Reis

Hind461

Järvedemaa Soome 19.07.-21.07 2024

Väljasõit

19 Jul

Kestus

3 päeva

Vaatamisi

1910

Kohti

10

reisikava

1. päev R 19. juuli
Varajane väljasõit Võrust ja Tartust.
Kell 7.30 väljub Tallinnast Tallinki laev ja jõuab Helsingisse kell 9.30. Hommikusöök laevas rootsi lauas (paketi hinna sees).
Alustame sõitu Ida-Soome poole. Kulgeme mööda ajaloolist Kuningateed, mis on Euroopa põhjaregiooni üks vanimaid reisimarsruute. Esimene peatus Porvoos. Porvoole on kuulsust toonud Brunebergi šokolaad (”Neegri suudlus”) ja Soome hümni sõnade autor Johan Ludvig Runeberg. Lühike jalutuskäik Porvoos. Porvoo on pärl Soome linnade seas, mida peetakse Soome kõige rootsipärasemaks linnaks. Porvoos on keskajast säilinud linnaplaan, idülliliste õuekestega väikesed puumajad ning linna sümboliks muutunud punased kauba-aidad sadamas. Neid aitasid peetakse Soome enimpildistatud vaatamisväärsusteks. Ühine lõunasöök Kuningateele jäävas ABC-s, https://www.abcasemat.fi/asemat/abc-kuninkaantie-pernaja-653639344 

Jätkub sõit Mikkeli suunas. 

Mikkeliga tutvumist alustame Mikkelinpuisto näidisaiast, mis on rajatud mõne sammu kaugusele vanast puust Kenkävero kirikumõisast. Näidisaed on rajatud aiandushuvilistele ideede kogumiseks, kuid sellest on saanud omalaadne turistide lemmik, vt https://mikkelipuisto.fi/Kenkaverö mõisas tegutsevas käsitöökeskuses saab toreda ülevaate soome disainist, vt lisaks: https://www.kenkavero.fi/english 

Päeva lõpetame Ollinmäe veinimõisas veinide degusteerimisega. Ollinmäe on üks Soome esimesi veinitootjaid, kes juba 1995. aastal ühendas kodumaised marjad ja Kesk-Euroopa veinivalmistamise oskused ning lisas sinna juurde Soome innovatsiooni. Võimalik marjaveine ja siidrit kaasa osta, vt https://ollinmaenviinitila.fi/ 

Majutus hotellis Mikkelis või Mikkeli lähistel (2-kohalised toad).

 

2. päev L 20. juuli

Hommikusöök hotellis.

Hakkame avastama Saimaa järvistust. Asume teele läbi järvederikka ala Savonlinna poole. Teel peatus Saimaa järve südames, Puumalas. Naudime imelist vaadet Puumala vaatetornist.

Edasi jätkub tee Soome ooperipealinna Savonlinna. Lõunapaus Savonlinnas, https://www.abcasemat.fi/en-GB/asemat/abc-laitaatsilta-savonlinna-660920729 

Savonlinnas asuv Olavinlinna kindlus, kus ooperifestivalid toimuvad, on Soome üks tuntumaid ehitisi ning seda peetakse Põhjamaade üheks paremini säilinud keskaegseks kindluseks. (Kindlusesse üles ja sisse ei lähe.). Laevasõit Saimaa järvel. Saimaa järv on väga liigestatud kaldajoonega, saarterohke ja koosneb erinevatest, omavahel kitsaste väinadega ühendatud osadest, samuti on selle kaldad kohati päris kaljused.

Järgmise peatuse teeme Kerimäel, Saimaa järvistu keskel Savonlinna ja Punkaharju vahel, kus asub üks Soome imesid, 1847. aastal ehitatud  maailma suurim kristliku kogukonna puukirik, milles on ruumi kuni 5000 inimesele. Teel ida poole, Imatrasse teeme peatuse looduskaunil Punkaharju seljandikul, kitsal ja kõrgel mäeseljandikul kahe maalilise järve vahel. 

