Reis

Horvaatia-Aadria mere kaunitar

Väljasõit

Daily

Kestus

10 päeva

Vaatamisi

1073

NB! TEGU ON NÄIDISREISIGA

MILLE EESMÄRK ON LIHTSUSTADA KLIENDIL VALIDA OMA GRUPILE PARIM REIS

Kirjeldus

Aadria mere rannikul asuv Horvaatia on üks Euroopa väiksemaid ja ilusamaid riike. Põhjas kõrguvad mäed, sisemaa on kaetud paksude metsadega, rannikuala koos saartega (kokku 1185 saart) on mägine ja kaunis, leidub ka maalilisi järvi ja mitmel pool on huvitavad karstialad.
Üks kaunimaid ja populaarsemaid  piirkondi  Horvaatias on  Aadria mere äärsed alad. Horvaatia rikkuseks on äärmiselt puhas loodus. Euroopa turiste meelitavad tema Eco-rannad, laevasõidud, kalapiknikud ja rattamatkad.
Ka Veneetsia ei asu kaugel, miks mitte sedagi külastada? Kõikjal, kus oled, naudid horvaatide sõbralikkust ja külalislahkust ning väga head teenindust. Kõige krooniks on Horvaatia köök oma maitsvate roogadega ning kohalik vein. Seega: sõidame kohale ja proovime järele!
Horvaatias, Aadria mere kaldal Istra poolsaarel asuvas Poreci linnakeses on 5 ööbimist kolmetärnihotellis (kahene majutus, toas WC, dušš, telefon, SAT tv). Hotell asub 20 minuti pikkuse jalutuskäigu kaugusel linnasüdamest ja 100 meetri kaugusel rannast – seega ideaalne koht puhkamiseks. Lisaks meeldiv ja sõbralik teenindus, igaõhtused muusikaprogrammid, välibassein.
Toitlustamine sihtkohas: rikkalik hommiku- ja õhtusöök rootsi lauas (joogid lisatasu eest).

Hind sisaldab

sõit mugava bussiga
reisijuhi teenused
majutus hommikusöökidega
5 õhtusööki
ekskursioonid

Reisi ajakava

1. päev

Väljasõit varahommikul. Sõit läbi Läti ja Leedu. Pikem peatus-söögipaus Leedu toitlustuskohas „19. kilomeeter”. Sooja söögi võimalus alates 15 Leedu litist. Jätkub sõit läbi Poola, ööbime Poolas.
2. päev

Hommikusöök. Jätkub sõit läbi Poola ja Tšehhi, õhtuks jõutakse Austriasse. Lühike bussiekskursioon Viinis: Hofburgi loss kui keiserliku Viini keskpunkt, Ringstrasse tänav maailmakuulsa Riigiooperi, Kunstiajaloo- ja loodusmuuseumi, parlamendihoone, raekoja ja ülikoolihoonetega. Ööbime Austrias.
3. päev

Hommikusöök. Jätkub sõit läbi Austria Sloveeniasse Postojna koobastesse, et näha ja nautida looduse meistritööd; seejärel Predjama lossi külastus (pilet kokku 28 eurot). Õhtuks jõuame reisi sihtpunkti, Aadria mere kaldal asuvasse Horvaatia linna Porečisse, kuhu jääme viieks ööks (Valamar hotell Pinia 3***). http://www.valamar.com/croatia-family-hotel-pinia Õhtusöök hotellis.
4. päev

Hommikusöök. Vaba päev puhkuseks: võimalus supelda basseinis või meres ning teha jalutuskäik Poreči linnas, külastada akvaariumit (~3 eurot) või Poreči vaieldamatult kuulsaimat vaatamisväärsust, 6. sajandist pärit Euphrasiuse basiilikat (~4 eurot), mis on kantud ka UNESCO maailmapärandi nimekirja. Sakraalkompleks koosneb kirikust, aatriumist ja ristimiskohast. Siinsed säravad altarimosaiigid kujutavad lisaks erinevatele religioossetele teemadele ka piiskop Euphrasiust ennast. Õhtusöök hotellis.
5. päev

Hommikusöök. Ennelõuna vaba. Pärastlõunal väljasõit Motovuni, omapärasesse Istra linna, mis asub kõrgel 277 m kõrguse mäe tipus ning on ümbritsetud keskaegse linnamüüriga. Avanevad ilusad vaated Mirna orule. Guido veinikeldri külastus, kus ta valmistab malvaasia veini, mida kõikidele teistele veinidele eelistas ka paavst Johannes Paulus II. Saame degusteerida kolme erinevat veini koos väikeste suupistetega. Võimalus veini ja oliiviõli ka kaasa osta. (Väljasõit toimub, kui osalejaid on vähemalt 25. Väljasõidu kestus ca 5-6 tundi, hind 21 eurot (veinikelder + Motovun). Õhtuks jõuame tagasi Porečisse ööbima. Õhtusöök hotellis.
6. päev

