Kuldne Peterburi

EST GER
reisikalender
koolireisid (näidisprogrammid)
bussireisid Eestis (näidisprogrammid gruppidele tellimiseks)
bussireisid välismaale (näidisprogrammid gruppidele tellimiseks)
muud teenused
reisitingimused
kasulikke linke
meelespea reisile minejale
liitu mailinglistiga
uudised
meie koostööpartnerid
Hind: 298 eurot
Kuupäev: 7.-9.09.17
Inimeste arv:   

 

Reisi aeg:

7.-9. september

Hind:

298 eurot

Oma viisa olemasolul on paketi hind 65 eurot soodsam.

Transport:buss
Kestus:3 päeva
Üldinfo:
Nõuded viisa vormistamisele:
 • Viisa hinnas sisaldub kohustuslik tervisekindlustus. Viisa hind ei sõltu reisija vanusest.
 • Viisa vormistamiseks on reisikorraldajale vaja esitada pass, täita ankeet (eestikeelse ankeedi saadame meie) ja üks foto hiljemalt 4 nädalat enne reisi. Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud peale reisi lõppu. ABZ Reisid ei vastuta viisatingimuste muutumise eest.
 • Nõuded fotole: värvifoto 3,5X4,5 cm heledal taustal, selge näo kujutisega otsevaates; inimene ei tohi kanda tumedate klaasidega prille või peakatet (välja arvatud kodanikud, kes rahvusliku või usulise kuuluvuse tõttu on kujutatud ka passifotol peakattega). Foto ei tohi olla vanem kui 6 kuud tagasi pildistatud. Inimene peab olema fotol kujutatud õlgadeni. Näo kujutis peab olema foto keskosas, näoilme peab olema neutraalne, ilma naeratuseta, suu suletud.
 • Pass koos täidetud ankeedi ja ühe fotoga peab olema ABZ Reiside kontoris (Kooli 6, Võru Kagukeskus) hiljemalt 1. augustiks 2017.
St.Peterburg – Petrograd – Leningrad – St.Peterburg. Idanaabrite metropol on tõeline turismimagnet oma vaatamisväärsuste ning rikkaliku ja köitva ajalooga. Siin avaneb täies ilus kunagiste Venemaa valitsejate rõõmuks loodud hiilgus. Graniiti aheldatult voolab linna südames Neeva jõgi, mille kallastel asuvad maailma suurimad muuseumid ja kirikud. Rohkem kui 42 saareks jaotunud linn on võrratu igal aastaajal.

Tähtsamad 

vaatamis-

väärsused:

Tsarskoje Selo-Peterburi-Peterhof
Reisikava:

1. päev N 7.september

Väljasõit varahommikul Põlvast ja Võrust. Piiriületus Luhamaal.

Pealelõunal jõuame Puškinisse. Suundume Tsarskoje Selo’sse, kus külastame parki ja Katariina lossi (ca kell 15), sealhulgas merevaigutuba. http://eng.tzar.ru/

Õhtuks jõuame Neevalinna Peterburi, ainulaadsesse baroksesse ja klassitsistlikku miljonilinna. Esmatutvus linnaga. Käime vaatamas suurt Venemaa maketti. Rohkem kui 800 m2  leiab külastaja Venemaa linnade ja regioonide maketid koos liikuvate rongide ja autodega, heli ja valgusefektidega ning pisikeste inimkujudega. https://grandmaket.ru/en/ 

Majutus hotellis.

Päevane marsruut kaardil: https://goo.gl/maps/V5SVbHi7ten 

2. päev R 8.september

Hommikusöök hotellis.

Ekskursioonipäev tutvumaks Peterburi ajaloo ja vaatamisväärsustega. Sõidame linna südamesse ning tutvume Peeter-Pauli kindlusega, mida peetakse ka Peterburi linna alguspunktiks. http://www.spbmuseum.ru/themuseum/museum_complex/peterpaul_fortress/?lang_ui=en Lõunasöögipaus linnas (giid annab juhised, kus süüa ja mida süüa). Soovi korral võime korraldada teise reisipäeva lõunasse ühise söögi Vene muuseumi kohvikusse. Hinnad 480-700 rubla (3-käiguline lõunasöök).

