Island

EST GER
reisikalender
koolireisid (näidisprogrammid)
bussireisid Eestis (näidisprogrammid gruppidele tellimiseks)
bussireisid välismaale (näidisprogrammid gruppidele tellimiseks)
muud teenused
reisitingimused
kasulikke linke
meelespea reisile minejale
liitu mailinglistiga
uudised
meie koostööpartnerid
Hind: 1 735 eurot
Kuupäev: 16.-26.08.17
Inimeste arv:   

 

Reisi aeg:

16.-26. august 2017

  
Kestus:11 päeva  
Hind:1735  eurot, lisandub lennupilet  
Transport:praam, lennuk, rendiautod  
Reisijuht:Ulvi Mustmaa  
Reisikava:

1. päev T 15. august

22.30 väljub Tallinki laev Tallinnast Helsingisse. Öö laevas (4-kohalised kajutid). 

2. päev K 16. august

6.00 väljumine laevast (kaasa antakse hommikusöögipakike (jogurt, saiake, mahl). 
Transfeeribuss sadamast Helsingi lennujaama.
IcelandAir väljub kell 8.45. Saabumine Reykjavikki 9.10.

Saabumisel tutvumine pealinna Reykjavikiga. Käime ka vaalamuuseumis http://ulllugu.blogspot.is/2016/09/suur-suurem-koige-suurem.html ning uurime, kus elab Islandi president.

Majutus külalistemajas Igdlo (4- ja 2-kohalistes tubades). https://www.facebook.com/IgdloGuesthouse/

Päevane marsruut kaardil: https://goo.gl/maps/CJe4QcnUn8p

 

3. päev N 17. august

Hommikusöök. Alustame Islandi „Kuldse ringiga”: ronime Keriði vulkaanikraatrile (lisatasu eest; http://kerid.is/ ); Gullfoss ehk Kuldne kosk (http://gullfoss.is/); Haukadaluri geotermaalala https://en.wikipedia.org/wiki/Haukadalur : kunagise kõigevägevama purskaja (Geyser) järgi on kogu maailma geisrid endale nime saanud. Þingvellir (tingi väljad; http://www.thingvellir.is/ ) kuulub UNESCO maailma kultuuripärandi nimistusse kui koht, kus aastal 930 pandi alus AlÞingile ehk maailma esimesele parlamendile. Siin on ka näha Euraasia ja Põhja-Ameerika laamade eraldumisest põhjustatud maalõhe. Hraunfossar (http://www.west.is/en/west/place/lava-waterfalls ): kui tavaliselt on koseastang jõega risti, siis siin on kosk pikuti: terve kilomeetri jagu loendamatuid pisikesi pulbitsevad kosekesi langeb laavakihtide vahelt Hvita jõkke.  Reykholt ja Snorri Sturlusoni keskus (lisatasu eest). Snorri Sturlusoni (1179-1241) mäletatakse peamiselt ajaloolase ja kirjanikuna. Lisaks arvukatele skaldilauludele kirjutas ta skaldikunsti käsiraamatu Noorem Edda, Norra kuningate ajaloo Heimskringla (Maailmasõõr) ja tõenäoliselt ka Egill Skallagrimssoni saaga.

Deildartunguhver, maailma suurim kuumaveeallikas toodab igas sekundis 180-200 liitrit 100-kraadilist vett.  http://www.west.is/en/west/place/deildartunguhver-thermal-spring Borgarnes ja Maa Asustamise keskus (lisatasu eest;  http://english.landnam.is/).

Majutus hostelis Borngarnes (2-kohalised toad). http://www.borgarneshostel.is/

 

Päevane marsruut kaardil: https://goo.gl/maps/iJKP6oySG8n

 

4. päev R 18. august

Hommikusöök. Ringsõit Snæfellsjökulli Rahvuspargis (http://www.snaefellsjokull.com/). Gerðubergi basaltsammaste rida (http://www.west.is/en/west/place/gerduberg-basalt-columns). Järgmiseks külastame rahvuspargi keskust. Matk (ca 5 km) mööda imeliste laavaformatsioonidega ehitud randa Hellnarist Arnarstapi'sse. Djupalónssanduri värvilised laavakaljud. Sõidame läbi  Hellissanduri ja Olafsviki. Renoveeritud puitmajadega Stykkisholmur sai aastal 2011 EDENi autasu  (European Destinations of Excellence) ning on armastatud reisisiht ka islandlaste endi hulgas.

 

Eiriksstaðiris elas 10. sajandil Eirikr Rauði ehk Erik Punane, kelle poeg Leifr Õnnelik käis Ameerikas -tükk aega enne Kolumbust, aastal 1000. (Aastal 1964 kuulutati USA-s 9. oktoober Leifr Eirikssoni päevaks.)

