Reis

Hind320

Järvedemaa Soome 18.-20. august 2021

Väljasõit

18 Aug

Kestus

3 päeva

Vaatamisi

1660

Kohti

20

reisikava

1. päev K 18. august
Väljasõit kell 3.00 Võrust Vabaduse platsilt (Võru muusikakooli eest),
kell 4.00 Tartust Ahhaa Keskuse parklast.
Kell 7.30 väljub Tallinnast Tallinki laev ja jõuab Helsingisse kell 9.30. Hommikusöök laevas rootsi lauas (paketi hinna sees).
Alustame sõitu Kotka suunas mööda ajaloolist Kuningateed, mis on Euroopa põhjaregiooni üks vanimaid reisimarsruute. Ühe Soome suurima jõe – Kymijõe – ääres paiknev Tallinna sõpruslinn Kotka on suur sadamalinn Soome lahe idakaldal ja tähtis lõhekeskus. Moodsa ja multifunktsionaalse meremuuseumi Vellamo kõrval on sadamas ankrus ainuke senini maailmas säilinud jäälõhkuja Tarmo.
Tutvume vanasse meresoppi rajatud Soome auhinnatuima ainulaadse Sapokka pargiga. Pargi elementideks on taimed, kivi, vesi (ojad, tiigid, kosed) ja valgustus, pargi servas asub akvaarium Maretarium. Jalutame ka vanast õlisadamast kujundatud Katariina pargis, kus saab proovida meditatsioonilabürinti, uudistada vanu kindlushooneid, mõtiskleda ankrusaarel ja puhata jalgu graniidist piknikulaua taga.
Sõidame Imatrasse, mis meelitab turiste kosega, mida on käidud imetlemas juba paarsada aastat tagasi ja mis on vanim Soome turismiobjekt. Turistidevoolu algusaastateks peetakse aastat 1772, kui koske saabus vaatama Katariina II koos saatjaskonnaga. Kose vaba voogamist üle kärestikukivide saab näha suveõhtul kella kuuest spetsiaalse koseshow ajal. Seda elamust võimendavad üle kose kõlavad Sibeliuse “Karelia” helid ja Ekku Peltomäe loodud valgusemäng. Juba teist hooaega koseshowd renoveerimistööde tõttu ei korraldata! Kaunis Imatras jalutame sellegipoolest.
Kose jalamil asub keskaegset rüütlilossi meenutav juugendstiilis hoone – Valtionhotelli. Lossi ja koske ümbritseb Kruunupuisto (Kroonipark), 1842 tsaar Nikolai I algatusel rajatud Soome esimene looduskaitseala endiste vaatepaviljonide ja suveteatriga.
Edasi viib tee Lõuna-Karjala pealinna Lappeenranta, mis asub looduskaunis kohas. Külastame linna turismimagnetit: liivalossi, mis on Soome suurim liivaskulptuur.
Majutus Lappeenrantas hotellis Cumulus 3* (2-kohalised toad). Ööbimise hinna sees sauna ja ujula kasutus. https://www.cumulus.fi/hotellit/lappeenranta/cumulus-city-lappeenranta

2. päev N 19. august
Rikkalik hommikusöök rootsi lauas.
Teel põhja poole teeme peatuse looduskaunil Punkaharju seljandikul, kitsal ja kõrgel mäeseljandikul kahe maalilise järve vahel.
Kerimäel saame näha maailma suurimat, 1847. aastal käsitsi ehitatud puukirikut, milles on ruumi 5000 inimesele.
Edasi viib tee Savonlinna, millest saab suvel ooperifestivali linn. Olavinlinna kindlus, kus festivalietendused toimuvad, on Soome tuntuimaid ehitisi ning teda peetakse Põhjamaade üheks paremini säilinud keskaegseks kindluseks. Lõunasöök Savonlinna ABC buffeebistroos (hinna sees).
Seejärel teeme 1,5 -tunnise laevasõidu järvel algusega Savonlinnast.
Päeva lõpuks sõidame Mikkelisse. Teel peatus Puumalas, järvederikkal alal. Naudime imelist vaadet vaatetornist. Majutus Mikkeli hotellis Cumulus 3* (2-kohalised toad). Hinna sees sauna kasutus. https://www.cumulus.fi/hotellit/mikkeli/cumulus-city-mikkeli

3. päev R 20. august
Rikkalik hommikusöök rootsi lauas.
Ollinmäe veinimõisa külastus. Tutvume Kenkavero puust kirikumõisaga, kus tegutseb käsitöökeskus. Lõunasöök Heinolas (hinna sees).
Jalgsiekskursioon Porvoos. Porvoo on pärl Soome linnade seas. Keskajast säilinud linnaplaan, idülliliste õuekestega väikesed puumajad ning linna sümboleiks muutunud punased kauba-aidad sadamas. Neid ranna-aitu peetakse Soome enimpildistatud vaatamisväärsusteks. Porvoole on kuulsust toonud Brunebergi šokolaad (”Neegri suudlus”) ja Soome hümni sõnade autor Johan Ludvig Runeberg.
Seejärel sõidame Porvoost Helsingisse. Vaba aeg Helsingis.

Kell 18.30 piletite vormistamine sadamas.
19.30 – 21.30 sõit Tallinki laeval Helsingist Tallinnasse. Jätkub sõit tagasi lähekohta.

 

Hind: 320 eurot

hinna sees

 • bussikasutus
 • reisijuht-giidi teenus
 • bussi ülevedu praamil
 • laevapiletid Helsingisse ja tagasi
 • 2 majutust hotellis (2-kohalised toad)
 • 2 hommikusööki hotellis rootsi lauas
 • hommikusöök laevas
 • lõunasöök teisel ja kolmandal reisipäeval
 • veinide degusteerimine veinimõisas
 • laevasõit Savoonlinnas
 • parkimistasud

Lisatasu eest

 • lisatoitlustus
 • meditsiiniabikindlustus

Lisainfo

Tasumine. Ettemaks 100 eurot palume tasuda 5 päeva jooksul peale registreerumist. Lõplik tasumine 31 päeva enne reisi algust.
OÜ ABZ Reisid arvelduskonto number SEB pangas on EE121010220003996017. Selgitusse palun lisage reisi nimi ja reisija nimi.

NB! Reisile registreerumise ja reisiraha tasumisega kinnitate, et olete tutvunud OÜ ABZ Reisid reisitingimustega

print

Broneeri reis

Reisi nimi Täiskasvanu Laps Vabu kohti Väljasõit Kestus
Järvedemaa Soome 18.-20. august 2021 320 270 20 18 Aug 3 päeva

Booking Information

Name Price ( Adults/Children ) Persons ( Adults/Children ) Quantity Kokku

Maksumus

Vahehind 0
Kokku 0

Customer Information

*
First Name is required.
*
Last Name is required.
*
Number Phone is required.
*
Address is required.
Thank You. Your booking have received and booking number is