Horvaatia-Aadria mere kaunitar VÄLJA MÜÜDUD

EST GER
reisikalender
koolireisid (näidisprogrammid)
bussireisid Eestis (näidisprogrammid gruppidele tellimiseks)
bussireisid välismaale (näidisprogrammid gruppidele tellimiseks)
muud teenused
reisitingimused
kasulikke linke
meelespea reisile minejale
liitu mailinglistiga
uudised
meie koostööpartnerid
Hind: 509 eurot
Kuupäev: 14.-23.09.17
Inimeste arv:   

 

Reisi aeg:14.-23. september 2017 VÄLJA MÜÜDUD!
Kestus:10 päeva
Hind:

509 eurot

Transport:buss
Giid:Veronika Varep
Üldinfo: 

Aadria mere rannikul asuv Horvaatia on üks Euroopa väiksemaid ja ilusamaid riike. Põhjas kõrguvad mäed, sisemaa on kaetud paksude metsadega, rannikuala koos saartega (kokku 1185 saart) on mägine ja kaunis, leidub ka maalilisi järvi ja mitmel pool on huvitavad karstialad.
Üks kaunimaid ja populaarsemaid  piirkondi  Horvaatias on  Aadria mere äärsed alad. Horvaatia rikkuseks on äärmiselt puhas loodus. Euroopa turiste meelitavad tema Eco-rannad, laevasõidud, kalapiknikud ja rattamatkad. 
Kõikjal, kus oled, naudid horvaatide sõbralikkust ja külalislahkust ning väga head teenindust. Kõige krooniks on Horvaatia köök oma maitsvate roogadega ning kohalik vein. Seega: sõidame kohale ja proovime järele!
Horvaatias, Aadria mere kaldal Istra poolsaarel asuvas kuurortis Funtana on 5 ööbimist kolmetärnihotellis Funtana (http://www.maistra.com/funtana_vrsar   kahene majutus, toas WC, dušš, telefon, SAT-TV, rõdu). Toitlustamine sihtkohas: rikkalikud hommiku- ja õhtusöögid rootsi lauas. Õhtusöögi juures joogid (karastusjoogid, vein, õlu).

Tähtsamad vaatamis-

väärsused:

Viin, Poreč, Rovinj, Motovun, Plitvicka järvedemaastik, Budapest
Reisikava

1. päev N 14.09

Väljasõit:

kell 5.00 Võrust Katariina kiriku esiselt platsilt (maavalitsuse vastast)

kell 6.00 Tartust AHHAA keskuse parklast

kell 7.00 Valgast Selveri parklast.

Sõit läbi Läti ja Leedu. Pikem peatus-söögipaus Leedus. Jätkub sõit läbi Poola, ööbime Poolas peale Varssavit hotellis Gorski. 

http://www.hotel-gorski.net/

 

2. päev R 15.09

Hommikusöök. Jätkub sõit läbi Poola ja Tšehhi, õhtuks jõutakse Austriasse. Lühike bussiekskursioon Viinis: Hofburgi loss kui keiserliku Viini keskpunkt, Ringstrasse tänav maailmakuulsa Riigiooperi, Kunstiajaloo- ja loodusmuuseumi, parlamendihoone, raekoja ja ülikoolihoonetega. Ööbime Austrias hotellis Oekotel Traiskirchen.

 

3. päev L 16.09

Hommikusöök. Jätkub sõit läbi Austria Sloveeniasse Postojna koobastesse, et näha ja nautida looduse meistritööd; seejärel Predjama lossi külastus (pilet kokku 28 eurot). Õhtuks jõuame reisi sihtpunkti, Aadria mere kaldal asuvasse kuurortisse Funtana, kuhu jääme viieks ööks. Õhtusöök hotellis.

 

4. päev P 17.09
Hommikusöök. Vaba päev puhkuseks, võimalus supelda basseinis või meres. Õhtusöök hotellis.

 

5. päev E 18.09

Hommikusöök. Ennelõuna vaba. Pärastlõunal väljasõit lähedalasuvasse Poreči linna. Porečis tasub vaatamas käia akvaariumit (~3 eurot) või Poreči vaieldamatult kuulsaimat vaatamisväärsust, 6. sajandist pärit Euphrasiuse basiilikat (~4 eurot), mis on kantud ka UNESCO maailmapärandi nimekirja. Sakraalkompleks koosneb kirikust, aatriumist ja ristimiskohast. Siinsed säravad altarimosaiigid kujutavad lisaks erinevatele religioossetele teemadele ka piiskop Euphrasiust ennast.

 

Seejärel sõidame Motovuni, omapärasesse Istra linna, mis asub kõrgel 277 m kõrguse mäe tipus ning on ümbritsetud keskaegse linnamüüriga. Avanevad ilusad vaated Mirna orule. Guido veinikeldri külastus, kus ta valmistab malvaasia veini, mida kõikidele teistele veinidele eelistas ka paavst Johannes Paulus II. Saame degusteerida kolme erinevat veini koos väikeste suupistetega. Võimalus veini ja oliiviõli ka kaasa osta. (Väljasõit toimub, kui osalejaid on vähemalt 25. Väljasõidu kestus ca 5-6 tundi, hind 21 eurot (veinikelder (9 eurot)+ Motovun). Õhtuks jõuame tagasi Porečisse ööbima.  