Hommikusöök. Vaba päev. Võib kasutada laevasõiduks gondlite pealinna Veneetsiasse - erilise auraga linna, mis iga külastaja jäägitult endasse haarab. Tuhandete tuvide ja turistidega Püha Markuse väljak, mida palistavad Veneetsia kõige kuulsamad vaatamisväärsused: 9. sajandist pärinev Püha Markuse basiilika, raamatukogu, kellatorn, Doodžide palee, prokuraatorite paleed ja elava muusikaga terrassikohvikud. (Laev Veneetsiasse väljub Porecist kell 8.00, tagasi jõuab kell 19.30. Laevasõidu pikkus ühel suunal on 2,5 tundi. Veneetsias olemiseks jääb aega orienteeruvalt 6 tundi. Väljasõidu hind on 75 eurot; reisijuht-giid läheb grupiga kaasa, kui osalejaid on vähemalt 20; soovitatav eelregistreerimine enne reisi). Õhtusöök hotellis.
7. päev

Hommikusöök. Soovijatel võimalus veeta päev kalapiknikul (hind 28 eurot), mis on ligi 7 tunnine väljasõit laevaga. See on päev täis päikest ja kauneid merevaateid. Sõidame Rovinji ja Vrsari linna, kus meil jääb vaba aega omal käel ringi vaatamiseks. Imetleme panoraamvaateid Lim'i kanalist (kohalik fjord). Lõunasöögiks naudime kala- või liharooga, mida pakutakse laevas. Õhtusöök hotellis.
8. päev

Hommikusöök. Selle päeva nael on Plitvice järvede rahvuspark (kantud UNESCO nimekirja kui üks kaunimatest loodusobjektidest Euroopas). Kaitsealal asub 16 helesinist järve ja ca 140 juga ning arvukalt koopaid ja kärestikke. Järvi ühendavad omavahel loendamatud ojad ning sügavaim järv on 46 m ja kõrgeim juga on 70 m. Lisaks lopsakas taimestik ja põnevad matkarajad. Jalutuskäik kaitsealal võtab umbes 3 tundi ning on jõukohane kõikidele tervetele inimestele. Piirkond kuulutati 1949. aastal rahvuspargiks (pilet 100 kuna). Õhtuks jõuame Ungari pealinna Budapesti, kus ööbime.
9. päev

Hommikusöök. Seejärel jätkub kojusõit läbi Ungari, Slovakkia ja Poola. Ööbime Varssavis.
11. päev

Hommikusöök. Sõit läbi Poola, Leedu, Läti. Leedu toitlustuskohas „19.kilomeetril” tehakse pikem peatus, sooja söögi võimalus alates 15 Leedu litist. Eestisse jõuame hilisõhtul.

Lisainfo

Lisainfo:
 • Reisidokument: Reisiks on vajalik kehtiv PASS või ID-kaart. Palun kontrollida kehtivust!
 • Välisministeeriumi info Horvaatiasse reisijale  http://www.vm.ee/?q=node/5789
 • Kindlustuse vormistamiseks vajatakse järgmisi andmeid: reisija nimi ja isikukood.

NB! Reisija on kohustatud tutvuma ABZ Reisid reisitingimustega www.abz.ee

Lisatasu eest:
 • meditsiiniabikindlustus
 • 1-se majutuse lisatasu 107 eurot
 • väljasõidud ja sissepääsud:
  – Plitvice rahvuspark 100 kuna
  – Postojna koopad ja Predjama loss 28 eurot
  – laevasõit Veneetsiasse 75 eurot
          -Motovun ja Guido veinikelder 21 eurot
          – kalapiknik 28 eurot
– Poreči akvaarium  3 eurot
          – Euphrasiuse basiilika 4 eurot
Küsi hinda

print

Broneeri reis

Reisi nimi Täiskasvanu Laps Vabu kohti Väljasõit Kestus
Horvaatia-Aadria mere kaunitar 0 0 0 Anytime 10 päeva

Booking Information

Name Price ( Adults/Children ) Persons ( Adults/Children ) Quantity Kokku

Maksumus

Vahehind 0
Kokku 0

Customer Information

*
First Name is required.
*
Last Name is required.
*
Number Phone is required.
*
Address is required.
Thank You. Your booking have received and booking number is