Esimene päev
Varahommikune väljasõit.
Teekond läbi Baltikumi. Teel peatus lõunasöögiks. Kaliningradi oblastisse siseneme läbi Sovetski piiripunkti, mis asub Nemunase jõel. Kuninganna Luise nime kandval piirisillal asuvad Preisi väravad. Kaliningradi oblasti poolel asuv Sovetski linn kandis varem nime Tilsit. Selles linnas sõlmiti 1807. aastal Vene imperaator Aleksander I ja Napoleon I vahel Tilsiti rahulepingud.
Õhtuks jõuame Kaliningradi, mis asub Pregolja jõe kallastel. Kaliningrad ehk 1946. aastani Königsbergi (Kuningamägi) nime kandnud linn on tänase Kaliningradi oblasti keskus ning 15.-19. sajandi Ida-Preisimaa pealinn, kultuuri- ja majanduskeskus ning Saksamaa põhjapoolseim suurlinn. Samuti oli linn Ida-Preisimaa kuningate kroonimislinnaks. Nii on linnas tänaseks segunenud saksa ja slaavi kultuur.
Majutus Kaliningradis järgnevaks neljaks ööks.
Teine päev
Päev Kaliningradis, ekskursioon bussiga ja jalgsi. Tutvume Kaliningradi peamiste vaatamisväärsustega, linna ajaloo ja ajaloolise keskusega. Traditsioonilises mõttes vanalinna ja kesklinna säilinud pole, sest see hävis II Maailmasõjas. Linna kuulsaimad vaatamisväärsused on Kneiphofi saarel asuv suure kunstilise ja ajaloolise väärtusega Kaliningradi katedraal ning selle lähedal taastatud Kaluriküla. Katedraalis krooniti Preisimaa kuningaid ning seal asub ka Kaliningradi vaieldamatult kuulsaima elaniku, Lääne filosoofia ühe olulisima filosoofi Immanuel Kanti viimne puhkepaik. Linna hiilgeaegu meenutavas Kalurikülas on taastatud majad, mis tutvustavad elu 18.-20. sajandil.
Vaba aeg lõunasöögiks.
Külastame võimsat Maailmamere muuseumi, mis tutvustab ookeani tähtsust meie elus ning selle uurimist. Muuseumi üks eksponaatidest on Kaliningradi kanalis seisev legendaarne uurimislaev „Vitjaz“, millel on seos ka Eestiga. http://world-ocean.ru/en/
Õhtupoolikul vaba aeg erinevateks tegevusteks. Põnev on vana ja suur Kaliningardi loomaaed, mis avati juba 1895. aastal. (http://kldzoo.ru/) ja Kaliningradi botaanikaaed, mis sai samuti alguse 19. sajandil eraettevõtmisena. (https://www.kantiana.ru/garden/).
Õhtul teeme 1-tunnise laevasõidu Pregolja jõel.
Majutus samas hotellis Kaliningradis.
Kolmas päev
Väljasõidupäev merevaigupealinna Jantarnõisse ja suvituslinna Svetlogorskisse.
Kaliningradi oblastis leiduvad maailma kõige rikkalikumad merevaiguleiukohad. Siinsest merevaigust oli valminud ka kuulus Tsarskoje Selo Katariina palee merevaigutuba. Loomulikult vaatab merevaik vastu ka kõigilt sealsetelt suveniirilaudadelt. Jantarnõi kombinaadi külastuse käigus saame teada, kuidas kaevandatakse merevaiku maailma suurimas merevaigukarjääris. http://www.ambercombine.ru
Lõunasöök merevaigukombinaadi sööklas.
Pärastlõunal sõidame Svetlogorskisse. Svetlogorsk on endine kaluriküla, mis sai saksa haritlaskonna hulgas populaarseks suvituspaigaks 19. sajandil. Siin on suvitanud ka saksa kirjanik Thomas Mann, kelle nimega on seotud ka Kura sääre Leedupoolses osas asuv Nida.
Majutus samas hotellis Kaliningradis.
Neljas päev
Külastame Kaliningradi omanäolist Ristikirikut (Kreuzkirche), kus asub unikaalne Merevaigualtar. Kirik ehitati 1930-ndatel evangeelsele kogukonnale. Pärast II Maailmasõda kuulub kirik ortodokssele kogukonnale, olles vahepeal täitnud tehasehoone ülesannet.
Seejärel külastame Blindaaži ehk punkrimuuseumi.
Vaba aeg ostlemiseks. Kaliningradi turul saavad soovijad maitsta kohalikke hõrgutisi – puuvillamett, brõnzat (lambapiimast tehtud juust) või sooja kiviahjulavašši.
Õhtusöök lossis Nesselbeck. See on keskaegne rüütliloss, mis on oskuslikult taastatud vanade jooniste järgi (Teutooni ordu kindluse täpne koopia). Peale õhtusööki on võimalus külastada lossis asuvat keskaegset piinamiste ja karistuste muuseumi, http://nesselbeck.ru/en/
Majutus samas hotellis Kaliningradis.
Viies päev
Lahkume Kaliningradist. Teeme peatuse suvituslinnas Zelenogradsk, saksakeelse nimega Cranz, mis on samuti kasvanud kalurikülast suvituslinnaks. Teise maailmasõja järel kandus turismitegevus siit naabruses asuvasse Svetlogorskisse. Tänaseks on linn oma suvituslinna kuulsust tagasi võitmas.
Sõit Kura säärele, mis on aastast 2000 kantud UNESCO maailmakultuuri pärandi nimistusse. Maakitsus koosneb täielikult ainult liivast ja hiiglaslikest rändluidetest, mis aastasadade jooksul on ringi „rännanud“. Peatume Kura säärel olevas rahvuspargis, Kurshskaya Kosas. Jalutame nn Tantsivas metsas, kus puud on veidralt krussis.
Jõuame Kura sääre Leedule kuuluvasse osasse. Kura säärelt Klaipedasse viib meid lühike praamisõit üle Kura lõuka.
Majutus Klaipedas.
Kuues päev
Väike tutvus Klaipedaga.
Keskpäeval algab teekond läbi Baltikumi koju. Tagasi jõuame hilisõhtul.
Hinna sees:
Hinnale lisandub:
Reisile on vajalik kaasa võtta pass, mis kehtib vähemalt kolm kuud pärast reisi lõppu!
Maksetingimused: Vastavalt kokkuleppele
NB! Kindlasti tutvuda OÜ ABZ Reisid reisitingimustega www.abz.ee
OÜ ABZ Reisid
Seminari 5
Võru 65608
Tel. +372 78 28 498
info@abz.ee
www.abz.ee