Reis

Hind949

Aserbaidžaan 30. september - 8. oktoober 2022

Väljasõit

30 Sep

Kestus

9 päeva

Vaatamisi

3441

Kohti

30

reisikava

2020. aastal toimuma pidanud reisi lükkasime edasi järgmisesse sügisesse.

Seoses lennugraafikutega võivad reisi kuupäevad vähesel määral muutuda.

Aserbaidžaan on naftariik. Oma reisil näeme silmapiirini ulatuvaid naftamaastikke, imetleme naftarahadega uhkeks ehitatud pealinna ja proovime järele „naftavanni” tervendava mõju.
Aserbaidžaan on maailma esimene islamivabariik. Kuidas see kajastub tänavapildis või inimeste olemuses? Püüame välja uurida.
Aserbaidžaan on parlamentaarne vabariik, kus jäme ots presidendi käes. Kui jäme? Püüame välja uurida.
Aserbaidžaan on mägine maa ja tasane maa. Maailma üheteistkümnest kliimatsoonist on Aserbaidžaanil ette näidata üheksa – poolkõrbetest ja steppidest subtroopiliste regioonide ning lumiste mäetippudeni välja.

1. päev
AirBalticu lend väljub Riiast kell 22.45. Lennujaamas on vaja olla hiljemalt kell 21.

2. päev
Saabumine Bakuusse kel 03.20. Sõit majutuskohta kohaliku transfeeribussiga. Väike puhkus hotellis.
Hommikusöök. Kella 11 paiku võtame suuna mägedele.
Orienteeruvalt 1500 m kõrgusel mägede rüpes asub imelise looduse keskel Lahij küla – justkui möödunud aegadesse tardunud, kuid siiski elus ja toimetav „vabaõhumuuseum“. Küla näo määravad sagedastest maavärinatest tingitud omapärane arhitektuur (jõekividest ehitatud majad) ning vasetöökojad. Vase töötlemine on sajandeid siinsete elanike põhiline tegevusala olnud. Iga väike töökoda on nagu omaette muuseum. Peamisteks toodeteks on majapidamistarbed. Siinsetel inimestel on oma keel (tat’i keel), oma vaibad, riietus ning traditsioonid.
Udi kirik Nij külas kuulub udi rahvale – vähemus, keda on maailmas säilinud vaid mõni tuhat. Udid erinevad ülejäänud islami-Aserbaidžaanist ka seetõttu, et nad on kristlased. Nende majapidamises peab alati põlema leek ning nende uskumustes mängib suurt rolli Kuu. Udi keel on üks vanemaid Kaukaasias dokumenteeritud keeli ning dagestani keeltest kõige arhailisem.
Õhtusöök.
Ööbimine Sheki Karavansarais, ajaloolises Siiditee hotellis („sarai“ tähendab paleed, karavansaraid olid midagi meie postijaamade taolist, aga suuremad-peenemad). Vaata ka http://facebook.com/shekikarvansaray/

3. päev
Hommikusöök. Külastame Sheki khaanipaleed (UNESCO), hämmastavate freskode ja vitraažidega khaani suveresidentsi ning ajaloolist väikeste poekeste-töökodadega kesklinna.
Sõit Naftalani, linna, mis on saanud oma nime kohaliku erilise, tervendavate omadustega maaõli käest. Naftalaani leidub maailmas vaid Horvaatias ja siin, Väike-Kaukasuse jalamil. Juba Marco Polo on oma 13. sajandi reisikirjades jutustanud maaõlivannide tervendavast mõjust; nõukogude ajal õitses piirkonnas naftalaani-vannide najal sanatooriumide-äri. – kuni Mägi-Karabahhia konfliktini. Nüüd püütakse sellele turismiliigile presidendi eestvedamisel taassündi korraldada. Kohalike seas on naftalaani-protseduurid kogu aeg populaarsed olnud ja on seda ka edasi.
“Naftavann” kõlab nii veidralt, et seda peab ise proovima! Näeb välja nõnda, nagu roniksid sooja šokolaadi sisse. Ilma arstliku läbivaatuseta vanni ei lubata (on vastunäidustatud südameprobleemide korral), väidetavalt aitab saja haiguse vastu, eelkõige soovitatakse naha- ja liigesteprobleemide korral.
Õhtusöök ja ööbimine Naftalanis.

