavasse koopasse, mida kaunistavad stalagmiidid ja stalaktiidid, on meeldejääv elamus.
Päeva lõpetuseks osaleme Kreeta õhtul. See on lõõgastav õhtusöök koos haaravate kreeka ja kreeta laulude ja tantsudega Kreeta mägikülas. Vaata ka: https://anopolis.gr/
Ööbimine Agios Nikolaose hotellis.
Päevane marsruut kaardil: https://goo.gl/maps/Z3UGXpAFLJoNNrpA6 (170 km)

7. päev R 27. oktoober VAI palmimets või SPINALONGA saar
Hommikusöök hotellis.
Väljasõit Vai palmiranda. Üksiti on tegemist Euroopa suurima loodusliku palmimetsaga. Viimased rannamõnud.
Õhtul vaba aeg Agios Nikolaoses. Ööbimine Agios Nikolaose hotellis.
Päevane marsruut kaardil: https://goo.gl/maps/g5YhcBivK1Fafqtx6 (120 km)

VÕI

Miniatuurne kruiis algusega Eloundalt tillukesele Spinalonga saarele, kus võib näha Veneetsia kindluse varemeid (16.saj). See kindlus oli üks väheseid, mida ei suutnud vallutada Türgi väed. 1903-1957 kasutati kindlust leprosooriumina (pidalitõbiste haiglana). Jalutame ümber saare ning naudime imelisi vaateid. Seejärel sõidame Kolokytha lahesoppi, kus pärast barbeque lõunasööki on võimalus ujuda. Õhtupoolikul jõuame tagasi Agios Nikolaosesse. Laevasõidu kohta loe: https://eloundaboat.gr/
Ööbimine samas hotellis Agios Nikolaoses.
Päevane marsruut kaardil: https://goo.gl/maps/Jx19KxYoqB72

7. päev, N, 26. oktoober
Hommikusöök hotellis.
Transfeer hotellist Hania lennujaama. Lend Iraklio – Riia kell 13.10 – 16.45.

 

Hind: 1275 eurot

hinna sees

 • lend Riiast Irklioni ja tagasi (Airbaltic, 490 eurot)
 • kohaliku reisibussi kasutus vastavalt programmile
 • giid-reisisaatja teenused
 • 4 ööbimist majutust ***hotellis Hania piirkonnas 2-kohalistes tubades koos hommikusöögiga
 • 3 ööd majutust *** hotellis Agios Nikolaoses 2-kohalistes tubades koos hommikusöögiga

 • käibemaks KMS § 40 alusel

Lisatasu eest

 • 1- kohalise toa lisatasu 160 eurot
 • soovi korral oliiviõlide degusteerimine ettevõttes Terra Creta (10 eurot)
 • Knossose palee ja Iraklioni Arheoloogiamuuseumi kombineeritud pääse (20 eurot)
 • Diktaioni koobas (6 eurot)
 • Samaria kuru sissepääs (5 eurot)
 • Kreeta õhtu (35 eurot, vajalik ettetellimine)
 • väljasõit Spinalonga saarele (25 eurot)
 • meditsiiniabikindlustus
 • Soovitame sõlmida ka meditsiiniabikindlustuse koos reisitõrkekindlustusega! Meditsiiniabikindlustus katab kindlustusjuhtumi korral ka visiiditasud, voodipäevatasud ja riikidevahelise transpordi, mida Euroopa ravikindlustuskaart ei kata.
  Reisitõrkekindlustus katab tehtud reisipaketi kulud juhul, kui jääte reisi eel haigeks ja ei saa reisile minna (vajalik on sel juhul esitada kindlustusfirmale arstitõend). Reisitõrkekindlustus maksab kulud ka juhul, kui lähedane inimene peaks jääma haigeks või surema. Tutvu konkreetse kindlustuspakkuja tingimustega!
  Meditsiiniabikindlustuse koos reisitõrkega soovitame sõlmida kohe esimese ettemaksu tegemise järel ja hiljemalt nädal enne reisi. Vormistamiseks on vajalik isikukood.

 

Reisile on vajalik kaasa võtta vähemalt reisi lõpuni kehtiv pass või ID kaart!

Tasumine: Ettemaks 100 eurot palume tasuda ABZ Reiside kontole 5 päeva jooksul peale reisile registreerumist. Kogu reisiraha peab olema tasutud 31 päeva enne reisi. Reisid maksumusega alla 100 euro tuleb tasuda 5 päeva jooksul peale reisile registreerumist.
Ülekandega tasumisel palume märkida selgitusse reisi nimi, kuupäev(ad) ja reisija nimi. OÜ ABZ Reisid arvelduskonto number SEB pangas on EE121010220003996017.
Reisi tühistamisel vähem kui 31 päeva enne reisi algust ei tagastata reisijale ettemaksu.

Reisija on kohustatud tutvuma ABZ Reiside reisitingimustega www.abz.ee

Reisibüroo ei vastuta pääsmete kallinemise eest!
Jätame endale õiguse vajadusel teha muudatusi reisiprogrammis ja hinnas.

OÜ ABZ Reisid
Seminari 5
Võru 65608
Tel. +372 78 28 498
info@abz.ee
www.abz.ee

print

Broneeri reis

Reisi nimi Täiskasvanu Laps Vabu kohti Väljasõit Kestus
KREETA 19.-26. oktoober 2023 1,275 0 36 19 Oct 8 päeva

Booking Information

Name Price ( Adults/Children ) Persons ( Adults/Children ) Quantity Kokku

Maksumus

Vahehind 0
Kokku 0

Customer Information

*
First Name is required.
*
Last Name is required.
*
Number Phone is required.
*
Address is required.
Thank You. Your booking have received and booking number is

Ulvi Mustmaa

Reisijuht, giid

Phone

+372 56 457 384

Email

ulvi.mustmaa@gmail.com