Põhja-Poola ja ajalooline Preisimaa

EST GER
reisikalender
koolireisid (näidisprogrammid)
bussireisid Eestis (näidisprogrammid gruppidele tellimiseks)
bussireisid välismaale (näidisprogrammid gruppidele tellimiseks)
muud teenused
reisitingimused
kasulikke linke
meelespea reisile minejale
liitu mailinglistiga
uudised
meie koostööpartnerid
Hind: 386 eurot
Kuupäev: 13.-18.08.17
Inimeste arv:   
Reisi aeg:

13.-18. august 2017

  
Kestus:6 päeva  
Hind:

386 eurot

  
Transport:buss  
Giid:Neeme Kook  

Kommentaar: 

Poolamaa on suur ja lai, Eestist pea seitse korda suurem. Kahjuks on kujunenud arvamus, et ega seal Poolas küll midagi teha ega vaadata pole. Teadjamad aga väidavad vastupidist. Viimastel aastatel on turistide meelispaigaks saanud Kirde-Poolas asuv Warmia-Masuuria ajalooline piirkond. Selle maastikku iseloomustab mandrijää taganemisel kujunenud vaheldus rikas reljeef: kõrgendikud ja metsad vahelduvad järvedega, mida kokku on üle kahe tuhande. Poolakad nimetavad seda osa oma riigist rohelisteks kopsudeks ja tuhande järve maaks.

Veel kirevam on piirkonna administratiivne ja poliitiline minevik. Kõik Euroopa suuremad sõjad on siit üle käinud. Masuuria metsades ja soodes on sumbanud Teutooni ordu rüütlid, Napoleoni sõdurid kui ka vene punaväelased. Teise maailmasõja ajal resideerus siin Hundikoopaks nimetatud punker-peakorteris Hitler.

Keerulised ajad on kokku toonud erinevad etnilised grupid, kes kõrvuti elades on säilitanud oma kombed ja traditsioonid. Taoline rahvuslik mitmekesisus ja imeilus loodus, suurepärased puhkamisvõimalused eristavad Warmia-Masuuria piirkonda ülejäänud Poolast.

  
Tähtsamad vaatamisväärsused reisil

"Hundikoobas”. Swieta Lipka, Lidzbark-Warminski, Gdansk, Marienburg, Mikolajki.

 

  
Reisikava:

1. päev P 13. august

Väljasőit varahommikul Võrust kell 3.20, Tartust kell 4.20, Rakverest kell 6.00 ja Pärnust kell 8.30. Sőit läbi Baltikumi. Őhtuks jőuame Kirde-Poola Masuuria järvede piirkonda. Majutus Swietka Lipkas hotellis Taurus. Hotell asub Swieta Lipka keskuses. Ühine õhtusöök hotellis. http://www.hoteltaurus.pl/

Päevane marsruut kaardil: https://goo.gl/maps/LqxU6o2YKF22

 

2. päev E 14. august„HUNDIKOOBAS“ – SWIETA LIPKA – LIDZBARK-WARMINSKI - GDANSK

Hommikusöök. Külastame ajaloolist paika, Hitleri punkrite varemeid, kus asus füüreri peakorter „Hundikoobas“, mida ta kasutas alates 24.06.1941 kuni 1944 a. novembri lõpuni. 80 punkrist koosnev rajatis, mille seinte paksus ulatus 6 meetrini, asus suurel maa-alal, mille hitlerlased õhkisid 1945. a. jaanuari lõpus. 20.juulil 1944 tegi kolonel Claus von Stauffenberg siin ebaõnnestunud atentaadikatse Hitlerile.

Peale seda sõidame tagasi Swieta Lipkasse, et tutvuda Põhja-Poola kaunima barokse palverändurite kirikuga, mis on kuulsaks saanud oma orelikontsertide poolest.

Lõunasöök Swieta Lipkas hotellis Taurus (sama hotell, kus ööbisime). Jätkame sõitu Gdanski suunas. Teel teeme põgusa peatuse Warmia pealinna Lidzbark-Warminski piiskopilossi juures.

Ööbime Gdanskis hotellis Vrest (2 ööd). Hotell asub vanalinnast 5 km kaugusel. Hotelli lähedal on kaubanduskeskus ja ka toidupood. http://villa-vrest.pl/

Päevane marsruut kaardil: https://goo.gl/maps/fzLnQChfVE92

 

3. päev T 15. august GDANSK

Hommikusöök. Reis jätkub Ida-Pommerimaa uhkes pealinnas Gdanskis. Kolmiklinnadest Gdynia-Sopot-Gdansk on viimane tõeline juveel, olles olnud märkmisväärse osa oma minevikust jõukas hansalinn. Jalutame Neptuni purskkaevuga  Pikal Turul, mida palistavad punakates värvitoonides muinasjutuliselt kaunid viilkatusega patriitsimajad. Näeme raekoda, monumentaalset Maria kirikut, kaunite treppidega Maria tänavat –

Danzigi vana sümbolit, keskaegset vintsihoonet Krantor imelisel Motlawa kaldapealsel, linnaväravaid, mis näevad välja nii nagu oma hiilgeaegadel paarsada aastat tagasi.

Vaba aeg lõunasöögiks ning ise linnaga tutvumiseks. Pärastlõunal kell 14.00 suundume 45-minutit kestvale laevasõidule Gdanskist Westerplattesse. Laevasõidu lõppedes tuleb buss meile järele. Vaata ka http://www.perlalew.pl/

Õhtupoolikul käime kaubanduskeskuses.