Majutuskoht hotellis Bifröst (2-kohalised toad). http://www.hotelbifrost.is/

 

Päevane marsruut kaardil: https://goo.gl/maps/g2CxeY2dFbF2

 

5. päev L 19. august
Hommikusöök. Sõiduhommik. Läbisõit Põhja-Islandi pealinnast Akureyrist. Godafoss – Jumalate kosk (http://www.northiceland.is/en/other/place/godafoss-waterfall). Loodusimed Myvatni järve ümber: Skútustaðiri pseudokraatrid (https://guidetoiceland.is/connect-with-locals/regina/the-amazing-myvatn-area---part-i), Dimmuborgiri sürreaalsed „laavalossid“ (https://guidetoiceland.is/connect-with-locals/regina/dimmuborgir---dark-fortress-in-myvatn)

Majutus Myvatni piirkonnas – piirkonnas, kus perenaised käivad mäe sees leiba küpsetamas.

Majutuskohaks on külalistemaja Elda (3-kohalised toad), kuhu jääme kolmeks ööks. http://elda.is/en/

Päevane marsruut kaardil: https://goo.gl/maps/R4X277dHett

 

6. päev P 20. august

Hommikusöök. Väljasõit sisemaale - Askja kaldeera (http://www.vatnajokulsthjodgardur.is/english/education/askja/) ja 2014/15 aastal tekkinud verivärske laavapõllu Holuhraun juurde (https://en.wikipedia.org/wiki/Holuhraun). Kuumaastikku meenutav ümbrus on olnud treeningbaasiks USA astronautidele.

Majutus külalistemajas Elda.

Päevane marsruut kaardil:https://goo.gl/maps/pFKvPBsS6L12

 

7. päev E 21. august
Hommikusöök. 260 km pikkune ringsõit Islandi kirdeosas kannab nime „teemantring”. Krafla vulkaan ja geotermaalala. Jökulsargljufuri Rahvuspargis asuv Dettifoss on veehulgalt Euroopa suurim kosk. Hobuserauakujulises kanjonis Asbyrgis (mis tegelikult on Odini 8-jalgse ratsu Sleipniri jalajälg ja Islandi haldjapealinn) kasvab Islandi ainuke kasemets. Euroopa vaalavaatluse pealinn Husavik.

Majutus külalistemajas Elda.

http://www.diamondcircle.is/

 

Päevane marsruut kaardil:https://goo.gl/maps/6KSZem3cWYQ2

 

8. päev T 22. august

Hommikusöök. Sõidame üle Öxi mäekuru Islandi lõunarannikule (https://deux.fish/2016/06/13/oxi-pass-iceland/). Djupivoguris külastame skulptor Sigurdur Gudmundssoni kivist linnumunade väljapanekut. Mööda käänulisi-maalilisi fjorde läheneme Euroopa suurimale liustikule Vatnajökullile (http://www.vatnajokulsthjodgardur.is/english). Põikame Heinabergi liustikukeele juurde.

Majutus külalistemajas Gerði (3-kohalistes tubades). https://gerdi.is/home/

 

Päevane marsruut kaardil: https://goo.gl/maps/7Kr4rebm3GH2

 

9. päev K 23. august

Hommikusöök. Jökulsarlón – liustikulaguun, kus liustikukeele küljest murdunud jäämäed mere poole hulbivad (https://guidetoiceland.is/best-of-iceland/jokulsarlon-glacier-lagoon-the-crown-jewel-of-iceland-s-nature).

Matkaparadiis Skaftafell: ca 3-tunnise matka käigus on võimalik tõusta liustikukeele kohale, imetleda liustikumütsi all olevat Islandi kõrgeimat mäge Hvannadalshnjukur (2111 m) ning Svartifossi (Must Kosk) basaltsambaid. http://www.vatnajokulsthjodgardur.is/english/hiking/skaftafell/

Ca 2 km pikkuses maalilises Fjadrargljufuri kanjonis filmis 2015. aasta suvel tausta oma uuele muusikavideole Justin Biber. http://www.south.is/en/moya/toy/index/place/fjadrargljufur

https://www.youtube.com/watch?v=PfGaX8G0f2E

Majutus hostelis Vik (4-kohalised toad, 8-kohalised majakesed). http://www.hostel.is/hostels/vik

 

Päevane marsruut kaardil: https://goo.gl/maps/APJ2EcP842D2

 

10. päev N 24. august

Hommikusöök. Keerame taas bussinina sisemaale- sinna,kuhu mitte päris igaühel asja ei ole.  Sõidame läbi jõgedest – ei või olla, et bussid sellistel teedel sõidavad??? Katla kaldeera (https://en.wikipedia.org/wiki/Katla_(volcano)) süsteemi kuulub ka 936. aastal pursanud 30 km pikk lõhevulkaan Eldgja. (http://www.klaustur.is/Ferdathjonusta/English/Interesting_places/Eldgja).

Meie peasihiks on aga Landmannalaugari värvilised mäed, kus lisaks vaadetele on võimalik mõnuleda soojaveejões.https://guidetoiceland.is/connect-with-locals/regina/landmannalaugar

Majutus samas hostelis.

