Põhja-Poola ja ajalooline Preisimaa VÄLJA MÜÜDUD!

EST GER
reisikalender
koolireisid (näidisprogrammid)
bussireisid Eestis (näidisprogrammid gruppidele tellimiseks)
bussireisid välismaale (näidisprogrammid gruppidele tellimiseks)
muud teenused
reisitingimused
kasulikke linke
meelespea reisile minejale
liitu mailinglistiga
uudised
meie koostööpartnerid
Hind: 310 eurot
Kuupäev: 22.-27.10.17
Inimeste arv:   
Reisi aeg:

22.-27.oktoober 2017 VÄLJA MÜÜDUD

  
Kestus:6 päeva  
Hind:

310 eurot

  
Transport:buss  
Giid:Veronika Varep  

Kommentaar: 

Poolamaa on suur ja lai, Eestist pea seitse korda suurem. Kahjuks on kujunenud arvamus, et ega seal Poolas küll midagi teha ega vaadata pole. Teadjamad aga väidavad vastupidist. Viimastel aastatel on turistide meelispaigaks saanud Kirde-Poolas asuv Warmia-Masuuria ajalooline piirkond. Selle maastikku iseloomustab mandrijää taganemisel kujunenud vaheldus rikas reljeef: kõrgendikud ja metsad vahelduvad järvedega, mida kokku on üle kahe tuhande. Poolakad nimetavad seda osa oma riigist rohelisteks kopsudeks ja tuhande järve maaks.

Veel kirevam on piirkonna administratiivne ja poliitiline minevik. Kõik Euroopa suuremad sõjad on siit üle käinud. Masuuria metsades ja soodes on sumbanud Teutooni ordu rüütlid, Napoleoni sõdurid kui ka vene punaväelased. Teise maailmasõja ajal resideerus siin Hundikoopaks nimetatud punker-peakorteris Hitler.

Keerulised ajad on kokku toonud erinevad etnilised grupid, kes kõrvuti elades on säilitanud oma kombed ja traditsioonid. Taoline rahvuslik mitmekesisus ja imeilus loodus, suurepärased puhkamisvõimalused eristavad Warmia-Masuuria piirkonda ülejäänud Poolast.

  
Tähtsamad vaatamisväärsused reisil

"Hundikoobas”. Swieta Lipka, Lidzbark-Warminski, Gdansk, Marienburg, Mikolajki.

 

  
Reisikava:
1. päev 22.10
Väljasőit varahommikul Virtsu sadamast. Sőit läbi Baltikumi. Őhtuks jőuame Kirde-Poola Masuuria järvede piirkonda. Majutus Swietka Lipkas hotellis Taurus. Soovi korral ühine õhtusöök (ettetellimisel).
2. päev 23.10 „HUNDIKOOBAS“ – SWIETA LIPKA – LIDZBARK-WARMINSKI - GDANSK
Hommikusöök. Külastame ajaloolist paika, Hitleri punkrite varemeid, kus asus füüreri peakorter „Hundikoobas“, mida ta kasutas alates 24.06.1941 kuni 1944 a. novembri lõpuni. 80 punkrist koosnev rajatis, mille seinte paksus ulatus 6 meetrini, asus suurel maa-alal, mille hitlerlased õhkisid 1945. a. jaanuari lõpus. 20.juulil 1944 tegi kolonel Claus von Stauffenberg siin ebaõnnestunud atentaadikatse Hitlerile.
Peale seda sõidame tagasi Swieta Lipkasse, et tutvuda Põhja-Poola kaunima barokse palverändurite kirikuga, mis on kuulsaks saanud oma orelikontsertide poolest. 
Jätkame sõitu Gdanski suunas. Teel teeme põgusa peatuse Warmia pealinna Lidzbark-Warminski piiskopilossi juures.
Ööbime Gdanskis hotellis Focus*** 2 ööd (http://www.focushotels.pl/gdansk,11.html).
 