Õhtul lühitutvus Sopotiga. Võimalus jalutada muulil (pääse 7.50 pln). http://molo.sopot.pl/molo?lang=en

Ööbimine Gdanskis samas hotellis.

Päevane marsruut kaardil: https://goo.gl/maps/zaYWmkSp7w42 

 

4. päev K 16. august MALBORK - TORUN

Hommikusöök. Sõidame Malborki (Marienburgi) läbi KashuubiaŠveitsi. Külastame (kell 11) Malborki võimsat ja majesteetlikku kindlus-lossi, mis on suurim telliskividest ehitatud kindlus maailmas (UNESCO maailmapärandi nimekirjas) ning mis sai ordu keskuseks pärast seda, kui ordu 14. sajandil oma peakorteri Veneetsiast ära tõi.

Lahkume Malborkist (kell 14) ja suundume Torunisse. Seejärel majutume hotelli Kopernik. Hotell asub vanalinna vahetus läheduses.(http://www.hotelewam.pl/15-Toru%C5%84,_Hotel_Kopernik.html?l=2).

Kell 17 linnaekskursioon Torunis kohaliku giidi saatel (kestus 2 tundi). Visla jõe kaldal asuv Torun, mis jäi sõjast puutumata, on üks Poola ilusamaid linnu, mille süda on kantud ka UNESCO maailmapärandisse. Gooti arhitektuuri poolest üks rikkamaid Poola linnu. See on ka Mikołaj Koperniku sünnilinn.

Päevane marsruut kaardil: https://goo.gl/maps/jSA7Vv9qvot

 

5. päev N 17. august

Hommikusöök.

Jätkame tutvumist linnaga bussiekskursiooni käigus (1h).

Lisaks sellele, et Torun on tuntud kui Koperniku sünnilinn, on koha uhkuseks ka sealsed präänikud. Külastame präänikumuuseumi, kus meid pühendatakse Toruni präänikute ajalukku, maitsetesse, valmistamise saladustesse, ja seda kõike keskaegse präänikumeistri ning tema abiliste juhendamisel (kell 10.30 – 11.30) http://www.muzeumpiernika.pl/

Seejärel vaba aeg lõunasöögiks. Lahkume Torunist kell 13.

Õhtuks sõidame Masuuria järvede piirkonda (saabumine Mikolajkisse orineteeruvalt kell 18). Majutus Mikolajkis hotellis Mazurski Dvorek (http://www.mazurskidworek.pl/ ).

Peale õhtusööki hotellis Mazurski Dvorek sõidame ühiselt bussiga Mikolajki keskusesse, et kuurortlinnas jalutada ja õhtut nautida. Koos sõidame ka tagasi.

Päevane marsruut kaardil: https://goo.gl/maps/aZkvQVkPqPD2

 

 

6. päev R 18. august

Hommikusöök. Sõit Poolast läbi Leedu ja Läti tagasi Eestisse.

Päevane marsruut kaardil: https://goo.gl/maps/jP6FFfk9Nmu

 

Reisi marsruut kaardil: https://goo.gl/maps/T4rMT1c79sF2

  
Hinna sees:
 • sõit mugava 48-kohalise reisibussiga

 • teemaksud ja parklatasud

 • reisijuht-giidi teenus

 • 5 ööbimist hotellis 2-kohalistes tubades

 • 5 hommikusööki

 • 2 õhtusööki (1. ja 5. päeva õhtul)

 • 1 lõunasöök (2. reisipäeval)

 • tasuliste vaatamisväärsuste pääsmed ja kohaliku giidi teenus (1 euro = 4,3 zlotti):

- Hundikoobas 18 zlotti (venekeelne giid ja pilet, tõlgitakse eesti keelde)

- Gdanski vanalinna jalgsiekskursioon 10 zlotti (venekeelne giid, tõlgitakse

 eesti keelde)

- laevasõit Gdanskist Westerplatesse 40 pln

- Malborki kindlusloss 40 zlotti (venekeelne giid ja pilet, tõlgitakse eesti keelde)

- Toruni linnaekskursioon a´ 10 zl (venekeelne giid, tõlgitakse eesti keelde)

- Präänikumuuseum Torunis 12 zlotti

 

  
Lisatasu eest: 
 • lisatoitlustus
 • 1-kohalise toa lisatasu 50 eurot             
 • soovi korral meditsiiniabikindlustus. Meditsiiniabikindlustus katab kindlustusjuhtumi korral ka visiiditasud, voodipäevatasud ja riikidevahelise transpordi, mida Euroopa ravikindlustuskaart ei kata.
  
Lisainfo:

Reisile on vajalik kaasa võtta vähemalt reisi lõpuni kehtiv  pass või ID kaart ja Euroopa ravikindlustuskaart! Ravikindlustuskaart annab õiguse vajaminevale arstiabile Euroopa Liidus. Kaardi tellimise kohta loe: http://www.haigekassa.ee/kindlustatule/arstiabi_val/euroopa-ravikindlustuskaart

 

NB! Reisija on kohustatud tutvuma ABZ Reiside reisitingimustega www.abz.ee

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis ja hinnas. Reisikorraldaja ei vastuta pääsmete kallinemise eest!

  

 

Abz reisid facebook  Hakka fänniks
Pakkumised
« Võrukaela mäng!
© 2013 ABZ Reisid | E-mail: info(at)abz.ee | Asukoht: Kagukeskus, Kooli 6, 65606 Võru veebidisain