4. päev
Hommikusöök. Ganja on Aserbaidžaani suuruselt teine linn. Khaaniriigi ajal pöörasid siinsed valitsejad tähelepanu linna siluetile, mistõttu viimast ilmestavad mitmete mošeede tornid. Külastame šiiitide pühapaika ja palverännakute sihti Imamzadehi mošeed. Imamzadeh tähendab tõlkes „prohveti pojad“ ja viitab prohvet Ali järeltulijate matmispaigale.
Külastame ka Nizami Ganjavi, Aserbaidžaani kuulsaima poeedi (12. saj) memoriaali koos muuseumi ja mausoleumiga.
Tagasiteel Bakuusse põikame läbi Kaukaasia vanima (aastast 734), samas arhitektuuriliselt ülimalt suursuguse Shamakhi Juma mošee ning kahekorruselise, 15. sajandist pärit Diri Baba mausoleumi juurest. Viimasega on seotud palju legende ning müstilisi sündmusi.
Õhtusöök.
Ööbimine Bakuus hotellis *** , kuhu jääme kolmeks ööks.

5. päev
Hommikusöök. „40 000 aastat kivikunsti“, ütleb Gobustani kaljujooniste kohta UNESCO oma lehel http://whc.unesco.org/en/list/1076 . Teadlased on siit leidnud ja kirjeldanud enam kui 4000 petroglüüfi, nende vastu on suurt huvi tundnud näiteks ka norra antropoloog Thor Heyerdahl. Interaktiivne külastuskeskus aitab selgitada kaljujooniste võimalikke tähendusi.
Aserbaidžaanis on kõige rohkem aktiivseid mudavulkaane maailmas. Läheme vaatame lähemalt.
Aserbaidžaan hakkas esimesena maailmas naftat tööstuslikult tootma. Teeme väikese peatuse esimese naftapuurtorni juures.
Pärastlõunal bussi- ja jalgsiekskursioon Bakuus. Linna iseloomustavad eklektilisus (erinevate ajastute arhitektuuristiilid), mõjutused nii idast kui läänest, modernsus, ja puhtus. Ülemine park – parim koht linna panoraami ja lahe imetlemiseks. Lipuväljak (lipp mõõtmetega 100 x 60 m on mastis lehvimas vaid sobiva tuule korral), kesklinn ja jalakäijate tsoon Nizami tänaval.
Jalutuskäik vanalinnas Icheri Sheher (linna sümbol Neitsitorn ja UNESCO nimekirja kuuluv Shirvan Shahi palee, karavansarai, vanad müürid ja munakivitänavad).
Õhtusöök. Ööbimine samas hotellis.

6. päev
Hommikusöök. Vaba päev iseseisvaks Bakuu nautimiseks. Jalutuskäigu kaugusel hotellist on rannapromenaad, Väike Veneetsia, Vaibamuuseum, vaateratas. Ööbimine samas hotellis.

7. päev
Hommikusöök. Lõuna paiku väljasõit värvilistesse Pulgakommi mägedesse ning naftamaastikule Gaalalti lähedal. Ööbimine ja lõõgastus Galaalti ***** hotellis (õhtusöök, basseinid). Vaata lähemalt: http://info@qalaalti.az

8. päev
Hommikusöök. Müütiliste lugude poolest tuntud ja eriti naispalverändurite poolt armastatud püha mägi Besh Barmag. Tulekummardajate tempel Ateshgah („tule maja”) ja Yanardagh („põlev mägi”).
2012. aastal Aserbaidžaanis toimunud Eurovisiooni lauluvõistluse jaoks ehitatud, maailmakuulsa arhitekti Zaha hadidi poolt projekteeritud ja täna Heydar Aliyevi Keskuse nime kandev on ühelt poolt tuntud omanäolise voolava ja kaardus arhitektuuri poolest, kuid sisaldab endas hulgaliselt põnevaid väljapanekuid (Mini-Aserbaidžaan, vanad autod).
Päeva ja ühtlasi kogu reisi lõpetame piduliku rahvusliku õhtusöögiga, millelt ei puudu ei tantsijad ega muusikud.
Lennuk väljub öösel kel 4.10. Lennujaamas on vaja olla kell 2 öösel.

9. päev
AirBalticu lend jõuab Riiga kell 7.00.

