Reis

Hind570

Horvaatia- Aadria mere kaunitar 6-15. september 2018

Väljasõit

06 Sep

Kestus

10 päeva

Vaatamisi

1637

Kohti

40

reisikava

Üldinfo:
Aadria mere rannikul asuv Horvaatia on üks Euroopa väiksemaid ja ilusamaid riike. Põhjas kõrguvad mäed, sisemaa on kaetud paksude metsadega, rannikuala koos saartega (kokku 1185 saart) on mägine ja kaunis, leidub ka maalilisi järvi ja mitmel pool on huvitavad karstialad. Horvaatia rikkuseks on äärmiselt puhas loodus. Euroopa turiste meelitavad Eco-rannad, laevasõidud, kalapiknikud ja rattamatkad. Kõikjal, kus oled, naudid horvaatide sõbralikkust ja külalislahkust ning väga head teenindust. Kõige krooniks on Horvaatia köök oma maitsvate roogadega ning kohalik vein. Sõidame kohale ja proovime järele!
Meie reis viib huvilised piirkonda, mida kutsutakse Istriaks. Istria on kolmnurkne poolsaar, mille võib pinnast silmas pidades jagada kolmeks osaks. Valgeks Istriaks kutsutakse karsti- või lubjakivikõrgendikku, mida katavad hõredad tamme-, männi ja saarepuusalud. Hall Istria on erodeerunud lubjakiviriba koos viljaka pinnasega, millel kasvavad oliivi- ja viinapuud. Punane Istria on kõrgendik, mida uhuvad Mirna ja Rasa jõgi ning mis on viljakaks pinnaseks tera- ja köögiviljale. Populaarseimaid turismisihtkohad Istria poolsaarel on Poreč, Rovinj, Pula ja Brijuni rahvuspark. Kuna Istria on peaaegu 400 aastat kuulunud Veneetsia võimu alla, on piirkond hästi veneetsiapärane.
Reis viib meid Istria poolsaare lääneosasse, Rovinji piirkonda. Ööbime (5 ööd) kuurordis Resort Amarin****.
Majutus on 2-kohalistes tubades. Toas on WC, dušš, telefon, SAT-TV, rõdu, lisaks rikkalikud hommiku- ja õhtusöögid rootsi lauas. Hotellil on 2 välibasseini, veeliumägi ja erarand. Hotelli baaris ja basseini ääres levib tasuta WiFi-ühendus. Kõik toad on mugavalt sisustatud. Külalised saavad nautida kauneid vaateid Aadria merele ja ilusale kiviklibuga kaetud rannale. Amarinis on 3 restorani, mis pakuvad Vahemere ja rahvusvahelisi roogi. Samuti on kohapeal mitu väikest baari. Külalistel on võimalik tegeleda erinevate spordiharrastustega. Laste jaoks on kohapeal mänguväljak ja erinevad meelelahutusprogrammid.
Kuurort asub 5 minuti pikkuse autosõidu kaugusel Rovinji linnast. Hotelli juurest sõidavad linna keskusesse iga tunni järel bussid (pileti hind 2 eurot). Rovinjisse võib sõita ka taksolaevaga, mis väljub samuti iga tunni tagant (pileti hind 3,5 eurot).
Vaata ka: https://www.maistra.com/amarin-rovinj
http://www.booking.com/Share-jwfFIU

Reisikava:
1. päev N 6. september

Väljasõit varahommikul Tartust ja Võrust. Sõit läbi Läti ja Leedu. Pikem peatus-söögipaus Leedu toitlustuskohas Zoo Cafe (endine „19. km“ söögikoht). Sooja söögi võimalus. Jätkub sõit läbi Poola. Majutus Poolas peale Varssavit hotellis Gorski http://www.hotel-gorski.net/
Päevane marsruut kaardil: https://goo.gl/maps/8LapHJYHKdP2

2. päev R 7. september
Hommikusöök.
Jätkub sõit läbi Poola ja Tšehhi, õhtuks jõuame Austriasse. Lühike bussiekskursioon Viinis: Hofburgi loss kui keiserliku Viini keskpunkt, Ringstrasse tänav maailmakuulsa Riigiooperi, Kunstiajaloo- ja loodusmuuseumi, parlamendihoone, raekoja ja ülikoolihoonetega. Ööbime Austrias hotellis Oekotel Traiskirchen. http://www.oekotel.com/de/standorte/traiskirchen-wien-sued
Päevane marsruut kaardil: https://goo.gl/maps/SvUVWrFsVjJ2

3. päev L 8. september
Hommikusöök.
Jätkub sõit läbi Austria  Sloveeniasse Postojna koobastesse, et näha ja nautida looduse meistritööd; seejärel Predjama lossi külastus (komplekspilet kokku 30 eurot). https://www.postojnska-jama.eu/en/
Õhtuks jõuame reisi sihtpunkti, Aadria mere kaldal asuvasse Resort Amarini****, kuhu jääme viieks ööks. https://www.maistra.com/amarin-rovinj
Õhtusöök hotellis.
Päevane marsruut kaardil: https://goo.gl/maps/sjkYDrrx3nt

4. päev P 9. september
Hommikusöök.
Vaba päev puhkuseks rannas. Õhtusöök hotellis. Soovijatel võimalus sõita kohaliku bussi või taksolaevaga Rovinji linna (väljumine iga tunni tagant; pääsmed vastavalt 2 ja 3,50 eurot).
Teekond hotellist Rovinjisse kaardil: https://goo.gl/maps/tMjrw3EdBFU2

