4. Reisija õigus annulleerida reis ilma mõjuva põhjuseta

20

märts
2017

4. Reisija õigus annulleerida reis ilma mõjuva põhjuseta

Posted By : admin/ 0

4.1 Ilma mõjuva põhjuseta on Reisijal õigus reis annulleerida järgmistel tingimustel:
4.1.1 Rohkem kui 31 päeva enne reisi algust – Reisija saab Reisikorraldajalt tagasi tasutud ettemaksu või kogumaksumuse, millest arvestatakse maha või tuleb tasuda reisikorraldaja poolt tehtud otsekulud nt viisa, hotellid, laevapiletid, lennupiletid vms. kulud.
4.1.2 30-15 päeva enne reisi algust – Reisija tasutud summast ei tagastata   ettemaksu,   mille summa on ära märgitud reisikavas .
4.1.3 14-6 päeva enne reisi algust – Reisijal on õigus tagasi saada 50% reisi hinnast.
4.1.4 Kui reisist loobumine toimub 5 või vähem päeva enne reisi algust, ei tagasta ABZ  Reisid Reisijale tema poolt sissemakstud reisiraha.

4.2 Kui reisijale ei väljastata viisat või ei võimaldata tellitud reisi sihtpunkti asukohamaa ja/või sihtpunkti jõudmiseks läbitavate riikide transiitviisat, käsitletakse seda kui reisi tühistamist ilma olulise takistuseta ning kohaldamisele kuuluvad käesolevate reisitingimuste 4.1 sätted. Kui reisija ei pääse maale, sest teda ei lasta üle piiri, tuleb reisijal tasuda kõik oma koju tagasitulekuga seotud kulutused. Reisiraha ei tagastata.
4.3 Kui reisija jääb kohale tulemata või ei saa reisile minna, kuna puuduvad vajalikud dokumendid, reisi maksumust ei tagastata.
4.4 Kui reisi annulleerib seltskonna üks liige ja hind põhineb sellel, et teatud kindel arv inimesi elab ühes toas, on Reisikorraldajal õigus võtta muutusest tingitud lisatasu.
4.5 Kui reisija soovib majutuda üksi toas, tuleb tasuda ühese toa lisamaks.
4.6 Kui on tegemist eritellimusel koostatud reisiga (erinev programm, erinevad majutused, lisatellimused vms.) maksab Reisija reisi tühistamisel kinni selle programmi koostamisega seotud lisakulud.

4.7 Kui reisi transport sisaldab lennu, laeva- või rongipileteid, siis on reisi annulleerimine võimalik vastavalt transpordiettevõtte reeglitele ja tingimustele.

print