Reis

Hind376

Ahvenamaa 2.-4. august 2023

Väljasõit

02 Aug

Kestus

3

Vaatamisi

623

Kohti

30

reisikava

1. päev
Kogunemine Tallinna D-terminalis. Laev liinil Tallinn-Stockholm väljub kell 18.00.
Õhtusöök laeval rootsi lauas. Ööbimine B4 kajutites.

2. päev
Varajane saabumine Marienhamni sadamasse kell 04.50.
Kui ilm on valge, siis alustame tutvumist Ahvenamaaga imeilusa vaatega Badhusbergeti mäelt. Meie pilgule avaneb Ahvenamaa pealinn Marienhamn, mis asub kitsal poolsaarel ja on kahelt poolt veega ümbritsetud. 40m kõrguselt on näha nii sillerdavat vett, kesklinna vanu villasid, kirikut kui ka reisisadamat ja purjelaeva Pommern.

Seejärel sõidame saare põhjaossa Geta mäele. Võtame ette hommikuse jalgsimatka 4,7 km Grottstigeni matkarajal, mis viib meid peaaegu 100 meetrit üle merepinna. Meie teele jäävad koopad, kaljud, meri, mets jpm, vt https://www.alandsresor.fi/en/grottstigen-47-km-rock-formations-and-dwarf-pines 

Kell 7.30-8.30 hommikusöök Geta mäel, Soltuna restoranis, vt https://www.soltuna.ax  (Bufee: leib, sink, juust, salaami, köögiviljad, keedetud munad, puder, moos, hommikuhelbed, jogurt, kohv, tee, mahl). Seejärel sõit saare idaosasse. Peatume põgusalt Finströmi kiriku juures. Keskaegne kirik on väga hästi säilinud nii seest kui ka väljast.

Sõidame Bomarsundi varemete juurde. Kindlus oli oluline vahepost Rootsi ja Venemaa vahelise 1808.–1809. aasta sõja ajal.

Kell 10.00-12.00 külastame Kastelholmi kindlust ja Jan Karlsgårdeni vabaõhumuuseumi. Kastelholmi loss on ainus keskaegne kindlus Ahvenamaal. Selle ehitus algas 14. sajandil ning kindluse hiilgeaeg oli Gustav Vasa ja tema poegade ajal, kui Ahvenamaa ja Soome kuulusid Rootsi impeeriumi koosseisu. Kastelholmi vahetus läheduses asub Jan Karlsgårdeni vabaõhumuuseum. Muuseum tutvustab Ahvenamaa traditsioone ja klassikalist Ahvenamaa taluelu 19. sajandi teisel poolel, vt:
https://www.museum.ax/vara-museer-och-sevardheter/jan-karlsgarden-friluftsmuseum
https://www.museum.ax/vara-museer-och-sevardheter/kastelholms-slott 

Kell 12.30-13.30 lõuna restoranis Smakbyn. Selle peakokk on Ahvenamaa ja Soome tuntud telekokk Micke Björklund. Tal on Ahvenamaal mitmeid restorane ning palju ideid arendamaks kohalikku toitu ja käsitööd, vt https://smakbyn.ax/ 

Peale lõunat sõidame Marienhamni. Kell 14.00-16.00 Külastame purjelaeva Pommern. Pommern on neljamastiline purje- ja muuseumlaev, mida peetakse Ahvenamaa üheks sümboliks, vt https://www.pommern.ax/en/ 

Mariehamnist viib meie teekond saare lääneserva, Eckerösse. 40 km kaugusel Mariehamnist asuv Soome kõige läänepoolsem vald Eckerö on ainult kahetunnise teekonna kaugusel Rootsist.

Kell 16.45-18.00 külastame Ahvenamaa Jahi- ja kalandusmuuseumi, mis tutvustab saareelanike traditsioonilisi eluviise. Muusem asub maalilises kalurikülakeses, vt https://www.jaktfiskemuseum.ax/en/  Peatume põgusalt ka Eckerö kõige kuulsama hoone Posti- ja tollimaja juures. See on kõige suurem ja kõige muljetavaldavam maja postiteel Stockholmist Peterburgi. 

Tagasiteel Mariehamni külastame ostukeskust, kust tasub otsida kohalikke tooteid, nt Stallhageni õlletehase õlut, leiba, kalatooteid, sinepit, Kökari saarelt pärit õunasiidrit ja salsat jms.

Õhtu veedame Västerrös, 30 km Marienhamnist. Västerrös on ennast sisse seadnud mandrilt pärit kokk Anders Westerberg, kes valmistab kõike ja kõikvõimalikul moel kalast, kasutades ära ka need koostisosad, mida kalamehed tavaliselt lindudele või kassidele pakuvad vt https://vasterro.ax/om-vasterro/  Maitseme peremehe hõrgutisi, kuuleme palju huvitavat tema majapidamise ja ettevõtte kohta. Tagasi Mariehamni sadamas peame olema kell 23.45. Laev Tallinna väljub 01.00. Ööbimine B4 kajutites.

3. päev
Hommikusöök laevas kell 8.30.
Saabumine Tallinna D-teminali kell 10.45. Reisijate sõit koju.

 

HIND: 376.- eurot (grupile 38 + 2 reisijat)

hinna sees

Hind sisaldab:

  • sõit mugava 48-kohalise bussiga
  • giid-reisijuhi teenus
  • ööbimine B4 kajutites Tallinn-Mariehamn-Tallinn
  • õhtusöök- ja hommikusöök laevas rootsi lauas (õhtusöök 39.- eurot, hommikusöök 18.- eurot)
  • tasuliste vaatamisväärsuste pääsmed (grupihinnad): Meremuuseum ja Pommerni laev, Kastelholmi kindlus, Jan Karlsgårdeni vabaõhumuuseum, Eckerö Jahi- ja kalandusmuuseum.
  • hommiku-, lõuna- ja õhtusöök Ahvenamaal vastavalt programmile

Lisatasu eest

Lisainfo

Reisile on vajalik kaasa võtta vähemalt reisi lõpuni kehtiv pass või ID kaart ja Euroopa ravikindlustuskaart! Ravikindlustuskaart annab õiguse vajaminevale arstiabile Euroopa Liidus. Kaardi tellimise kohta loe: https://www.tervisekassa.ee/kontaktpunkt/arstiabi-euroopas/euroopa-ravikindlustuskaart  

Tasumine. 5 päeva jooksul peale reisile registreerumist palume teha ettemaks 75 eurot inimese kohta. Kogu reisi maksumus peab olema tasutud hiljemalt 31 päeva enne reisi algust. Reisid maksumusega alla 100 euro tuleb tasuda 5 päeva jooksul peale reisile registreerumist.

NB! Reisile registreerumise ja reisiraha tasumisega kinnitate, et olete tutvunud OÜ ABZ Reisid reisitingimustega www.abz.ee

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis ja hinnas! Pääsmete hinnad on toodud 2023. aasta seisuga ja võivad vähesel määral muutuda.

print

Broneeri reis

Reisi nimi Täiskasvanu Laps Vabu kohti Väljasõit Kestus
Ahvenamaa 2.-4. august 2023 376 0 30 02 Aug 3

Booking Information

Name Price ( Adults/Children ) Persons ( Adults/Children ) Quantity Kokku

Maksumus

Vahehind 0
Kokku 0

Customer Information

*
First Name is required.
*
Last Name is required.
*
Number Phone is required.
*
Address is required.
Thank You. Your booking have received and booking number is