Imatra asub 30 km Venemaa piirist ja meelitab turiste kosega, mida on käidud imetlemas juba paarsada aastat tagasi ja mis on vanim Soome turismiobjekt. Turismi algusaastaks peetakse aastat 1772, kui koske saabus vaatama Katariina II koos saatjaskonnaga. Koseshow Sibeliuse muusika saatel algab kell 18.00. Kose jalamil asub keskaegset rüütlilossi meenutav juugendstiilis hoone Valtionhotelli. Lossi ja koske ümbritseb Kruunupuisto (ehk Kroonipark), mille rajas 1842. aastal tsaar Nikolai I. Sellest on kujunenud Soome esimene looduskaitseala kunagiste vaatepaviljonide ja suveteatriga.

Edasi viib tee Lõuna-Karjala pealinna Lappeenrantasse. Ööbimine Lappeenrantas või Lapeenranta lähistel. Kui jääb aega, põikame vaatama Lappeenranta selle aasta liivalossi.

 

3. päev P 21. juuli

Hommikusöök hotellis.
Lappeenratast hakkame sõitma sadamalinna Kotkasse.

Ühe Soome suurima jõe – Kymijõe – ääres paiknev Kotka on suur sadamalinn Soome lahe idakaldal ja tähtis lõhekeskus. Linna vaatamisväärsuste hulka kuuluvad Uus raekoda, õigeusu kirik, tsaar Aleksandri III-le ehitatud kalurionn ja akvaarium Maretarium. Sadamas on ankrus ainuke senini maailmas säilinud jäälõhkuja Tarmo. Tutvume vanasse meresoppi rajatud Soome auhinnatuima ainulaadse Sapokka pargiga. Pargi elementideks on taimed, kivi, vesi (ojad, tiigid, kosed) ja valgustus. Lisaks jalutame vanast õlisadamast kujundatud Katariina pargis, kus on meditatsioonilabürint ja pühalik ankrusaareke.

Jätkub tagasitee Helsingisse. 

Sadamas peame olema hiljemalt 15.30. Kell 16.30-18.30 laev Tallinn-Helsinki.
Õhtusöök laevas. Sõit koju.

HIND:  461.- eurot/täiskasvanu (2-ses toas)
306.- eurot / laps (koos vanematega peretoas)

hinna sees

 • sõit mugava reisibussiga (Merling Reisid)
 • reisijuht-giidi teenus
 • bussi ülevedu Tallinn-Helsingi-Tallinn
 • laevapiletid Helsingisse ja tagasi
 • 2 majutust hotellis (2-kohalised toad) koos hommikusöögiga Rootsi lauas
 • hommiku- ja õhtusöök laevas
 • kõik lõunasöögid ABC-des
 • veinide degusteerimine Ollinmäe veinimõisas
 • laevasõit Saimaa järvistul Savonlinna ümbruses
 • parkimistasud

Lisatasu eest

 • lisatoitlustus
 • meditsiiniabikindlustus

Lisainfo

Tasumine. Ettemaks 100 eurot palume tasuda 5 päeva jooksul peale registreerumist. Lõplik tasumine 31 päeva enne reisi algust.
OÜ ABZ Reisid arvelduskonto number SEB pangas on EE121010220003996017. Selgitusse palun lisage reisi nimi ja reisija nimi.

NB! Reisile registreerumise ja reisiraha tasumisega kinnitate, et olete tutvunud OÜ ABZ Reisid reisitingimustega

print

Broneeri reis

Reisi nimi Täiskasvanu Laps Vabu kohti Väljasõit Kestus
Järvedemaa Soome 19.07.-21.07 2024 461 306 10 19 Jul 3 päeva

Booking Information

Name Price ( Adults/Children ) Persons ( Adults/Children ) Quantity Kokku

Maksumus

Vahehind 0
Kokku 0

Customer Information

*
First Name is required.
*
Last Name is required.
*
Number Phone is required.
*
Address is required.
Thank You. Your booking have received and booking number is