3. päev 24.10 GDANSK
Hommikusöök. Reis jätkub Ida-Pomooria uhkes pealinnas Gdanskis. Kolmiklinnadest Gdynia-Sopot-Gdansk on viimane tõeline juveel, olles kogu oma olemasolu jooksul iseseisev hansalinn. Jalutame Neptuni purskkaevuga  Pikal Turul, mida palistavad punakates värvitoonides muinasjutuliselt kaunid viilkatusega patriitsimajad. Näeme uut ja vana raekoda, monumentaalset Maria kirikut, kaunite treppidega Maria tänavat,  Danzigi vana sümbolit, keskaegset vintsihoonet Krantor imelisel Motlawa kaldapealsel, linnaväravaid, mis näevad välja nii nagu oma hiilgeaegadel paarsada aastat tagasi. Käime ka kaubanduskeskuses. Vastavalt grupi soovile võime külastada erinevaid muuseume, korraldada laevasõidu (vajalik ette tellida, et kindlalt peale saaks) vms.  Ööbimine Gdanskis samas hotellis.
4. päev 25.10 MALBORK - TORUN
Hommikusöök. Sõidame Marienburgi (Malborki) läbi Kashuubia Šveitsi. Külastame Malborki võimsat ja majesteetlikku kindlus-lossi, mis on suurim telliskividest ehitatud kindlus maailmas (UNESCO maailmapärandi nimekirjas) ning mis sai ordu keskuseks pärast seda, kui ordu 14. sajandil oma peakorteri Veneetsiast ära tõi.
Suundume Toruni. Seejärel majutume hotelli.
Õhtul (kell 20) soovijatele ühine õhtusöök Torunis restoranis U Flisaka http://uflisaka.com.pl/  (hind 10 eurot, vajalik ettetellimine).
5. päev 26.10
Hommikusöök. Linnaekskursioon Torunis kohaliku giidi saatel. Visla jõe kaldal asuv Torun, mis jäi sõjast puutumata, on üks Poola ilusamaid linnu, mille süda on kantud ka UNESCO maailmapärandisse. Gooti arhitektuuri poolest üks rikkamaid Poola linnu. See on ka Mikołaj Koperniku sünnilinn.
Lisaks sellele, et Torun on tuntud kui Koperniku sünnilinn, on koha uhkuseks ka sealsed präänikud. Külastame präänikumuuseumi, kus meid pühendatakse Toruni präänikute ajalukku, maitsetesse, valmistamise saladustesse, ja seda kõike keskaegse präänikumeistri ning tema abiliste juhendamisel (kell 12.00 – 13.00) http://www.muzeumpiernika.pl/
Seejärel vaba aeg lõunasöögiks. Lahkume Torunist.
Õhtuks sõidame Masuuria järvede piirkonda. Majutus Mikolajkis hotellis.
6. päev 27.10
Hommikusöök. Sõit Poolast läbi Leedu ja Läti tagasi Eestisse.
 
Reisi marsruut kaardil: https://goo.gl/maps/tF4THex8Fk72

 

  
Hinna sees:

- sõit mugava 48-kohalise reisibussiga
- teemaksud ja parklatasud
- reisijuht-giidi teenus
- kohalikud giidid
- 5 ööbimist hotellis 2-kohalistes tubades
- 5 hommikusööki
- 1 õhtusöök

 

  
Lisatasu eest: 
  • reisikindlustus
  • pääsmed
  • lisatoitlustus
  
Lisainfo:

Reisile on vajalik kaasa võtta vähemalt reisi lõpuni kehtiv  pass või ID kaart ja Euroopa ravikindlustuskaart! Ravikindlustuskaart annab õiguse vajaminevale arstiabile Euroopa Liidus. Kaardi tellimise kohta loe: http://www.haigekassa.ee/kindlustatule/arstiabi_val/euroopa-ravikindlustuskaart

 

NB! Reisija on kohustatud tutvuma ABZ Reiside reisitingimustega www.abz.ee

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis ja hinnas. Reisikorraldaja ei vastuta pääsmete kallinemise eest!

  

 

Abz reisid facebook  Hakka fänniks
Pakkumised
« Võrukaela mäng!
© 2013 ABZ Reisid | E-mail: info(at)abz.ee | Asukoht: Kagukeskus, Kooli 6, 65606 Võru veebidisain