Külastame ErmitaaĹľi kuulsat kunstikogu. https://www.hermitagemuseum.org/wps/portal/hermitage/

Liikudes linnas otsime üles ja räägime veel paljudest kuulsatest Peterburi vaatamisväärsustest. Oma endises hiilguses seisev Iisaku katedraal, mida ehitati 40 aastat ja mis oli Peterburi peakirikuks 1858-1922. Senati väljakul seisab Vaskratsanik – suurepärane monument Peeter I- le, kelle hobune tallab surnuks reetmist sümboliseeriva mao. Linna tuiksoon Nevski prospekt, mis on alati rahvarohke ja kiirustav. Võimas Kaasani kirik, mis meenutab Püha Peetri kirikut Vatikanis. Vene rahvusromantilises stiilis Lunastaja kirik „Spas na krovi”, mis on ehitatud kohale, kus Vene tsaar Aleksander II sai 1881 a. surmavalt haavata. Eriline vaatamisväärsus on juba selle kiriku mosaiiktehnikas kaunistused.  Kindlasti käime sõitmas ka metrooga.

Õhtul kell 19.00 1,5 tunnine laevasõit kanalitel. (Marsruuti vaata: http://www.rivertram.ru/marsh2.html  Terve laev on ainult meie grupi käsutuses ning giid saab kasutada mikrofoni ning mööduvatest objektidest rääkida.)

Majutus samas hotellis.

Päevane marsruut kaardil: https://goo.gl/maps/9NE49RpTCL82 (Loomulikult puudutatakse toimuva linnaekskursiooni ajal palju rohkemat, kui sellel kaardil näha.)

3. päev L 9. september

Hommikusöök hotellis.

Lahkume Peterburist. Sõidame Peterhofi – Venemaa Versaille´sse. Seitsmest pargist,  paleedest ja paviljonidest ning sadadest purskkaevudest ja skulptuuridest koosnev šedööver. Lisaks paljudele lossidele, purskkaevudele on siin ka puiesteed, metsarajad ja Soome lahe kallas.

Seejärel käime supermarketis (lõunasöögi ostmise võimalus poes) ja alustame koduteed üle Narva piiripunkti. Koju jõuame hilisõhtul.

Päevane marsruut kaardil: https://goo.gl/maps/dpWSmtvJkvF2

Hinna sees:
 • bussikasutus (53-kohaline buss)
 • 2 ööbimist hotellis koos hommikusöögiga (2-kohalistes tubades)
 • viisa registreerimistasu hotellis
 • parkimistasud
 • Vene viisa koos kohustusliku tervisekindlustusega (hind 65 eurot)
 • eestikeelne reisijuht-giid
 • 1,5-tunnine laevasõit kanalitel
 • tasuliste vaatamisväärsuste pääsmed (kurss 1 euro = 60 rubla)

 

täiskasvanud

Tsarskoje Selo Katariina palee

1100 rbl

Peterhof

700 rbl

ErmitaaĹľ

600 rbl

Peeter-Pauli kindluse komplekspilet

380 rbl

Metroopilet

45 rbl

Muuseum „Suur Venemaaa makett“

450 rbl

 

 

KOKKU

3275 rubla

Lisatasu eest:

lisatoitlustus

Lisainfo:

 Reisija on kohustatud tutvuma OÜ ABZ Reisid reisitingimustega www.abz.ee

 
Abz reisid facebook  Hakka fänniks
Pakkumised
« Võrukaela mäng!
© 2013 ABZ Reisid | E-mail: info(at)abz.ee | Asukoht: Kagukeskus, Kooli 6, 65606 Võru veebidisain