 

Päevane marsruut kaardil: https://goo.gl/maps/7b9HWyAWBGp

 

11. päev R 25. august

Hommikusöök. Vik on kuulus oma käsitöö (islandi kampsunid) ning imekauni musta ranna poolest (http://www.south.is/en/inspiration/towns/vik).

Eyjafjallajökull on 2010. aastal kogu maailma lennuliikluses kaose tekitanud vulkaan. Külastame Eyjafjallajökulli keskust (lisatasu eest; http://www.icelanderupts.is/). Meie teele jäävad mitmed maalilised kosed, sh Skogafoss, millele saab selja taha pugeda (https://en.wikipedia.org/wiki/Sk%C3%B3gafoss).

Lõuna paiku praamisõit Vestmannaeyjarile. 1973. aastal purskas siin viis kuud Tulemägi ja kattis enam kui 400 maja tuha ja laavaga ning tegi saarekese viiendiku võrra suuremaks.http://www.visitvestmannaeyjar.is/

Külastame vulkaanimuuseumi (lisatasu eest; http://eldheimar.is/en/).

Kell 23.00 on vaja olla Reykjavikis lennujaamas. 

Päevane marsruut kaardil: https://goo.gl/maps/8ZxLiiXpkz52

 

12. päev L 26. august

Lennuk väljub 26. augusti öösel kell 1.00. 
Saabumine Helsingi lennujaama kell 7.20 hommikul. Lennuaeg 3 tundi ja 25 minutit. 
Transfeer lennujaamast sadamasse. 
Laev Tallinnasse väljub kell 10.30. Saabumine Tallinnasse 12.30. 

 

Siin lingil on kaart, millel klõpsides saab ka meie reisiringist ettekujutuse.

 

http://ulllugu.blogspot.is/2015/04/kaklus-google-mapsiga.html

 

  
Hinna sees:
 • laevapiletid suunal Tallinn - Helsingi - Tallinn
 • öö laevas 4-kohalistes kajutites 15. augustil
 • transfeer Helsingis sadamast lennujaama ja tagasiteel lennujaamast sadamasse
 • rendiautode kasutus Islandil
 • reisijuht-giidi teenus, eestikeelsed ekskursioonid
 • 9 ööbimist külalistemajas/hostelis/hotellis (peamiselt 4-kohalised toad)
 • 9 hommikusööki
 • praamisõit Vestmannaeyjari saarele
  
Lisatasu eest: 
 • lennupilet Islandile ja tagasi
 • pääsmed tasuliste vaatamisväärsuste juurde (1 euro = 121 krooni)
  - Keriði vulkaanikraater 400 ISK
  - Maa asustamise keskus 2500 ISK
  - Eyjafjallajökulli keskus 850 ISK
  - Vulkaanimuuseum 2300 ISK
  - Kontserdimaja Harpa 1500 ISK
            -vaalamuuseum, 2900 ISK, http://whalesoficeland.is/
 • lisatoitlustus (kohv - ca 500-600 ISK / 4-5 eurot, päevsupp ca 1600-2000 ISK / 13-16 eurot, praad alates 2800 ISK / 22 eurot)
 • meditsiiniabikindlustus koos reisitõrkekindlustusega
  
Lisainfo:

Ettemaks 128 eurot palume tasuda 5 päeva jooksul peale registreerumist.

 

Välisministeeriumile edastatud andmetel on Eesti kodanikel võmalik viibida Islandil viisavabalt kuni kolm kuud. Sisenemiseks sobivad nii Eesti pass kui isikutunnistus (ID-kaart), mis peavad kehtima  kolm kuud peale plaanitava reisi lõppu.  
Eesti Haigekassas kindlustatud inimesed, kes viibivad Islandil ajutiselt, saavad vajaminevat arstiabi võdsetele tingimustel selles riigis elavate kindlustatud inimestega. Selleks tuleb taotleda Haigekassast  Euroopa ravikindlustuskaart. Vajaminev arstiabi ei ole siiski tasuta – maksta tuleb patsiendi omavastutustasud (visiiditasu, voodipäevatasu jne) asukohamaa tariifide järgi. Lisaks Euroopa ravikindlustuskaardile soovitame sõlmida ka reisikindlustuse.
http://www.vm.ee/et/riigid/island
 

 

Reisikorraldaja: OÜ ABZ Reisid

Registrikood: 10563299

Registreeringu number: TRE000074

Tel: +372 78 28 498

Fax: +372 78 24 018
E-mail: info(at) abz.ee

 

arveldusarve number SEB pangas: EE121010220003996017 (IBAN)

Ülekande selgitusse palume lisada reisija nime(d) ja reisi kuupäevad.

 

  

 

Abz reisid facebook  Hakka fänniks
Pakkumised
« Võrukaela mäng!
© 2013 ABZ Reisid | E-mail: info(at)abz.ee | Asukoht: Kagukeskus, Kooli 6, 65606 Võru veebidisain