5. päev E 10. september
Hommikusöök.
Väljasõidupäev Motovuni kindluslinna ja Guido veinikeldrisse. Sõidame Motovuni, omapärasesse Istra linna, mis asub kõrgel 277 m kõrguse mäe tipus ning on ümbritsetud keskaegse linnamüüriga. Avanevad ilusad vaated Mirna orule. Aeg jalutamiseks ja lõunasöögiks.
Pärastlõunal Guido veinikeldri külastus (kell 15), kus ta valmistab malvaasia veini, mida kõikidele teistele veinidele eelistas ka paavst Johannes Paulus II. Saame degusteerida kolme erinevat veini koos väikeste suupistetega. Võimalus veini ja oliiviõli ka kaasa osta.
(Väljasõit toimub, kui osalejaid on vähemalt 25. Väljasõidu kestus ca 7 tundi, kell 11-18. Hind 21 eurot (veinikelder (9 eurot) + Motovun).
Õhtusöök hotellis.
Päevane marsruut kaardil: https://goo.gl/maps/xc6HjqP3Kx12

6. päev T 11. september
Hommikusöök.
Soovijatel on võimalus osaleda kalapiknikul algusega Rovinjist. See on päev täis päikest ja kauneid merevaateid (toimumisaeg 10.30 – 17.30). Hinna sisse kuulub lõuna laevas (menüüs kala või liha, salat, vein, tervitusnaps).
Õhtusöök hotellis.

7. päev K 12. september
Hommikusöök.
Vaba päev puhkuseks. Õhtusöök hotellis.

8. päev N 13. september
Hommikusöök.
Lahkume Rovinjist (varajane väljasõit).
Selle päeva nael on Plitvice järvede rahvuspark (kantud UNESCO nimekirja kui üks kaunimatest loodusobjektidest Euroopas). Kaitsealal asub 16 helesinist järve ja ca 140 juga ning arvukalt koopaid ja kärestikke. Järvi ühendavad omavahel loendamatud ojad ning sügavaim järv on 46 m ja kõrgeim juga on 70 m. Lisaks lopsakas taimestik ja põnevad matkarajad. Jalutuskäik kaitsealal kestab umbes 3 tundi. Piirkond kuulutati 1949. aastal rahvuspargiks. https://np-plitvicka-jezera.hr/
Õhtuks sõidame ööbima Budapesti.
Päevane marsruut kaardil: https://goo.gl/maps/zb7uF8B5Ea12

9. päev R 14. september
Hommikusöök.
Jätkub tagasitee. Ööbime Varssavis hotellis Atos http://www.hotelatos.pl/
Päevane marsruut kaardil: https://goo.gl/maps/Qd3U6CKRGmH2

10.päev L 15 september
Hommikusöök.
Sõit läbi Poola, Leedu, Läti. Pikem peatus-söögipaus Leedu toitlustuskohas Zoo Cafe (endine „19. km“ söögikoht). Eestisse jõuame hilisõhtul.
Päevane marsruut kaardil: https://goo.gl/maps/iAtN1RyFrc32
Reisi marsruut kaardil: https://goo.gl/maps/aQ1mDTvPHC32

 

Hind: 570 eurot

hinna sees

 • mugav 48-kohaline reisibuss
 • giid-reisisaatja teenused
 • 9 ööbimist hotellis (2-kohalised toad) koos hommikusöögiga
 • 5 õhtusööki Horvaatias hotellis Amarin Resort****
 • eestikeelsed ekskursioonid
 • teemaksud, parklatasud
 • käibemaks KMS § 40 alusel

Lisatasu eest

 • väljasõidud ja sissepääsud (kogutakse bussis reisijuhi poolt eurodes):
  – kombineeritud pilet Postojna koobastesse ja Predjama lossi 30 eurot
  – kalapiknik 37 eurot
  – väljasõit Motovuni kindluslinna ja Guido veinikeldrisse 21 eurot
 • – Plitvice rahvuspark 20 eurot/ laps 10 eurot
 • 1-kohalise majutuse lisatasu 107 eurot
 • meditsiiniabikindlustus. Meditsiiniabikindlustus katab kindlustusjuhtumi korral ka visiiditasud, voodipäevatasud ja riikidevahelise transpordi, mida Euroopa ravikindlustuskaart ei kata.

Lisainfo

Reisile on vajalik kaasa võtta vähemalt reisi lõpuni kehtiv  pass või ID kaart ja Euroopa ravikindlustuskaart! Ravikindlustuskaart annab õiguse vajaminevale arstiabile Euroopa Liidus. Kaardi tellimise kohta loe: https://www.haigekassa.ee/kontaktpunkt/arstiabi-euroopa-liidus-ja-mujal/euroopa-ravikindlustuskaart

Tasumine. 5 päeva jooksul peale reisile registreerumist palume teha ettemaks 100 eurot inimese kohta. Kogu reisi maksumus peab olema tasutud hiljemalt 31 päeva enne reisi algust. Reisid maksumusega alla 100 euro tuleb tasuda 5 päeva jooksul peale reisile registreerumist.

NB! Reisile registreerumise ja reisiraha tasumisega kinnitate, et olete tutvunud OÜ ABZ Reisid reisitingimustega www.abz.ee

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis ja hinnas.

OÜ ABZ Reisid
Kooli 6, Kagukeskus
Võru 65606
Tel. +372 78 28 498
e-mail: info@abz.ee
web: www.abz.ee

print

Broneeri reis

Reisi nimi Täiskasvanu Laps Vabu kohti Väljasõit Kestus
Horvaatia- Aadria mere kaunitar 6-15. september 2018 570 0 40 06 Sep 10 päeva

Booking Information

Name Price ( Adults/Children ) Persons ( Adults/Children ) Quantity Kokku

Maksumus

Vahehind 0
Kokku 0

Customer Information

*
First Name is required.
*
Last Name is required.
*
Number Phone is required.
*
Address is required.
Thank You. Your booking have received and booking number is