Õhtusöök hotellis.


6. päev T 19.09

Hommikusöök. Soovijatel võimalus veeta päev kalapiknikul (hind 37 eurot), mis on ligi 7 tunnine väljasõit laevaga. See on päev täis päikest ja kauneid merevaateid. Laevasõidul tehakse peatused Rovinji ja Vrsari linnades, kus meil jääb vaba aega omal käel ringi vaatamiseks. Imetleme panoraamvaateid Lim'i kanalist (kohalik fjord). Lõunasöögiks naudime kala- või liharooga, mida pakutakse laevas. Õhtusöök hotellis.

 

7. päev K 20.09

Hommikusöök. Vaba päev.

Õhtusöök hotellis.

 

8. päev N 21.09

Hommikusöök. Lahkume Funtanast. Selle päeva nael on Plitvice järvede rahvuspark (kantud UNESCO nimekirja kui üks kaunimatest loodusobjektidest Euroopas). Kaitsealal asub 16 helesinist järve ja ca 140 juga ning arvukalt koopaid ja kärestikke. Järvi ühendavad omavahel loendamatud ojad ning sügavaim järv on 46 m ja kõrgeim juga on 70 m. Lisaks lopsakas taimestik ja põnevad matkarajad. Jalutuskäik kaitsealal  võtab umbes 3 tundi ning on jõukohane kõikidele tervetele inimestele. Piirkond kuulutati 1949.  aastal rahvuspargiks (pilet 100 kuna). Õhtuks jõuame Ungari pealinna Budapesti, kus ööbime.

 

9. päev R 22.09

Hommikusöök. Seejärel jätkub kojusõit läbi Ungari, Slovakkia ja Poola. Ööbime Varssavis hotellis Atos http://www.hotelatos.pl/ 

 

 

10. päev L 23.09

Hommikusöök. Sõit läbi Poola, Leedu, Läti. Leedu toitlustuskohas tehakse pikem peatus, sooja söögi võimalus. Eestisse jõuame hilisõhtul.

 

PS! Pääsmete hinnad on antud 2016 a seisuga. Reisikorraldaja ei vastuta pääsmete kallinemise eest!

 

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis ja hinnas.

Lisainfo:Ettemaks 128 eurot tasuda 5-päeva jooksul peale registreerumist! Bussikohad jagame registreerumise järjekorras.

 

 • Reisidokument: Reisiks on vajalik kehtiv PASS või ID-kaart. Palun kontrollida kehtivust!  
 • Kaasa võta Euroopa ravikindlustuskaart! Ka sel juhul, kui olete vormistanud kindlustuse. Vt lisainfot www.haigekassa.ee, taotlemise aeg ligi 10 päeva.

 

 • Kindlustuse vormistamiseks vajatakse järgmisi andmeid: reisija nimi ja isikukood.
 • Välisministeeriumi info Horvaatiasse reisijale  http://www.vm.ee/?q=node/5789

 

Reis toimub, kui osalejaid  on vähemalt 35.

 

NB! Reisija on kohustatud tutvuma ABZ Reisid reisitingimustega www.abz.ee

 

Reisidele ei müüda üksikuid nais- ja meeskohti ning üksi reisijad peavad arvestama ühese toa lisamaksuga. Võimaluse korral aitame teid reisikaaslase leidmisel.

 

Annulleerimine vastavalt OÜ ABZ Reisid reisitingimustele:

 

 • Rohkem kui 31 päeva enne reisi algust - Reisija saab Reisikorraldajalt täies ulatuses tagasi tasutud ettemaksu või kogumaksumuse.
 • 30-15 päeva enne reisi algust - Reisija tasutud summast ei tagastata ettemaksu, mille summa on ära märgitud reisikavas .
 • 14-6 päeva enne reisi algust - Reisijal on õigus tagasi saada 50% reisi hinnast.
 • Kui reisist loobumine toimub 5 või vähem päeva enne reisi algust, ei tagasta ABZ Reisid Reisijale tema poolt sissemakstud reisiraha.
Hinna sees:
 • mugav buss
 • giid-reisisaatja teenused
 • majutused hotellides (kahesed toad)

 • 9  hommikusööki

 • 5 õhtusööki Horvaatias

 • eestikeelsed ekskursioonid 
Lisatasu eest:
 •  meditsiiniabikindlustus   18.-64 a 10 eurot; 65-74 a 20 eurot; kuni 17 a 7 eurot                     

 • 1-kohalise majutuse lisatasu 107 eurot

 • väljasõidud ja sissepääsud (kogutakse bussis reisijuhi poolt allpool toodud vääringutes):
  - Plitvice rahvuspark 20 eurot/ laps 10 eurot
  - Postojna koopad ja Predjama loss 28 eurot
  - Motovun ja Guido veinikelder 21 eurot

  - kalapiknik 37 eurot

  muud pääsmed:

         - Poreči akvaarium  3 eurot

         - Euphrasiuse basiilika 4 eurot    

 

Abz reisid facebook  Hakka fänniks
Pakkumised
« Võrukaela mäng!
© 2013 ABZ Reisid | E-mail: info(at)abz.ee | Asukoht: Kagukeskus, Kooli 6, 65606 Võru veebidisain