 

Hind: 949 eurot

hinna sees

 • lend Riia-Bakuu-Riia (AirBaltic)
 • majutus hotellides koos hommikusöökidega vastavalt programmis kirjeldatule
 • 5 õhtusööki ja üks rahvuslik gala-õhtusöök
 • maaõlivanni protseduur Naftalanis
 • giid reisisaatja + kohalike giidide teenused
 • mugav kohalik reisibuss, 1 pudel vett päevas inimese kohta
 • pääsmed:
  – Sheki khaanipalee
  – Kiši (Albani) kirik
  – Juma mošee külastus
  – Gobustani külastuskeskus (http://www.gobustan-rockart.az)
  – sõit mudavulkaanide juurde
  – Heydar Alijevi keskus (koos automuuseumiga) http://heydaraliyevcenter.az/#main
  – Ateshgah ehk tulekummardajate tempel (https://ateshgah.info/)
  – Yanar Dag ehk põlev mägi

Lisatasu eest

 • transport Riia lennujaama ja tagasi
 • Aserbaidžaani viisa
 • Vaibamuuseum (ca 7  eurot http://azcarpetmuseum.az/)
 • soovitame sõlmida meditsiiniabikindlustuse koos reisitõrkekindlustusega. Meditsiiniabikindlustus katab kindlustusjuhtumi korral ka visiiditasud, voodipäevatasud ja riikidevahelise transpordi, mida Euroopa ravikindlustuskaart ei kata.
  Reisitõrkekindlustus katab tehtud reisipaketi kulud juhul, kui jääte reisi eel haigeks ja ei saa reisile minna (vajalik on sel juhul esitada kindlustusfirmale arstitõend). Reisitõrkekindlustus maksab kulud ka juhul, kui lähedane inimene peaks jääma haigeks või surema. Tutvu konkreetse kindlustuspakkuja tingimustega! Reisitõrkekindlustuse soovitame sõlmida nii vara kui võimalik, kuid mitte enne, kui pole kindel, et reis kindlasti toimub.

Lisainfo

Viisainfo: Aserbaidžaani reisimiseks on vaja viisat. Võimalik on vormistada e-viisa, mille hinnaks on 59 USD. Vaata lähemalt https://evisa.gov.az/en/
Viisat on tõimalik taotleda ka Tallinnas asuvas Aserbaidžaani saatkonnas, hind hetkel 35 eurot. Vaata ka http://tallin.mfa.gov.az/content/56

Viisa vormistamiseks on vaja täita ankeet (leitav ülaltoodud linkide kaudu), esitada pass, mis peab kehtima veel vähemalt 3 kuud peale reisi lõppu ning foto, mis pole vanem kui 6 kuud. E-viisa vormistamine võtab aega kuni 3 tööpäeva.

Elektroonilist viisat saab taotleda mitte varem kui 20 päeva enne reisi ja mitte hiljem kui 4 tööpäeva enne reisi.

Küsimuste korral võta meiega julgesti ühendust!

Reisile on vajalik kaasa võtta pass, mis kehtib vähemalt 3 kuud peale reisi lõppu!

Tasumine: Ettemaks 100 eurot palume tasuda ABZ Reiside kontole 5 päeva jooksul peale reisile registreerumist. Kogu reisiraha peab olema tasutud 31 päeva enne reisi.

NB! Reisile registreerumise ja reisiraha tasumisega kinnitate, et olete tutvunud OÜ ABZ Reisid reisitingimustega www.abz.ee

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis ja hinnas.

OÜ ABZ Reisid
Seminari 5
Võru 65608
Tel. +372 78 28 498
info@abz.ee
www.abz.ee

print

Broneeri reis

Reisi nimi Täiskasvanu Laps Vabu kohti Väljasõit Kestus
Aserbaidžaan 30. september - 8. oktoober 2022 949 0 30 30 Sep 9 päeva

Booking Information

Name Price ( Adults/Children ) Persons ( Adults/Children ) Quantity Kokku

Maksumus

Vahehind 0
Kokku 0

Customer Information

*
First Name is required.
*
Last Name is required.
*
Number Phone is required.
*
Address is required.
Thank You. Your booking have received and booking number is

Ulvi Mustmaa

Reisijuht, giid

Phone

+372 56 457 384

Email

ulvi.mustmaa@gmail.com